Skip to Content
British universities & Colleges Sport

RESULTS

University of Greenwich
Wednesday, 16 January 2019
Netball
South Eastern 11B
26 - 17
Fixture time: 17:15      Venue: Highbury Fields
Wednesday, 05 December 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
59 - 79
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 11B
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 4th, reason:
Fixture time: 17:15      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 5B
X  
2 - 6
  X
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 4B
36 - 10
Fixture time: 15:00      Venue: Eton Manor RFC
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 6 trys, 3 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 4B
X  
2 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
43 - 42
  X
Fixture time: 14:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
0 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Netball
South Eastern 11B
X  
29 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Football
South Eastern 6D
X  
2 - 6
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 28 November 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
83 - 49
Fixture time: 18:00      Venue: University of Westminster Harrow Sports Hall
Badminton
South Eastern 5B
X  
6 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 10A
X  
45 - 23
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Football
South Eastern 5B
X  
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 6D
X  
2 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 25 November 2018
American Football
2A South
X  
22 - 35
Fixture time: 13:30      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Wednesday, 21 November 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
61 - 72
Fixture time: 18:15      Venue: Mildmay Sports Hall
Netball
South Eastern Conference Plate
w/o v
Walkover awarded to Roehampton 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: MUGA, Froebel
Additional Notes: As per email, thanks
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
41 - 9
Fixture time: 14:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Additional Notes: 
St Mary's University Mens 3rd: 7 trys, 0 conversions, 2 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 3 penalties
Netball
South Eastern 11B
63 - 7
Fixture time: 13:30      Venue: Hawkshead Lane
Wednesday, 14 November 2018
Hockey
South Eastern 4B
8 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
56 - 75
Fixture time: 16:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
South Eastern 5B
X  
1 - 7
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
X  
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Football
South Eastern 5B
X  
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 6D
X  
6 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 6D
X  
3 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Netball
South Eastern 10A
32 - 30
Fixture time: 13:30      Venue: Heston Outdoor Courts
Sunday, 11 November 2018
American Football
2A South
0 - 40
Fixture time: 14:00      Venue: Aylesbury Rugby Football Club
Wednesday, 07 November 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
77 - 73
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
7 - 1
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
42 - 39
Fixture time: 15:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
3 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
X  
22 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 1 penalties
University of East London Mens 1st: 3 trys, 0 conversions, 1 penalties
Football
South Eastern Conference Plate
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Hockey
South Eastern Conference Plate
3 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Astro - Langstone
Additional Notes: Portsmouth Won 3-2 on penalty flicks
Sunday, 04 November 2018
American Football
2A South
X  
0 - 24
Fixture time: 13:30      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Wednesday, 31 October 2018
Basketball
South Eastern 2B
69 - 64
Fixture time: 16:00      Venue: Brixton Recreation Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
61 - 43
Fixture time: 15:30      Venue: Shenley Sports Ground
Hockey
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Other
Fixture time: 15:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Additional Notes: Kent did not show up, oppo confirmed walkover by email
Badminton
South Eastern 5B
X  
6 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
21 - 22
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Hockey
South Eastern 4B
2 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Furzefield Centre
Football
South Eastern 6D
X  
4 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 11B
X  
14 - 48
Fixture time: 14:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 10A
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 8th (GKT), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Honor Oak Park
Additional Notes: Greenwich 2s could not field a team, so conceded the fixture.
Wednesday, 24 October 2018
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
13 - 64
Fixture time: 17:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
X  
4 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
103 - 48
Fixture time: 16:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
29 - 63
Fixture time: 15:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
32 - 38
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University College London Mens 4th (RUMS): 7 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern Conference Plate
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
9 - 28
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern Conference Plate
7 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: New River Sport Centre
Wednesday, 17 October 2018
Hockey
South Eastern 4B
X  
0 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: Honor Oak Park
Basketball
South Eastern 2B
X  
61 - 85
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 11B
45 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Netball
South Eastern 10A
X  
33 - 35
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
8 - 18
Fixture time: 14:00      Venue: Rectory FIeld
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 1 penalties
University of East London Mens 1st: 3 trys, 0 conversions, 1 penalties
Football
South Eastern 6D
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 6D
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Netball
South Eastern 5B
X  
44 - 32
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Wednesday, 10 October 2018
Hockey
South Eastern 4B
X  
12 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Rugby Union
South Eastern 4B
68 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: High Wycombe Rugby Club
Additional Notes: 
Buckinghamshire New University Mens 1st: 10 trys, 9 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 6D
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Burgess Park
Football
South Eastern 6D
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 5B
X  
55 - 37
Fixture time: 13:45      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 4B
X  
14 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Netball
South Eastern 11B
X  
11 - 24
Fixture time: 13:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 10A
30 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Tolworth Court
Wednesday, 06 June 2018
Cricket
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to Imperial 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Academy Cricket Ground
Additional Notes: agreed on email
Wednesday, 30 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 11:00      Venue: Regents Park cricket club
Additional Notes: Email from City advising of the walkover.
