Skip to Content
British universities & Colleges Sport

RESULTS

University of Edinburgh
Thursday, 06 June 2019
Cricket
North A
X  
140 / 7 - 139 / 9
Fixture time: 12:30      Venue: The Racecourse
Additional Notes: 
Durham University Mens 1st: 140 / 7 (39 overs)
University of Edinburgh Mens 1st: 139 / 9 (50 overs)
Wednesday, 05 June 2019
Cricket
North A
X  
247 / 6 - 128 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: New Rover Cricket Club
Additional Notes: 
Leeds Beckett University Mens 1st: 247 / 6 (50 overs)
University of Edinburgh Mens 1st: 128 / AO (35 overs)
Monday, 03 June 2019
Cricket
North A
X  
179 / AO - 154 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: University Sports Centre
Additional Notes: 
University of St Andrews Mens 1st: 179 / AO (48.2 overs)
University of Edinburgh Mens 1st: 154 / AO (49.2 overs)
Wednesday, 29 May 2019
Cricket
Premier North
X  
116 / 9 - 117 / 0
Fixture time: 11:00      Venue: Carlton Cricket Club
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 116 / 9 (30 overs)
Durham University Womens MCCU: 117 / 0 (11 overs)
Friday, 24 May 2019
Cricket
Premier North
X  
87 / 1 - 86 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: The Racecourse
Additional Notes: 
Durham University Womens MCCU: 87 / 1 (12 overs)
University of Edinburgh Womens 1st: 86 / AO (39 overs)
Thursday, 23 May 2019
Cricket
Scottish 2A
X  
141 / 9 - 150 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 4th: 141 / 9 (40 overs)
University of Aberdeen Mens 2nd: 150 / AO (36 overs)
Wednesday, 22 May 2019
Cricket
Scottish 2A
X  
75 / AO - 151 / 8
Fixture time: 12:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 4th: 75 / AO (27 overs)
University of Dundee Mens 1st: 151 / 8 (40 overs)
Cricket
Premier North
70 / 0 - 68 / AO
Fixture time: 11:00      Venue: Haslegrave Cricket Pitch
Additional Notes: 
Loughborough Womens MCCU: 70 / 0 (8 overs)
University of Edinburgh Womens 1st: 68 / AO (22 overs)
Cricket
Scottish 2A
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Stoneywood Dyce Cricket Club
Additional Notes: Match not played/Result not entered prior to deadline.
Cricket
Scottish 1A
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Aberdeenshire Cricket Club
Additional Notes: Match not played/Result not entered prior to deadline.
Tuesday, 21 May 2019
Cricket
Premier North
27 / 1 - 26 / AO
Fixture time: 11:00      Venue: Brockington pitch
Additional Notes: 
Loughborough Womens MCCU: 27 / 1 (3 overs)
University of Edinburgh Womens 1st: 26 / AO (15 overs)
Monday, 20 May 2019
Cricket
Scottish 2A
X  
142 / AO - 144 / 5
Fixture time: 12:00      Venue: Strathmore Cricket Club
Additional Notes: 
University of Dundee Mens 1st: 142 / AO (44 overs)
University of Edinburgh Mens 3rd: 144 / 5 (29 overs)
Friday, 17 May 2019
Cricket
Scottish 2A
X  
57 / 1 - 54 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 3rd: 57 / 1 (12 overs)
University of Aberdeen Mens 2nd: 54 / AO (23 overs)
Wednesday, 15 May 2019
Cricket
Premier North
X  
440 / 6 - 51 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Cricket Pitch 1
Additional Notes: 
Leeds/Bradford Womens MCCU: 440 / 6 (50 overs)
University of Edinburgh Womens 1st: 51 / AO (18 overs)
Cricket
North A
X  
146 / 3 - 144 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Freuchie Cricket Club
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 1st: 146 / 3 (27 overs)
University of Liverpool Mens 1st: 144 / AO (36 overs)
Sunday, 12 May 2019
Cricket
Scottish 2A
X  
62 / 3 - 61 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 3rd: 62 / 3 (15 overs)
University of Edinburgh Mens 4th: 61 / AO (34 overs)
Friday, 10 May 2019
Cricket
Scottish 1A
X  
302 / 8 - 106 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 2nd: 302 / 8 (50 overs)
University of St Andrews Mens 3rd: 106 / AO (39 overs)
Friday, 03 May 2019
Cricket
Scottish 1A
X  
157 / AO - 190 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 2nd: 157 / AO (48 overs)
University of St Andrews Mens 2nd: 190 / AO (49 overs)
Wednesday, 01 May 2019
Cricket
Scottish 2A
X  
147 / AO - 151 / 4
Fixture time: 13:00      Venue: Stoneywood Dyce Cricket Club
Additional Notes: 
Robert Gordon University Mens 1st: 147 / AO (30 overs)
University of Edinburgh Mens 4th: 151 / 4 (27 overs)
Cricket
Scottish 1A
X  
101 / 4 - 98 / AO
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 2nd: 101 / 4 (21 overs)
University of Stirling Mens 1st: 98 / AO (33 overs)
Cricket
North A
80 / 3 - 79 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Brockington pitch
Additional Notes: 
Loughborough University Mens 1st: 80 / 3 (13 overs)
University of Edinburgh Mens 1st: 79 / AO (25 overs)
Futsal
Championship
X  
2 - 4
Fixture time: --:--     
Wednesday, 24 April 2019
Cricket
Scottish 1A
144 / AO - 302 / 8
Fixture time: 12:00      Venue: West of Scotland Cricket Club
Additional Notes: 
University of Glasgow Mens 1st: 144 / AO (33 overs)
University of Edinburgh Mens 2nd: 302 / 8 (50 overs)
Cricket
North A
X  
178 / AO - 181 / 1
Fixture time: 12:00      Venue: Kelso CC
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 1st: 178 / AO (42 overs)
University of Manchester Mens 1st: 181 / 1 (27 overs)
Cricket
Premier North
X  
93 / AO - 322 / 4
Fixture time: 11:00      Venue: Carlton Cricket Club
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 93 / AO (33 overs)
Leeds/Bradford Womens MCCU: 322 / 4 (50 overs)
Wednesday, 10 April 2019
Table Tennis
Premier North Playoffs
X  
0 - 9
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Football
Premier North Playoffs
1 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Clifton Campus (Grass)
Saturday, 06 April 2019
Table Tennis
Premier North Playoffs
X  
13 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Thursday, 04 April 2019
Football
Premier North Playoffs
3 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Wednesday, 03 April 2019
Volleyball
Premier North Playoffs
3 - 0
Fixture time: 18:30      Venue: Sports Centre Sports Hall
Netball
Premier North Playoffs
X  
71 - 31
Fixture time: 17:30      Venue: Sport Central
Football
Queen's Park Shield
2 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Spartans Football Club
Additional Notes: *Pens* Edinburgh College 5 v 4 Edinburgh University
Sunday, 31 March 2019
Futsal
Premier North Playoffs
X  
10 - 11
Fixture time: 11:30      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Wednesday, 27 March 2019
Hockey
Scottish 4A
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Fencing
Championship
X  
87 - 133
Fixture time: 14:30      Venue: David Ross Sports Centre (DRSV)
Fencing
Championship
X  
129 - 131
Fixture time: 14:30     
Rugby Union
Scottish Conference Cup
X  
32 - 19
Fixture time: 14:30     
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Strathclyde Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
Scottish 2A