Wednesday, 23 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Academy Cricket Ground
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Wednesday, 16 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
X  
66 / 8 - 66 / 0
Fixture time: 13:00      Venue: Academy Cricket Ground
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 66 / 8 (27 overs)
University of Essex Mens 2nd: 66 / 0 (12 overs)
hit target in 12 overs
Wednesday, 09 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
X  
253 / AO - 158 / AO
Fixture time: 13:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary University of London Mens 2nd: 253 / AO (37 overs)
University of Greenwich Mens 1st: 158 / AO (31 overs)
Wednesday, 28 March 2018
Badminton
South Eastern 5A
5 - 3
  X
Fixture time: 11:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Sunday, 25 March 2018
Badminton
Intermediate Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Other
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Additional Notes: opposition didn't show
Football
Intermediate Premier
w/o v
Walkover awarded to King's College 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: Greenwich unable to field team so have conceded
Friday, 23 March 2018
Hockey
Intermediate Premier
X  
1 - 9
Fixture time: 18:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Wednesday, 21 March 2018
Basketball
South Eastern 2B
40 - 80
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Intermediate Premier
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5B
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
8 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Netball
South Eastern 11B
23 - 40
Fixture time: 14:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
South Eastern 5A
X  
w/o v
Walkover awarded to Chichester 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: University of Chichester
Additional Notes: opposition unable to field a team
Ultimate
Intermediate Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Additional Notes: opposition did not turn up
Hockey
South Eastern 3B
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Sunday, 18 March 2018
Badminton
Intermediate Premier
X  
2 - 7
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Intermediate Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Basketball
Intermediate Premier
58 - 10
Fixture time: 12:15      Venue: City of Westminister College
Saturday, 17 March 2018
Football
Intermediate Division 1
0 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Wednesday, 14 March 2018
Hockey
South Eastern 4B
X  
2 - 9
Fixture time: 17:00      Venue: Honor Oak Park
Hockey
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: Greenwich were unable to field a team
Basketball
South Eastern 2B
54 - 68
Fixture time: 16:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Competitive Division 1
X  
0 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Sparrows Farm
Football
Intermediate Premier
V - V
Fixture time: 15:00      Venue: Hawkshead Lane
Netball
South Eastern 5B
54 - 13
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5D
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Rugby Union
South Eastern 5B
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: BUCS Appeals Panel.
Netball
South Eastern 10B
w/o v
Walkover awarded to Writtle 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Writtle University College Sports Pavilion
Additional Notes: Greenwich were unable to field a team, confirmed via email.
Football
South Eastern 5B
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Netball
South Eastern 11B
27 - 14
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 11B
7 - 48
  X
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Monday, 12 March 2018
Hockey
Intermediate Premier
X  
0 - 5
Fixture time: 19:00      Venue: Southgate Hockey Club
Sunday, 11 March 2018
Badminton
Intermediate Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Additional Notes: Greenwich University could not field a team.
Wednesday, 07 March 2018
Football
South Eastern 6D
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Gainsborough Sports Centre
Hockey
South Eastern 3B
0 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
4 - 0
Fixture time: --:--     
Monday, 05 March 2018
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
3 - 7
Fixture time: 18:00      Venue: Falmer Sports Complex
Sunday, 04 March 2018
Hockey
Intermediate Premier
3 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: Old Cranleighans Hockey Club
Basketball
Intermediate Premier
39 - 31
Fixture time: 14:20      Venue: Saddlers Sports Hall
Saturday, 03 March 2018
Football
Intermediate Division 1
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Wednesday, 28 February 2018
Basketball
South Eastern 2B
81 - 89
Fixture time: 14:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5D
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: Greenwich no longer have a 2nd team
Football
Intermediate Division 2
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 25 February 2018
Badminton
Intermediate Premier
X  
4 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
American Football
2A South East
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Saturday, 24 February 2018
Basketball
Intermediate Premier
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:15      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Intermediate Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to Students' Union University of Greenwich 1st (LUSL - Sat), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Additional Notes: agreed by both teams
Wednesday, 21 February 2018
Netball
South Eastern 5B
71 - 7
Fixture time: 16:30      Venue: Ethos Sports Centre
Ultimate
Intermediate Premier
X  
15 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Netball
South Eastern 10B
27 - 32
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Football
South Eastern 5D
v w/o
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 11B
48 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 6D
0 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 18 February 2018
American Football
2A South East
X  
9 - 14
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Saturday, 17 February 2018
Football
Intermediate Division 1
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Wednesday, 14 February 2018
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Hockey
South Eastern Conference Plate
5 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Badminton
South Eastern 5A
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
13 - 27
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Additional Notes: 
King's College London Mens 4th (GKT): 1 trys, 1 conversions, 2 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 3 trys, 3 conversions, 2 penalties
Football
Intermediate Division 2
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Greenwich 5th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Additional Notes: agreed beforehand.
Ultimate
Intermediate Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 11 February 2018
Basketball
Intermediate Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
Intermediate Premier
X  
6 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Badminton
Intermediate Premier
X  
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
American Football
2A South East
X  
7 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Coldhams Common
Saturday, 10 February 2018
Football
Intermediate Division 1
X  
2 - 3
Fixture time: --:--     
Wednesday, 07 February 2018
Football
Intermediate Division 2
X  
2 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Fisher FC
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
w/o v
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: East London Rugby Club
Football
Competitive Division 1
X  
0 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Hockey
South Eastern 4B
X  
0 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 11B
X  
64 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Netball
South Eastern 10B
57 - 25
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 6D
9 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 5B
24 - 48
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5D
v w/o
Walkover awarded to UCFB 4th (Etihad), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5B
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Hertfordshire 3rds have been disbanded
Sunday, 04 February 2018
Hockey
Intermediate Premier
4 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Wednesday, 31 January 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
58 - 40
Fixture time: 20:15      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern 3B
11 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
47 - 42
Fixture time: 15:15      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 11B
8 - 73
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Ultimate
Intermediate Premier
V - V
Fixture time: 14:30      Venue: Stepney Green Park
Rugby Union
South Eastern 5B
24 - 15
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 4B
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Furzefield Centre
Football
South Eastern 6D
X  
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Football
Competitive Division 1
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
Intermediate Division 2
X  
3 - 5
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 10B
31 - 23
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5B
4 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 28 January 2018
Badminton
Intermediate Premier
X  
0 - 9
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
Intermediate Premier
25 - 15
Fixture time: 16:30      Venue: Raines Foundation Upper School
Hockey
Intermediate Premier
6 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Honor Oak Park
Football
Intermediate Premier
X  
2 - 4
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
American Football
2A South East
X  
0 - 7
Fixture time: 12:00      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Wednesday, 24 January 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
84 - 69
Fixture time: 19:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Badminton
South Eastern 5A
5 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern Conference Plate
5 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Netball
South Eastern 11B
29 - 23
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5B
10 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Sports Ground
Football
South Eastern 5D
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 6D
1 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 21 January 2018
Hockey
Intermediate Premier
X  
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
American Football
2A South East
X  
26 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Saturday, 20 January 2018
Football
Intermediate Division 1
X  
3 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 06 December 2017
Netball
South Eastern 11B
X  
28 - 8
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern 10B
X  
23 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Hockey
South Eastern 3B
4 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Netball
South Eastern 11B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 5B
36 - 46
Fixture time: 14:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
22 - 22
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: 
University of Essex Mens 2nd: 3 trys, 2 conversions, 1 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 1 penalties
Football
South Eastern 5B
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington 3G Pitch