5 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Hockey
Scottish 4A
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: University of Strathclyde - Stepps Playing Fields
Squash
Scottish Conference Cup
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 2nd: 15 games
University of Edinburgh Mens 3rd: 0 games
Football
Scottish 4A
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Lacrosse
Scottish Conference Cup
X  
9 - 4
Fixture time: 14:00     
Squash
Championship
4 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: DRSV David Ross Sports Village
Additional Notes: 
University of Nottingham Womens 1st: 1 games
University of Edinburgh Womens 1st: 1 games
Tennis
Scottish 4A
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Cults Lawn Tennis Club
Additional Notes: As requested in an email to SSS
Football
Scottish Conference Plate
X  
3 - 1
Fixture time: 12:30      Venue: Saints Sport
Hockey
Trophy
X  
1 - 3
Fixture time: 12:15     
Table Tennis
Championship
X  
0 - 5
Fixture time: 12:00     
Hockey
Scottish Conference Plate
X  
3 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: Saints Sport
Squash
Trophy
4 - 0
Fixture time: 11:00      Venue: DRSV David Ross Sports Village
Additional Notes: 
University of Nottingham Womens 2nd: 0 games
University of Edinburgh Womens 2nd: 0 games
Tuesday, 26 March 2019
Hockey
Tier 5 - South Scotland 1
7 - 3
Fixture time: 20:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Squash
Scottish 2A
X  
1 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Stirling Lawn Tennis & Squash Club
Additional Notes: 
University of Stirling Mens 1st: 1 games
University of Edinburgh Mens 2nd: 1 games
Monday, 25 March 2019
Netball
Scottish 3A
71 - 39
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Tennis
Scottish 4A
X  
10 - 2
Fixture time: --:--      Venue: St Serfs Lawn Tennis Club
Sunday, 24 March 2019
Volleyball
Scottish Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: 11:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Saturday, 23 March 2019
Futsal
Championship
3 - 5
Fixture time: 17:30      Venue: Sutton Bonington Campus
Badminton
Scottish 3A
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: GCU unable to field a team
Badminton
Scottish 4A
1 - 11
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Netball
Scottish 2A
33 - 23
Fixture time: 12:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Netball
Scottish 3A
47 - 35
Fixture time: 09:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Badminton
Scottish 2A
X  
3 - 9
Fixture time: 09:15      Venue: Oriam / SH2
Thursday, 21 March 2019
Basketball
Scottish 1A
V - V
Fixture time: 20:20      Venue: Queen Margaret University Sports centre
Additional Notes: Match not played/Result not entered prior to deadline
Hockey
Scottish 2A
5 - 0
Fixture time: 17:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Wednesday, 20 March 2019
Water Polo
Scottish 1A
X  
7 - 12
Fixture time: 20:15      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Water Polo
Scottish 1A
X  
3 - 6
Fixture time: 19:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Volleyball
Scottish 1A
1 - 3
Fixture time: 18:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Tennis
Scottish 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Dundee 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Tennis Courts@ise
Additional Notes: Edinburgh unable to field team and not available to rearrange
Hockey
Scottish 2A
1 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Hockey
Scottish 2A
11 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Garscube Sports Complex
Football
Scottish Conference Plate
X  
5 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Rugby Union
Championship
X  
40 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: 3G, Hartpury University
Additional Notes: 
Hartpury University Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Squash
Scottish 2A
X  
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 3rd: 1 games
University of Strathclyde Mens 2nd: 1 games
Rugby Union
Scottish 2A
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Downfield Park
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Rugby Union
Scottish 4A
41 - 13
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 4th: 7 trys, 3 conversions, 0 penalties
Edinburgh Napier University Mens 2nd: 2 trys, 0 conversions, 1 penalties
Lacrosse
Scottish 1A
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: As requested in email
Monday, 18 March 2019
Netball
Scottish 2A
59 - 27
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Tennis
Scottish 1A
X  
2 - 10
Fixture time: 18:00      Venue: Meadows Tennis Complex
Sunday, 17 March 2019
Volleyball
Scottish 2A
0 - 3
Fixture time: 15:30      Venue: Craigie High School
Volleyball
Scottish 2A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:45      Venue: Gannochy Sports Hall
Volleyball
Scottish 2A
2 - 3
Fixture time: 12:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Saturday, 16 March 2019
Futsal
Championship
X  
24 - 2
Fixture time: 15:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Badminton
Scottish 3A
8 - 4
Fixture time: 14:15      Venue: ENgage Sports Centre
Badminton
Scottish 4A
5 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Queen Margaret University Sports centre
Badminton
Scottish 3A
0 - 12
Fixture time: 13:30      Venue: Lynch Centre
Netball
Scottish 4A
42 - 37
Fixture time: 12:00      Venue: Stevenson Building Sports Hall
Netball
Scottish 6A
X  
29 - 35
Fixture time: 11:00      Venue: Hall 2@ise
Netball
Scottish 3A
40 - 40
Fixture time: 10:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Netball
Scottish 1A
60 - 77
Fixture time: 10:00      Venue: Strathclyde Sport
Lacrosse
Scottish 1A
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Gannochy 3G Astro
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Wednesday, 13 March 2019
Basketball
Championship
X  
84 - 58
Fixture time: 18:15      Venue: Sport Central
Badminton
Scottish 1A
2 - 10
Fixture time: 18:00      Venue: Glasgow Club Bellahouston
Lacrosse
Scottish 1A
21 - 1
Fixture time: 17:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Football
Scottish 4A
8 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Football
Scottish 5B
2 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Rugby Union
Scottish 3A
X  
26 - 19
Fixture time: 16:15      Venue: West of Scotland Rugby Club
Additional Notes: 
Glasgow Caledonian University Mens 1st: 4 trys, 3 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Mens 3rd: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
Hockey
Championship
X  
2 - 1
Fixture time: 16:15      Venue: Bournbrook Campus Pitches
Tennis
Scottish 4A
X  
w/o v
Walkover awarded to Aberdeen 3rd, reason: Other
Fixture time: 16:00      Venue: King's Tennis Courts / Multi sport Area
Additional Notes: The Edinburgh team did not show to match