Football
Competitive Division 1
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Barn Elms Sports Centre
Football
South Eastern 5D
1 - 4
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 6D
1 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 03 December 2017
Football
Cup
X  
16 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Saturday, 02 December 2017
Basketball
Cup
103 - 8
Fixture time: 15:15      Venue: Pimlico Academy
Football
Plate
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Wednesday, 29 November 2017
Netball
South Eastern 5B
X  
22 - 27
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Badminton
South Eastern 5A
1 - 7
Fixture time: 16:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 3B
1 - 6
Fixture time: 16:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Netball
South Eastern 11B
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Additional Notes: east london phoned to concede on the day, agreed walkover by both teams
Rugby Union
South Eastern 5B
57 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 8 trys, 7 conversions, 1 penalties
Queen Mary Mens 3rd (Barts and the London SMD): 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 4B
17 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Football
Competitive Division 1
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5D
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Football
Intermediate Division 2
X  
3 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 10B
19 - 49
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5B
2 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Football
Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Sparrows Farm
Additional Notes: n/a
Football
South Eastern 6D
7 - 1
Fixture time: --:--      Venue: Burgess Park
Netball
South Eastern 11B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Polo Farm
Sunday, 26 November 2017
Basketball
Intermediate Premier
X  
26 - 47
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
Intermediate Premier
X  
4 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Football
Intermediate Premier
X  
2 - 7
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
American Football
2A South East
21 - 0
Fixture time: 10:00      Venue: East London Rugby Club
Badminton
Intermediate Premier
X  
9 - 0
Fixture time: --:--     
Saturday, 25 November 2017
Football
Intermediate Division 1
X  
5 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Ultimate
Intermediate Premier
X  
14 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Wednesday, 22 November 2017
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
X  
19 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Rectory FIeld
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
University College London Mens 4th (RUMS): 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
Intermediate Division 2
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 19 November 2017
Badminton
Cup
X  
0 - 9
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
24 - 53
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Saturday, 18 November 2017
Football
Plate
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Students' Union University of Greenwich 1st (LUSL - Sat), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Additional Notes: opposition emailed friday and said could not field a team.
Wednesday, 15 November 2017
Badminton
South Eastern 5A
4 - 4
Fixture time: 18:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
1 - 9
Fixture time: 16:30      Venue: Harlington Astro-Turf
Basketball
South Eastern 2B
75 - 63
Fixture time: 16:00      Venue: Brixton Recreation Centre
Hockey
South Eastern 3B
8 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Netball
South Eastern 5B
44 - 43
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 6D
X  
3 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Copthall Playing fields
Netball
South Eastern 10B
X  
35 - 18
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Netball
South Eastern 11B
X  
22 - 43
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5B
3 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5D
5 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Silver Jubilee Park
Rugby Union
South Eastern 5B
31 - 11
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 4 trys, 4 conversions, 1 penalties
University of Kent Mens 3rd: 1 trys, 0 conversions, 2 penalties
Sunday, 12 November 2017
Badminton
Intermediate Premier
X  
0 - 9
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
Intermediate Premier
17 - 50
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
American Football
2A South East
X  
0 - 7
Fixture time: 15:00      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Hockey
Intermediate Premier
X  
6 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Football
Intermediate Premier
X  
1 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Wednesday, 08 November 2017
Basketball
South Eastern Conference Cup
78 - 69
Fixture time: 17:15      Venue: St Mary's Sports Village
Hockey
South Eastern Conference Plate
11 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Badminton
South Eastern Conference Cup
3 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
22 - 26
  X
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern Conference Plate
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Netball
South Eastern Conference Plate
62 - 19
Fixture time: 13:45      Venue: St Pauls Sports Centre
Ultimate
Intermediate Premier
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: St Mary's Sports Village
Football
Intermediate Division 2
X  
4 - 3
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern Conference Plate
X  
4 - 2
Fixture time: --:--     
Sunday, 05 November 2017
Basketball
Intermediate Premier
X  
42 - 32
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
American Football
2A South East
X  
16 - 9
Fixture time: 13:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Football
Intermediate Premier
X  
1 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Badminton
Intermediate Premier
X  
9 - 0
Fixture time: 11:00      Venue: Deptford Green School
Saturday, 04 November 2017
Football
South Eastern Conference Plate
3 - 1
Fixture time: --:--      Venue: The Rye
Wednesday, 01 November 2017
Basketball
South Eastern 2B
89 - 81
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 11B
9 - 41
Fixture time: 15:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 5B
X  
54 - 12
Fixture time: 15:30      Venue: Shenley Sports Ground
Hockey
South Eastern 4B
8 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Hockey
South Eastern 3B
6 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Furzefield Centre
Netball
South Eastern 10B
28 - 27
Fixture time: 14:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 6D
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Netball
South Eastern 11B
58 - 7
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 5D
1 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 29 October 2017
Badminton
Intermediate Premier
X  
0 - 9
  X
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
Intermediate Premier
X  
1 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Football
Intermediate Premier
X  
0 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Basketball
Intermediate Premier
X  
16 - 25
Fixture time: 10:00      Venue: Bow School
Saturday, 28 October 2017
Football
Intermediate Division 1
X  
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 25 October 2017
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Other
Fixture time: 20:00      Venue: Weydon School
Additional Notes: Backboards in venue damaged. Unable to find suitable venue in time.
Football
South Eastern Conference Plate
X  
2 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
Competitive Division 1
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Regent's Park
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
5 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 5 trys, 3 conversions, 1 penalties
Netball
South Eastern Conference Bowl
55 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Tolworth Court
Football
South Eastern Conference Plate
w/o v
Involuntary walkover awarded to Imperial 5th (Medics), reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Sports Ground
Additional Notes: Decided by coin toss after match abandoned and unable to be rearranged.
Sunday, 22 October 2017
Basketball
Intermediate Premier
X  
30 - 10
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Intermediate Premier
2 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Saturday, 21 October 2017
Football
Intermediate Division 1
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 18 October 2017
Badminton
South Eastern 5A
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
6 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Netball
South Eastern 11B
X  
27 - 10
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Basketball
South Eastern 2B
59 - 49
Fixture time: 16:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 11B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 7th (Barts and the London SMD), reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Hockey
South Eastern 3B
0 - 7
Fixture time: 15:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Rugby Union
South Eastern 5B
26 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Rectory FIeld
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 4 trys, 3 conversions, 0 penalties
University of Essex Mens 2nd: 2 trys, 1 conversions, 1 penalties
Netball
South Eastern 5B
32 - 35
  X
Fixture time: 14:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Competitive Division 1
X  
6 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 10B
X  
27 - 23
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Wednesday, 11 October 2017
Badminton
South Eastern 5A
w/o v
Walkover awarded to Kingston 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: Kingston College Arena
Additional Notes: As discussed on phone, Greenwich are unable to field a team for fixture
Hockey
South Eastern 4B
X  
4 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Parkwood 3G
Netball
South Eastern 10B
7 - 46
Fixture time: 16:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 11B
4 - 31
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5B
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
10 - 20
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary Mens 3rd (Barts and the London SMD): 1 trys, 1 conversions, 1 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 2 penalties
Netball
South Eastern 5B
X  
29 - 16
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Football
South Eastern 6D
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Hockey
South Eastern 3B
X  
10 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Netball
South Eastern 11B
11 - 17
  X
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Wednesday, 14 June 2017
Cricket
South Eastern 3B
V - V
  X
Fixture time: 12:00      Venue: Academy Cricket Ground
Wednesday, 07 June 2017
Cricket
South Eastern 3B
X  
132 / AO - 131 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Edmonton Cricket Club
Additional Notes: 
University College London Mens 1st: 132 / AO (40.1 overs)
University of Greenwich Mens 1st: 131 / AO (26 overs)
Wednesday, 31 May 2017
Cricket
South Eastern 3B
260 - 270
Fixture time: 12:00      Venue: Academy Cricket Ground
Wednesday, 24 May 2017
Cricket
South Eastern 3B
X  
229 / 7 - 157 / 7
Fixture time: 12:00      Venue: Hackney Marshes
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 229 / 7 (25 overs)
University of Greenwich Mens 1st: 157 / 7 (25 overs)
Sunday, 07 May 2017
Hockey
Tier 5 Playoffs - South Eastern #1
X  
2 - 7
Fixture time: 13:30     
Wednesday, 26 April 2017
Hockey
Tier 5 Playoffs - South Eastern #1
A - A
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
Cricket
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: Greenwich unable to field a team.