Hockey
Scottish 4A
1 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Water Polo
Scottish 1A
X  
10 - 4
Fixture time: 15:30      Venue: RGU: SPORT
Football
Scottish 1A
X  
2 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, East Stadium
Lacrosse
Scottish 1A
3 - 14
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Football
Scottish 5B
1 - 5
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Football
Scottish 6B
X  
3 - 4
Fixture time: 14:45      Venue: Oriam / Outdoor Synthetic
Hockey
North B
2 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Rugby Union
Scottish 4A
48 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Garscube Sports Complex
Additional Notes: 
University of Glasgow Mens 3rd: 8 trys, 4 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Mens 4th: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
Scottish 3A
1 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Rugby Union
Scottish 2A
0 - 41
Fixture time: 14:00      Venue: University of Strathclyde - Stepps Playing Fields
Additional Notes: 
University of Strathclyde Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Womens 2nd: 7 trys, 3 conversions, 0 penalties
Tennis
Scottish 2A
X  
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Thistle Tennis Club
Water Polo
Scottish 1A
X  
4 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: RGU: SPORT
Fencing
Championship
X  
123 - 125
Fixture time: 14:00      Venue: Indoor Sports Centre
Fencing
Championship
X  
135 - 94
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Squash
Championship
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 15 games
University of Birmingham Womens 1st: 3 games
Table Tennis
Championship
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Bristol SU - Carpenter Room
Rugby Union
Scottish 1A
X  
7 - 50
Fixture time: 14:00      Venue: Kings Playing Field - Rugby 2
Additional Notes: 
University of Aberdeen Mens 2nd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Mens 2nd: 8 trys, 5 conversions, 0 penalties
Football
Scottish 1A
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Football
Scottish 4A
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Garscube 3g Astro
Hockey
Scottish Conference Plate
X  
1 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: University of Strathclyde - Stepps Playing Fields
Water Polo
Championship
X  
18 - 4
Fixture time: 13:45      Venue: Olympia Pool
Tennis
Scottish 1A
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Colinton Tennis Club
Tennis
Scottish 1A
X  
8 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Mortonhall Tennis Club
Hockey
Scottish 1A
5 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Garscube Sports Complex
Hockey
Scottish 3A
X  
2 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Peffermill Playing Fields
Tennis
Scottish 1A
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Abercorn Tennis Club
Lacrosse
Scottish 1A
15 - 8
Fixture time: 12:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Hockey
Scottish 4A
0 - 5
Fixture time: 12:30      Venue: Riverside Sports Grounds
Tennis
Scottish 2A
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Western Tennis Club
Squash
Trophy
X  
1 - 3
Fixture time: 12:00      Venue: Bristol Lawn Tennis & Squash Club
Additional Notes: 
University of Bristol Womens 2nd: 1 games
University of Edinburgh Womens 2nd: 1 games
Sunday, 10 March 2019
Badminton
Scottish 1A
12 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Futsal
Championship
9 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: Sir David English
Volleyball
Scottish 2A
3 - 0
Fixture time: 14:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Volleyball
Scottish 2A
3 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Stevenson Building Sports Hall
Football
Scottish 5B
5 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Volleyball
Scottish 1A
3 - 1
Fixture time: 11:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Volleyball
Scottish 2A
3 - 2
Fixture time: 11:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Saturday, 09 March 2019
Ultimate (Outdoor)
Scottish 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:50      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G1
Additional Notes: St Andrews didn't have a team
Netball
Scottish 2A
X  
35 - 45
Fixture time: 14:30      Venue: Gannochy Sports Hall
Netball
Scottish 7A
58 - 19
Fixture time: 14:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Ultimate (Outdoor)
Scottish 2A
8 - 7
Fixture time: 14:10      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Lacrosse
Scottish 1A
X  
2 - 14
Fixture time: 14:00      Venue: University Sports Centre
Lacrosse
Scottish Conference Cup
X  
6 - 11
Fixture time: 14:00      Venue: King's Playing Fields - Lacrosse
Netball
Scottish 4A
X  
39 - 32
Fixture time: 13:30      Venue: Arc
Netball
Scottish 2A
43 - 47
Fixture time: 13:30      Venue: Lynch Centre
Badminton
Scottish 2A
X  
7 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: University Sports Centre
Netball
Scottish 1A
X  
60 - 38
Fixture time: 12:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Futsal
Trophy
X  
7 - 3
Fixture time: 11:30      Venue: Sports Centre 2
Netball
Scottish 1A
68 - 35
Fixture time: 11:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Netball
Scottish 6A
40 - 27
Fixture time: 11:00      Venue: Strathclyde Sport
Badminton
Scottish 3A
4 - 6
Fixture time: 09:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Badminton
Scottish 4A
2 - 10
Fixture time: 09:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Friday, 08 March 2019
Rugby Union
Scottish 3A
X  
5 - 53
Fixture time: 20:00      Venue: Peffermill Playing Fields
Additional Notes: 
Heriot-Watt University Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Mens 3rd: 9 trys, 4 conversions, 0 penalties
Wednesday, 06 March 2019
Basketball
Scottish 3A
82 - 39
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Water Polo
Scottish 1A
X  
14 - 7
Fixture time: 19:30      Venue: Pool@ise
Water Polo
Scottish 1A
X  
4 - 12
Fixture time: 19:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Basketball
Scottish 2A
X  
45 - 40
Fixture time: 18:00      Venue: Hall 2@ise
Hockey
Tier 5 - South Scotland 1
2 - 0
Fixture time: 17:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Hockey
Scottish 2A
X  
2 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: ASV Hockey Pitch
Hockey
Scottish 3A
4 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Garscube Sports Complex
Hockey
Scottish 4A
X  
6 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Hillhead Pitches - Synthetic (Hockey / Lacrosse)
Rugby Union
Scottish 2A
5 - 17
Fixture time: 15:30      Venue: Woodside Sports Complex
Additional Notes: 
Robert Gordon University Womens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Womens 2nd: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Tennis