Sunday, 26 March 2017
Basketball
Premier
V - V
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Saturday, 25 March 2017
Football
Division 1
X  
1 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 22 March 2017
Netball
South Eastern 11A
35 - 12
Fixture time: 18:30      Venue: Weydon School
Netball
South Eastern 5B
X  
50 - 19
Fixture time: 15:00      Venue: Copper Box Arena
Hockey
South Eastern 4B
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
Football
South Eastern 6D
2 - 11
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 19 March 2017
Basketball
Premier
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
Football
Division 1
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Saturday, 18 March 2017
Badminton
Division 1
6 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: St Mary's Sports Village
Ultimate
Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
Wednesday, 15 March 2017
Netball
South Eastern 11A
V - V
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Basketball
South Eastern 2B
V - V
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Hockey
South Eastern 4B
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
Football
Division 1
X  
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Netball
South Eastern 10B
X  
23 - 28
Fixture time: 14:00      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern 6D
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 12 March 2017
Badminton
Division 1
V - V
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Saturday, 11 March 2017
Ultimate
Premier
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: St Mary's Sports Village
Wednesday, 08 March 2017
Hockey
South Eastern 4B
X  
2 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: Honor Oak Park
Badminton
South Eastern 5A
4 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern Conference Plate
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Uni of Westminster Sports Grounds
Rugby Union
South Eastern 5B
43 - 14
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary Mens 3rd (Barts and the London SMD): 7 trys, 4 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
Division 1
X  
1 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Mission Field
Sunday, 05 March 2017
Badminton
Division 1
V - V
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
Premier
X  
0 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Football
Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to Royal Free (RUMS) 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Saturday, 04 March 2017
Badminton
Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to Royal Free (RUMS) 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Sobell Leisure Centre
Wednesday, 01 March 2017
Netball
South Eastern 5B
21 - 36
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 5B
20 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 4 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of the Arts London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern Conference Plate
X  
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Netball
South Eastern 10B
34 - 24
Fixture time: 14:00      Venue: St Mary's Sports Village
Basketball
South Eastern 2B
w/o v
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Football
Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 26 February 2017
Badminton
Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
Division 1
X  
3 - 6
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
American Football
2A South East
X  
10 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Ultimate
Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Mission Field
Wednesday, 22 February 2017
Hockey
South Eastern 4B
X  
0 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Badminton
South Eastern 5A
3 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 10B
37 - 17
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
Tier 5 - South East London
17 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
Rugby Union
South Eastern 5B
43 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 7 trys, 4 conversions, 0 penalties
University of Kent Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5B
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 5D
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 19 February 2017
Hockey
Premier
X  
9 - 0
Fixture time: 14:15      Venue: Southgate Hockey Club
Saturday, 18 February 2017
Football
Division 1
7 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Wednesday, 15 February 2017
Basketball
South Eastern 2B
83 - 53
Fixture time: 17:30      Venue: Ethos Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
X  
0 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
44 - 43
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Division 1
0 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Ultimate
Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Football
Division 1
X  
0 - 1
Fixture time: --:--     
Sunday, 12 February 2017
Basketball
Premier
X  
62 - 29
Fixture time: 18:30      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Badminton
Premier
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
Premier
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
American Football
2A South East
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Mission Field
Saturday, 11 February 2017
Football
Division 1
X  
2 - 2
Fixture time: --:--     
Wednesday, 08 February 2017
Netball
South Eastern 5B
X  
30 - 17
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
67 - 86
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
X  
13 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
Ultimate
Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Football
South Eastern 6D
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5D
4 - 4
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5B
3 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 10B
X  
40 - 40
Fixture time: 13:00      Venue: Berrylands, New Malden
Sunday, 05 February 2017
Basketball
Cup
28 - 77
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Division 1
X  
14 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Hockey
Premier
2 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: King's College Sport Ground