Scottish 2A
8 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Scotstoun Leisure Centre
Rugby Union
Scottish 4A
7 - 47
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 4th: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Queen Margaret University Mens 1st: 7 trys, 6 conversions, 0 penalties
Hockey
Trophy
1 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: Wilberforce Road Sports Ground
Hockey
Championship
3 - 0
  X
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Rugby Union
Scottish 1A
X  
38 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Kings Playing Field - Rugby 1
Additional Notes: 
University of Aberdeen Mens 1st: 6 trys, 4 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
Queen's Park Shield
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: University of Strathclyde - Stepps Playing Fields
Hockey
Scottish 4A
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: University of Strathclyde - Stepps Playing Fields
Hockey
Scottish 4A
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Riverside Sports Grounds
Lacrosse
Scottish 1A
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: as requested in email
Hockey
Scottish 1A
X  
3 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: ASV Hockey Pitch
Rugby Union
Vase
X  
45 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: 3G, Hartpury University
Additional Notes: 
Hartpury University Mens 2nd: 7 trys, 6 conversions, 1 penalties
University of Edinburgh Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Rugby Union
Scottish 3A
67 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 3rd: 11 trys, 6 conversions, 0 penalties
University of St Andrews Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
Scottish 3A
0 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Aberdeen Sports Village
Tennis
Scottish 2A
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Cults Lawn Tennis Club
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Tuesday, 05 March 2019
Netball
Scottish 1A
X  
62 - 52
Fixture time: 19:30      Venue: University Sports Centre
Monday, 04 March 2019
Netball
Scottish Conference Plate
X  
40 - 65
Fixture time: 20:50      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Netball
Scottish 2A
34 - 49
Fixture time: 19:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Sunday, 03 March 2019
Volleyball
Scottish 2A
2 - 3
Fixture time: 14:45      Venue: ENgage Sports Centre
American Football
North Conference Cup
6 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Futsal
Trophy
X  
4 - 11
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Volleyball
Scottish 1A
1 - 3
Fixture time: 11:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Saturday, 02 March 2019
Water Polo
Championship
6 - 11
Fixture time: 17:30      Venue: Northampton School for Boys
Badminton
Scottish 2A
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:45      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: RGU unable to field a team
Netball
Scottish 4A
36 - 36
Fixture time: 15:00      Venue: Strathclyde Sport
Badminton
Scottish 4A
X  
10 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: ASV Sports Hall
Netball
Scottish 7A
57 - 36
Fixture time: 14:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Badminton
Scottish 3A
X  
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Arc
Futsal
Trophy
13 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Netball
Scottish 3A
67 - 43
Fixture time: 12:50      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Table Tennis
Scottish 1A
X  
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:30      Venue: Ward Road Gym
Additional Notes: RGU unable to field a team
Table Tennis
Scottish 1A
X  
0 - 9
Fixture time: 12:30     
Netball
Scottish 2A
X  
35 - 42
Fixture time: 12:00      Venue: Hall 2@ise
Tennis
Scottish 2A
X  
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: King's Tennis Courts / Multi sport Area
Netball
Scottish 2A
X  
50 - 26
Fixture time: 11:30      Venue: ASV Sports Hall
Netball
Scottish 1A
59 - 49
Fixture time: 11:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Badminton
Scottish 3A
X  
12 - 0
Fixture time: 11:00      Venue: Hall 1@ise
Netball
Scottish 6A
X  
13 - 56
Fixture time: 10:00      Venue: Hall 2@ise
Badminton
Scottish 1A
10 - 2
Fixture time: 09:30      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Table Tennis
Scottish 1A
X  
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 09:30     
Additional Notes: St Andrews was a no show to match
Table Tennis
Scottish 1A
2 - 9
Fixture time: 09:30      Venue: Ward Road Gym
Thursday, 28 February 2019
Water Polo
Scottish 1A
X  
20 - 7
Fixture time: 21:00      Venue: ASV - Aquatics Centre
Wednesday, 27 February 2019
Basketball
Scottish 1A
59 - 72
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Basketball
Scottish 2A
48 - 43
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Water Polo
Scottish 1A
X  
14 - 5
Fixture time: 19:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Hockey
Scottish 4A
0 - 2
Fixture time: 19:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Basketball
Scottish 1A
65 - 72
Fixture time: 18:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Basketball
Scottish 3A
70 - 41
Fixture time: 18:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Rugby Union
Scottish 2A
30 - 42
Fixture time: 18:00      Venue: Lismore Rugby Football Club
Additional Notes: 
Queen Margaret University Womens 1st: 6 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Womens 2nd: 8 trys, 1 conversions, 0 penalties
Volleyball
Championship
X  
3 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Queen's Campus Sport Centre
Water Polo
Scottish 1A
X  
4 - 5
Fixture time: 17:45      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Hockey
Scottish 1A
3 - 1
Fixture time: 17:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Lacrosse
Scottish 1A
18 - 4
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Rugby Union
Premier North
17 - 7
Fixture time: 17:00      Venue: Maiden Castle 3G
Additional Notes: 
Durham University Womens 1st: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Womens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Basketball
Championship
59 - 68
Fixture time: 17:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Hockey
Scottish 4A
3 - 0
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Hockey
Scottish 4A
X  
2 - 4
Fixture time: 16:30      Venue: University Sports Centre
Tennis
Scottish 2A
X  
10 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Tennis Courts@ise
Hockey
Scottish 1A
1 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Hockey
Scottish 2A
2 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Football
Scottish 4A
X  
w/o v
Walkover awarded to Glasgow Caledonian 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Firhill Complex
Additional Notes: Unable to field team