American Football
2A South East
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Coldhams Common
Football
Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Saturday, 04 February 2017
Football
Division 1
w/o v
  X
Walkover awarded to Students' Union University of Greenwich 1st (LUSL - Sat), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 01 February 2017
Netball
South Eastern 11A
42 - 4
Fixture time: 18:30      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Basketball
South Eastern 2B
X  
57 - 52
Fixture time: 18:30      Venue: CitySport
Badminton
South Eastern 5A
X  
5 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 10B
X  
38 - 23
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5D
X  
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Rugby Union
South Eastern 5B
24 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Colchester Rugby Club
Additional Notes: 
University of Essex Mens 2nd: 4 trys, 2 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 1 penalties
Netball
South Eastern 11A
5 - 11
Fixture time: 14:00      Venue: MUGA, Froebel
Football
Division 1
7 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Egham Leisure Centre
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
2 - 6
Fixture time: 13:30      Venue: Parkwood Astro
Football
South Eastern 6D
1 - 2
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 5B
X  
25 - 45
  X
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5B
1 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 29 January 2017
Badminton
Premier
X  
V - V
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
Division 1
X  
V - V
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
Premier
51 - 47
Fixture time: 16:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
Division 1
X  
2 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Saturday, 28 January 2017
Football
Division 1
X  
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 25 January 2017
Basketball
South Eastern 2B
37 - 78
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Netball
South Eastern 5B
X  
47 - 29
Fixture time: 14:00      Venue: Kennington Park
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
2 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Football
South Eastern 6D
1 - 2
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5D
1 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 22 January 2017
Badminton
Premier
X  
V - V
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Sunday, 15 January 2017
Badminton
Cup
0 - 9
Fixture time: 18:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 14 December 2016
Football
South Eastern 5B
X  
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Sunday, 11 December 2016
Badminton
Premier
3 - 6
  X
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
Premier
X  
34 - 47
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
American Football
2A South East
v w/o
Walkover awarded to East London 1st, reason: Other
Fixture time: 13:00      Venue: Orpington RFC
Saturday, 10 December 2016
Ultimate
Premier
X  
11 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Mission Field
Wednesday, 07 December 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
43 - 64
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
X  
0 - 6
Fixture time: 16:30      Venue: Parkwood Astro
Football
South Eastern 6D
X  
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Netball
South Eastern 11A
w/o v
Walkover awarded to West London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Ealing Trailfinders Sports Ground
Additional Notes: less than half of the Greenwich team arrived on time to start. umpires were willing to delay the start time for 30mins, unfortunately Greenwich still did not have a team to field by this point. both teams came to the understanding to play a short friendly match, umpired. and the decision was made to award West London a Walkover
Netball
South Eastern 5B
70 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Badminton
South Eastern 5A
X  
6 - 2
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Football
South Eastern 5D
4 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5B
X  
11 - 1
Fixture time: --:--     
Sunday, 04 December 2016
Football
Cup
X  
v w/o
Involuntary walkover awarded to Greenwich 1st (LUSL), reason: Other
Fixture time: 14:00      Venue: UCL Sports Ground (Shenley)
Additional Notes: Decided by coin toss
Hockey
Premier
X  
4 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Badminton
Cup
X  
6 - 3
Fixture time: --:--     
Saturday, 03 December 2016
Football
Plate
X  
3 - 1
Fixture time: --:--     
Wednesday, 30 November 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
54 - 81
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Badminton
Division 1
X  
7 - 2
Fixture time: 17:00     
Netball
South Eastern 11A
8 - 44
Fixture time: 16:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 10B
39 - 22
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 5B
50 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: East London Rugby Club
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 8 trys, 5 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5D
X  
w/o v
Walkover awarded to Middlesex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Peter May Sports Centre
Football
South Eastern 6D
0 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 5B
0 - 2
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Badminton
South Eastern 5A
2 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Ultimate
Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 27 November 2016
Hockey
Premier
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: HSBC Sports Ground
Football
Division 1
1 - 2
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
American Football
2A South East
X  
14 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Saturday, 26 November 2016
Ultimate
Premier
0 - 0
Fixture time: 14:00     
Ultimate
Premier
14 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: St Mary's Sports Village
Football
Division 1
X  
3 - 0
Fixture time: --:--     
Wednesday, 23 November 2016
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
53 - 64
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