Football
Scottish 1A
X  
1 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, East Stadium
Rugby Union
Vase
35 - 15
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 1st: 5 trys, 5 conversions, 0 penalties
University of Bath Mens 2nd: 2 trys, 1 conversions, 1 penalties
Squash
Trophy
X  
2 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Fitness
Additional Notes: 
University of Birmingham Womens 2nd: 6 games
University of Edinburgh Womens 2nd: 6 games112 - 110 on points
Football
Scottish 5B
X  
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Airthrey Pitches
Hockey
North B
2 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Lacrosse
Scottish 1A
X  
5 - 15
Fixture time: 14:30      Venue: University Sports Centre
Ultimate (Outdoor)
Scottish 1A
X  
10 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: University Sports Centre
Squash
Championship
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 15 games
Newcastle University Womens 1st: 2 games
Fencing
Championship
X  
127 - 122
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Fencing
Championship
X  
123 - 87
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Tennis
Scottish 2A
X  
5 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Colinton Tennis Club
Rugby Union
Scottish 1A
38 - 45
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 2nd: 6 trys, 4 conversions, 0 penalties
University of St Andrews Mens 1st: 7 trys, 5 conversions, 0 penalties
Football
Scottish 4A
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Garscube Sports Complex
Lacrosse
Scottish 2A
19 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Hockey
Scottish 3A
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Lacrosse
Championship
15 - 8
Fixture time: 13:30      Venue: St John's College Sports Ground
Tennis
Scottish 2A
X  
12 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: University Sports Centre
Tennis
Scottish 1A
X  
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: St Serfs Lawn Tennis Club
Hockey
Scottish 2A
X  
2 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Peffermill Playing Fields
Water Polo
Championship
X  
24 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Manchester Aquatics Centre
Football
Scottish 5B
X  
2 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Oriam / Outdoor Synthetic
Tennis
Scottish 2A
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Mortonhall Tennis Club
Football
Scottish 6B
X  
11 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Hockey
Scottish 3A
1 - 4
Fixture time: 12:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Tuesday, 26 February 2019
Netball
Scottish 1A
56 - 42
Fixture time: 18:50      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Monday, 25 February 2019
Squash
Trophy
X  
1 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Squash Courts
Additional Notes: 
Leeds Beckett University Womens 1st: 4 games
University of Edinburgh Womens 2nd: 9 games
Sunday, 24 February 2019
Futsal
Scottish 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Stirling 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00     
Additional Notes: Edinburgh 4th unable to field team
Futsal
Scottish 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to City of Glasgow 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00     
Additional Notes: Edinburgh 4th unable to field team
Hockey
Scottish 4A
X  
1 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: University Sports Centre
Volleyball
Scottish Conference Cup
X  
3 - 1
Fixture time: 14:15      Venue: Gannochy Sports Hall
Hockey
Scottish 1A
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Futsal
Scottish 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to St Andrews 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Woodlands Games Hall
Additional Notes: Edinburgh 4th unable to field team
Futsal
Premier North
V - V
Fixture time: 12:20      Venue: Lee Westwood Sports Centre
Additional Notes: REG 12.5.5
Futsal
Scottish 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Dundee 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 11:00      Venue: Woodlands Games Hall
Additional Notes: Edinburgh 4th unable to field team
Saturday, 23 February 2019
Volleyball
Scottish 2A
3 - 0
Fixture time: 17:30      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Table Tennis
Scottish 1A
X  
2 - 9
Fixture time: 15:00     
Futsal
Scottish 1A
X  
5 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Oriam
Netball
Scottish 1A
X  
25 - 73
Fixture time: 13:00      Venue: Oriam / SH2
Table Tennis
Scottish 1A
X  
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:30      Venue: Ward Road Gym
Additional Notes: RGU did not attend fixtures
Table Tennis
Scottish 1A
X  
9 - 3
  X
Fixture time: 12:30     
Netball
Scottish 4A
34 - 30
Fixture time: 12:00      Venue: RGU: SPORT
Netball
Scottish 1A
57 - 75
Fixture time: 10:50      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Badminton
Scottish Conference Cup
X  
9 - 3
Fixture time: 10:00      Venue: University Sports Centre
Badminton
Scottish 3A
V - V
Fixture time: 10:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Additional Notes: As per email request
Table Tennis
Scottish 1A
X  
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 09:30     
Additional Notes: Stirling did not attend fixtures
Gaelic Football
Scotland B
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: Match not played/Result not entered prior to the deadline.
Cricket (Indoor)
Super 8s Championship Final - Group Two
X  
77 - 78
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Super 8s Championship Final - Group Two
X  
47 - 145
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Super 8s Championship Final - Group Two
X  
94 - 81
Fixture time: --:--     
Wednesday, 20 February 2019
Water Polo
Championship
X  
8 - 13
Fixture time: 20:30      Venue: Sports Training Village
Basketball
Trophy
X  
106 - 76
Fixture time: 20:20      Venue: Queen Margaret University Sports centre
Basketball
Championship
X  
130 - 24
Fixture time: 18:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Water Polo
Championship
X  
32 - 1
Fixture time: 17:15      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Volleyball
Championship
0 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: University of Cambridge Sports Centre
Football
Scottish 1A
7 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Rugby Union
Scottish Conference Cup
55 - 17
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 2nd: 11 trys, 0 conversions, 0 penalties
Robert Gordon University Womens 1st: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Netball
Scottish Conference Plate
X  
w/o v
Walkover awarded to Aberdeen 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Beach Leisure Centre
Additional Notes: Edinburgh unable to field team, confirmed via email on 20/02.