9 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: Honor Oak Park
Netball
South Eastern 5B
26 - 22
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Division 1
8 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Silver Jubilee Park
Football
South Eastern Conference Plate
5 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 20 November 2016
Football
Cup
6 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Badminton
Cup
X  
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 2nd (LUSL), reason: Other
Fixture time: --:--     
Additional Notes: No fixture confirmation
Saturday, 19 November 2016
Football
Plate
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Wednesday, 16 November 2016
Netball
South Eastern 10B
X  
24 - 30
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 5D
w/o v
Walkover awarded to Anglia Ruskin 4th (Chelmsford), reason:
Fixture time: 15:45      Venue: Melbourne Park 3G Pitch
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
39 - 31
Fixture time: 14:15      Venue: Burgess Park
Additional Notes: 
University of the Arts London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 6 trys, 2 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 4B
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: HSBC Sports Ground
Football
South Eastern 6D
8 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Burgess Park
Football
South Eastern 5B
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Sports Ground
Netball
South Eastern 11A
7 - 30
Fixture time: 14:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Sunday, 13 November 2016
Badminton
Division 1
1 - 8
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Division 1
X  
1 - 0
Fixture time: 14:15      Venue: Hackney Marshes
Hockey
Premier
10 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: HSBC Sports Ground
Badminton
Premier
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
American Football
2A South East
0 - 26
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Orpington RFC
Basketball
Premier
X  
47 - 45
Fixture time: 13:00      Venue: Deptford Green School
Saturday, 12 November 2016
Football
Division 1
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 09 November 2016
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
53 - 78
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Badminton
South Eastern 5A
X  
4 - 4
Fixture time: 19:30      Venue: Lilian Baylis Technology School
Netball
South Eastern Conference Plate
0 - 86
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: Parkwood Astro
Hockey
South Eastern Conference Plate
32 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: HSBC Sports Ground
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
v w/o
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Netball
South Eastern Conference Cup
13 - 57
Fixture time: 14:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Division 1
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Virgin Active Club, Falmer Campus
Football
South Eastern Conference Plate
3 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Monday, 07 November 2016
Netball
South Eastern Conference Plate
w/o v
Walkover awarded to East London 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Sunday, 06 November 2016
Football
Division 1
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Saturday, 05 November 2016
Badminton
Premier
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Wednesday, 02 November 2016
Netball
South Eastern 10B
30 - 19
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
South Eastern 4B
X  
1 - 7
Fixture time: 16:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Basketball
South Eastern 2B
82 - 75
Fixture time: 16:00      Venue: LSBU Sports Centre
Netball
South Eastern 11A
18 - 36
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
South Eastern 5A
1 - 7
Fixture time: 14:15      Venue: Mildmay Sports Hall
Football
South Eastern 6D
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Gainsborough Sports Centre
Hockey
Tier 5 - South East London
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: HSBC Sports Ground
Netball
South Eastern 11A
w/o v
Walkover awarded to Roehampton 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: MUGA, Froebel
Football
South Eastern 5D
3 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Sunday, 30 October 2016
Basketball
Premier
29 - 56
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
Premier
X  
4 - 5
Fixture time: 15:30      Venue: Sobell Centre
Hockey
Premier
2 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Old Cranleighans Hockey Club
Saturday, 29 October 2016
Football
Division 1
3 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 26 October 2016
Football
South Eastern Conference Plate
X  
2 - 1
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 5B
25 - 55
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 4 trys, 1 conversions, 1 penalties
University of Essex Mens 2nd: 9 trys, 5 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: 5-4 to Brunel
Football
South Eastern Conference Plate
1 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: The Rye
Netball
South Eastern Conference Plate
6 - 67
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
Division 1
X  
7 - 1
Fixture time: --:--      Venue: Market Road Pitches
Sunday, 23 October 2016
Badminton
Premier
X  
4 - 5
Fixture time: 17:30      Venue: Sports Dock
Hockey
Premier
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: HSBC Sports Ground
Saturday, 22 October 2016
Football
Division 1
0 - 4
Fixture time: 14:30      Venue: The Hive
Wednesday, 19 October 2016
Basketball
South Eastern 2B
55 - 61
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Netball
South Eastern 5B
X  
38 - 15
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Hockey
South Eastern 4B
X  
2 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: Honor Oak Park
Ultimate
Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:15      Venue: Regent's Park Gloucester Gate Entrance
Netball
South Eastern 10B
X  
18 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: Writtle University College Sports Pavilion
Netball
South Eastern 11A
15 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Ealing Trailfinders Sports Ground
Image description
Back to top