Netball
Trophy
X  
27 - 59
Fixture time: 15:30      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Hockey
Trophy
X  
4 - 6
Fixture time: 14:45      Venue: Maiden Castle Water Hockey
Table Tennis
Championship
X  
10 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Trophy
2 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Basford Football Club
Hockey
Trophy
1 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Additional Notes: Edinburgh 4-5 Nottingham Trent
Squash
Scottish Conference Cup
X  
0 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: ASV Squash Courts
Additional Notes: 
University of Aberdeen Mens 2nd: 0 games
University of Edinburgh Mens 2nd: 15 games
Rugby Union
North A
X  
7 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park Weetwood (Weetwood)
Additional Notes: 
University of Leeds Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 1 penalties
Squash
Championship
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 15 games
University of Leeds Womens 1st: 3 games
Table Tennis
Trophy
X  
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Squash
Championship
5 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: DRSV David Ross Sports Village
Additional Notes: 
University of Nottingham Mens 1st: 0 games
University of Edinburgh Mens 1st: 0 games
Squash
Scottish Conference Cup
X  
2 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Institute of Sport & Exercise (ISE)
Additional Notes: 
University of Dundee Mens 1st: 6 games
University of Edinburgh Mens 3rd: 9 games
Lacrosse
Championship
15 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Badminton
Trophy
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: University of Derby Sports Centre
Tennis
Scottish 2A
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Mortonhall Tennis Club
Sunday, 17 February 2019
Squash
Scottish 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Colinton Castle Squash Club
Additional Notes: Robert Gordon were unable to field team
Volleyball
Scottish 2A
1 - 3
Fixture time: 14:05      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Futsal
Scottish Conference Cup
X  
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Lynch Centre
Volleyball
Scottish 2A
0 - 3
Fixture time: 12:30      Venue: RGU: SPORT
Futsal
Premier North
8 - 9
Fixture time: 12:15      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Volleyball
Scottish 1A
X  
1 - 3
Fixture time: 11:45      Venue: University Sports Centre
Volleyball
Scottish 2A
3 - 1
Fixture time: 10:50      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Squash
Scottish 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 09:00      Venue: Colinton Castle Squash Club
Additional Notes: Robert Gordon unable to field team
Saturday, 16 February 2019
Futsal
Premier North
X  
5 - 3
Fixture time: 16:00     
Futsal
Premier North
X  
4 - 5
Fixture time: 15:00     
Futsal
Trophy
X  
9 - 0
Fixture time: 13:45      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Tennis
Scottish 2A
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Waverley Tennis Club
Netball
Scottish 4A
33 - 31
Fixture time: 12:50      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Squash
Scottish 2A
X  
3 - 1
Fixture time: 12:30     
Additional Notes: 
University of Aberdeen Mens 2nd: 11 games
University of Edinburgh Mens 3rd: 6 games
Futsal
Premier North
X  
2 - 1
Fixture time: 12:00     
Badminton
Scottish Conference Cup
X  
0 - 12
Fixture time: 11:15      Venue: Gannochy Sports Hall
Gaelic Football
Scotland B
19 - 17
Fixture time: 11:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Futsal
Premier North
0 - 1
Fixture time: 10:00     
Squash
Scottish 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 09:00     
Additional Notes: St Andrews were unable to field team
Friday, 15 February 2019
Hockey
Scottish Conference Cup
X  
0 - 0
Fixture time: 20:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Additional Notes: Edinburgh 4-5 Stirling
Hockey
Scottish Conference Cup
X  
1 - 0
Fixture time: 17:00      Venue: Riverside Sports Grounds
Wednesday, 13 February 2019
Basketball
Scottish 1A
34 - 38
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Hockey
Scottish 1A
3 - 0
Fixture time: 19:15      Venue: Craigholme School
Hockey
Scottish 2A
1 - 5
Fixture time: 18:30      Venue: Peffermill Playing Fields
Basketball
Scottish 1A
56 - 72
Fixture time: 18:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Basketball
Scottish 1A
X  
107 - 85
Fixture time: 18:00      Venue: ASV Sports Hall
Lacrosse
Scottish 1A
13 - 3
Fixture time: 17:30      Venue: Garscube Sports Complex
Hockey
Tier 5 - South Scotland 1
0 - 14
Fixture time: 17:30      Venue: Peffermill Playing Fields
Hockey
North B
X  
1 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Park Weetwood (Weetwood)
Rugby Union
Premier North
75 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 13 trys, 5 conversions, 0 penalties
Newcastle University Womens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
Scottish Conference Plate
X  
0 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: University Sports Centre
Hockey
Scottish 1A
X  
2 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: University Sports Centre
Rugby Union
Scottish 4A
X  
38 - 41
Fixture time: 16:15      Venue: West of Scotland Rugby Club
Additional Notes: 
Glasgow Caledonian University Mens 2nd: 6 trys, 4 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Mens 4th: 6 trys, 4 conversions, 1 penalties
Basketball
Scottish 3A
X  
80 - 70
Fixture time: 16:00      Venue: Hall 2@ise
Football
Scottish 1A
1 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Garscube 3g Astro
Squash
Trophy
X  
7 - 7
Fixture time: 16:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 3rd: 7 games
Durham University Womens 2nd: 7 gamesUoE 115-133 Durham
Hockey
Scottish 2A
X  
2 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Riverside Sports Grounds
Hockey
Scottish 4A
8 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Ultimate (Outdoor)
Scottish Conference Cup
X  
15 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: King's Playing Fields - Lacrosse
Water Polo
Scottish 1A
17 - 8
Fixture time: 15:00      Venue: Stevenson Building
Hockey
Scottish 3A
X  
4 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: University Sports Centre
Rugby Union
Scottish 2A
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: QMU unable to field a team and conceded match on arrival
Hockey
Scottish 1A
0 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Ultimate (Outdoor)
Scottish 1A
14 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Garscube 3g Astro
Rugby Union
North A
32 - 19
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 1st: 4 trys, 3 conversions, 2 penalties
University of Birmingham Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
Scottish 4A
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Basketball
Scottish 2A
59 - 51
Fixture time: 13:30      Venue: ENgage Sports Centre
Tennis
Scottish 1A
X  
12 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: National Tennis Academy
Tennis
Scottish 1A
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Colinton Tennis Club
Tennis
Scottish 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Abercorn Tennis Club
Additional Notes: RGU unable to field a team
Tennis
Scottish Conference Cup
X  
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Milgavnie Tennis Club
Lacrosse
Scottish 1A
12 - 14
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Tennis
Scottish 2A
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Mortonhall Tennis Club
Tennis
Scottish 2A
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Craigmillar Park Tennis Club
Football
Scottish 4A
X  
2 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Gannochy 3G Astro
Tennis
Scottish 4A
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: St Serfs Lawn Tennis Club
Golf
Trophy
X  
3 - 3
Fixture time: 12:30      Venue: Gullane Golf Club No. 1
Additional Notes: Strathclyde win on second extra hole
Hockey
Scottish 3A
X  
2 - 3
Fixture time: 12:30      Venue: Peffermill Playing Fields
Lacrosse
Scottish 2A
X  
1 - 28
Fixture time: 12:30      Venue: University Sports Centre
Hockey
Scottish 4A
1 - 10
Fixture time: 12:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Tennis
Scottish 1A
0 - 12
Fixture time: 12:00      Venue: Garscube Sports Complex
Sunday, 10 February 2019
Gaelic Football
Scotland B
38 - 10
Fixture time: 18:00      Venue: Clydebank Community Sports Hub
Futsal
Premier North
7 - 0
Fixture time: 17:30      Venue: Netball Centre
Futsal
Scottish 1A
X  
3 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: Ravenscraig Regional Sports Facility
American Football
2A Borders
12 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Futsal
Scottish 1A
5 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Ravenscraig Regional Sports Facility
Squash
Premier Stage 2 Upper
X  
5 - 0
Fixture time: 12:00     
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 15 games
University of Birmingham Womens 1st: 1 games
Saturday, 09 February 2019
Squash
Premier Stage 2 Upper
X  
5 - 0
Fixture time: 16:40     
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 15 games
University of Manchester Womens 1st: 0 games
Netball
Scottish 2A
X  
26 - 38
Fixture time: 16:30      Venue: Gannochy Sports Hall
Netball
Scottish 3A
X  
52 - 47
Fixture time: 16:30      Venue: University Sports Centre
Badminton
Scottish 2A
3 - 9
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Netball
Scottish 1A
49 - 63
Fixture time: 13:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Badminton
Scottish 1A
3 - 9
Fixture time: 13:30      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Netball
Scottish 7A
16 - 46
Fixture time: 13:30      Venue: Lynch Centre
Netball
Scottish 6A
38 - 46
Fixture time: 12:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Squash
Premier Stage 2 Upper
X  
1 - 4
Fixture time: 12:00     
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 4 games
University of Nottingham Womens 1st: 12 games
Squash
Scottish Conference Cup
X  
0 - 5
Fixture time: 11:00      Venue: Institute of Sport & Exercise (ISE)
Additional Notes: 
University of Dundee Mens 2nd: 0 games
University of Edinburgh Mens 3rd: 15 games
Netball
Scottish 1A
64 - 46
Fixture time: 10:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Friday, 08 February 2019
Lacrosse
Scottish Conference Cup
X  
8 - 4
Fixture time: 18:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Futsal
Scottish 1A
w/o v
Walkover awarded to Strathclyde 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Ravenscraig Regional Sports Facility
Additional Notes: Edinburgh unable to field a team
Futsal
Scottish 1A
X  
w/o v
Walkover awarded to West of Scotland 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Ravenscraig Regional Sports Facility
Additional Notes: Edinburgh 3rds unable to field a team
Futsal
Scottish 1A
X  
v w/o
Walkover awarded to St Andrews 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Ravenscraig Regional Sports Facility
Additional Notes: Edinburgh unable to field a team
Futsal
Scottish 1A
X  
3 - 1
Fixture time: --:--      Venue: West Lothian College
Wednesday, 06 February 2019
Basketball
Scottish Conference Cup
X  
39 - 40
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Basketball
Scottish 3A
66 - 55
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Basketball
Trophy
X  
79 - 59
Fixture time: 18:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Badminton
Trophy
X  
5 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Volleyball
Scottish Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: RGU unable to field a team
Hockey
Scottish Conference Cup
X  
1 - 0
Fixture time: 17:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Hockey
Scottish Conference Cup
X  
2 - 4
Fixture time: 17:00      Venue: Glasgow National Hockey Centre
Basketball
Trophy
88 - 57
Fixture time: 17:00      Venue: Platt Lane Complex
Football
Scottish 1A
5 - 0
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Rugby Union
Scottish 2A
61 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 2nd: 11 trys, 3 conversions, 0 penalties
Glasgow Caledonian University Womens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
Scottish Conference Plate
X  
2 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: Gannochy Sand Astro
Football
Scottish 3A
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Additional Notes: D&A unable to field a team
Netball
Scottish Conference Plate
X  
36 - 34
Fixture time: 16:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Hockey
Trophy
1 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Nottingham Hockey Centre
Hockey
Scottish 1A
9 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Squash
Scottish Conference Cup
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Mannofield Squash Club
Additional Notes: agreed on email
Rugby Union
North A
19 - 19
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
Loughborough University Mens 2nd: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
Trophy
X  
1 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, East Stadium
Hockey
Trophy
X  
2 - 6
Fixture time: 15:00      Venue: IM Marsh
Football
Scottish 4A
1 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Netball
Trophy
X  
65 - 46
Fixture time: 14:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Hockey
North A
5 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Rugby Union
Premier North
X  
5 - 46
Fixture time: 14:15      Venue: Bournbrook Campus Pitches
Additional Notes: 
University of Birmingham Womens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Edinburgh Womens 1st: 7 trys, 3 conversions, 1 penalties
Table Tennis
Premier North
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline
Lacrosse
Trophy
X  
9 - 14
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Tennis
Scottish Conference Cup
X  
2 - 10
Fixture time: 13:30      Venue: Colinton Tennis Club
Netball
Scottish Conference Plate
X  
40 - 12
Fixture time: 13:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Tennis
Scottish 1A
X  
6 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Waverley Tennis Club
Ultimate (Outdoor)
Scottish 1A
5 - 11
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Fencing
Premier North
X  
110 - 99
Fixture time: 13:00      Venue: Maiden Castle
Water Polo
Premier North
7 - 9
Fixture time: 13:00      Venue: EIS Pool
Tennis
Scottish 1A
X  
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: St Serfs Lawn Tennis Club
Tennis
Scottish Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Edinburgh 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Mortonhall Tennis Club
Additional Notes: RGU unable to field a team
Rugby Union
Scottish 4A
29 - 29
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 4th: 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Edinburgh College Mens 1st: 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Tennis
Trophy
X  
12 - 0
Fixture time: 10:00      Venue: Indoor Courts
Tennis
Scottish 2A
X  
8 - 4
Fixture time: --:--      Venue: Mortonhall Tennis Club
Tuesday, 05 February 2019
Volleyball
Scottish Conference Cup
X  
1 - 3
Fixture time: 17:15      Venue: Oriam / SH1
Sunday, 03 February 2019
Water Polo
Premier North
8 - 13
Fixture time: 17:30      Venue: Northumbria University Pool
Futsal
Scottish 1A
X  
w/o v
Walkover awarded to Stirling 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00     
Additional Notes: Edinburgh unable to field a team
Futsal
Premier North
7 - 1
  X
Fixture time: 15:15      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Fencing
Premier North
X  
V - V
Fixture time: 15:00     
Additional Notes: .
Futsal
Scottish 1A
X  
0 - 8
Fixture time: 15:00     
Futsal
Scottish 1A
X  
2 - 8
Fixture time: 13:00     
Futsal
Scottish 1A
X  
v w/o
Walkover awarded to Stirling 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00     
Additional Notes: Edinburgh unable to field a team
Futsal
Scottish 1A
X  
4 - 7
Fixture time: 11:00     
Futsal
Scottish 1A
X  
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 08:00     
Additional Notes: Edinburgh unable to field a team
Gaelic Football
Scotland B
X  
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: GCU unable to field team
Saturday, 02 February 2019
Water Polo
Premier North
X  
14 - 13
Fixture time: 16:15      Venue: Maltby Leisure Centre
Netball
Scottish 7A
X  
42 - 41
Fixture time: 12:30      Venue: Oriam / SH2
Netball
Scottish 1A
41 - 48
Fixture time: 11:30      Venue: Stevenson Building Sports Hall
Cricket (Indoor)
Northern Championship Qualifier - Group Two
X  
97 - 97
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Northern Championship Qualifier - Group Two
X  
109 - 110
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Northern Championship Qualifier - Group Two
X  
107 - 96
Fixture time: --:--     
Wednesday, 30 January 2019
Basketball
Scottish 1A
72 - 86
Fixture time: 20:20      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Basketball
Premier North
49 - 93
Fixture time: 17:30      Venue: Lee Westwood Sports Centre
Basketball
Scottish 2A
X  
34 - 33
Fixture time: 17:15      Venue: Oriam / SH1
Football
Scottish 5B
2 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Football
Scottish 1A
0 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Garscube 3g Astro
Basketball
Scottish 1A
54 - 52
Fixture time: 15:00      Venue: Strathclyde Sport
Football
Scottish 1A
X  
3 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Lacrosse
Premier North
13 - 6
Fixture time: 15:00      Venue: 3G Pitch Jubilee Sports Centre
Football
Scottish 1A
0 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Fencing
Premier North
120 - 121
Fixture time: 14:00      Venue: DRSV David Ross Sports Village
Water Polo
Premier North
3 - 19
Fixture time: 14:00      Venue: Ponds Forge
Squash
Scottish Conference Cup
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Strathclyde Sport
Additional Notes: 
University of Strathclyde Mens 2nd: 6 games
University of Edinburgh Mens 3rd: 9 games
Fencing
Premier North
130 - 110
Fixture time: 13:30      Venue: DRSV David Ross Sports Village
Tennis
Scottish 1A
X  
10 - 2
Fixture time: 13:30      Venue: University Sports Centre
Basketball
Scottish 1A
X  
71 - 59
Fixture time: 13:15      Venue: Oriam / SH1
Tennis
Scottish 1A
X  
12 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Colinton Tennis Club
Rugby Union
North A
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 1st, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 13:00      Venue: Bishop Burton College
Additional Notes: BUCS Appeals Panel
Volleyball
Premier North
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: DRSV David Ross Sports Village
Basketball
Scottish 3A
60 - 59
Fixture time: 13:00      Venue: Strathclyde Sport
Football
Scottish 3A
1 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Garscube 3g Astro
Ultimate (Outdoor)
Scottish Conference Cup
X  
15 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Football
Scottish 5B
2 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 2
Sunday, 27 January 2019
Futsal
Scottish 2A
X  
4 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: West Lothian College
Fencing
Scottish 1A
X  
90 - 135
Fixture time: 15:00      Venue: Mayfield Sports Centre
Fencing
Scottish 1A
X  
111 - 131
Fixture time: 15:00      Venue: Mayfield Sports Centre
American Football
2A Borders
X  
0 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: 22 Acres
Futsal
Scottish 2A
X  
3 - 7
Fixture time: 13:00      Venue: West Lothian College
Futsal
Premier North
2 - 8
Fixture time: 12:30      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Fencing
Scottish 1A
X  
95 - 135
Fixture time: 12:00      Venue: Mayfield Sports Centre
Fencing
Scottish 1A
X  
61 - 135
Fixture time: 12:00      Venue: Mayfield Sports Centre
Golf
Scottish Conference Cup
X  
8 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Alloa Golf Club
Futsal
Scottish 2A
X  
5 - 2
Fixture time: 11:00     
Futsal
Scottish 2A
X  
3 - 1
Fixture time: 09:00      Venue: West Lothian College
Saturday, 26 January 2019
Gaelic Football
Scotland B
5 - 26
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Netball
Scottish 4A
32 - 35
Fixture time: 14:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Fencing
Scottish 1A
X  
129 - 109
Fixture time: 14:00      Venue: Mayfield Sports Centre
Fencing
Scottish 1A
X  
74 - 135
Fixture time: 14:00      Venue: Mayfield Sports Centre
Netball
Scottish 2A
23 - 13
Fixture time: 12:50      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Netball
Scottish 6A
X  
10 - 59
Fixture time: 11:45      Venue: Jesmond Centre
Netball
Scottish 2A
42 - 25
Fixture time: 11:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Fencing
Scottish 1A
135 - 109
Fixture time: 10:00      Venue: Mayfield Sports Centre
Fencing
Scottish 1A
X  
135 - 65
Fixture time: 10:00      Venue: Mayfield Sports Centre
Fencing
Scottish 1A
X  
128 - 117
Fixture time: 10:00      Venue: Mayfield Sports Centre
Cricket (Indoor)
Northern Trophy Qualifier - Group Two
X  
72 - 70
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Northern Trophy Qualifier - Group Two
X  
74 - 72
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Northern Trophy Qualifier - Group Two
X  
69 - 77
  X
Fixture time: --:--     
Wednesday, 23 January 2019
Water Polo
Trophy
X  
5 - 25
Fixture time: 17:45      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Rugby Union
Premier North
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 1st, reason: Other
Fixture time: 16:00      Venue: Rugby Rubbercrumb
Additional Notes: Ineligible player fielded by Loughborough.
Volleyball
Premier North
3 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: EIS Sheffield
Water Polo
Premier North
X  
16 - 8
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Central
Ultimate (Outdoor)
Scottish 1A
12 - 11
Fixture time: 15:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Lacrosse
Trophy
20 - 7
Fixture time: 15:00      Venue: Maiden Castle 3G
Table Tennis
Premier North
13 - 4
Fixture time: 14:20      Venue: Lee Westwood Sports Centre
Water Polo
Premier North
X  
13 - 7
Fixture time: 14:15      Venue: Sports Central
Rugby Union
North A
29 - 20
Fixture time: 14:00      Venue: Rockliff RFC
Additional Notes: 
Newcastle University Mens 1st: 4 trys, 3 conversions, 1 penalties
University of Edinburgh Mens 1st: 3 trys, 1 conversions, 1 penalties
Football
Queen's Park Shield
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hamilton Palace sports grounds
Lacrosse
Scottish 2A
12 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill
Fencing
Premier North
X  
101 - 118
Fixture time: 13:00      Venue: Maiden Castle
Fencing
Trophy
w/o v
Walkover awarded to Lancaster 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 11:00      Venue: Sports Hall 2
Additional Notes: Edinburgh Unable to field team
Water Polo
Premier North
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline
Sunday, 20 January 2019
American Football
2A Borders
18 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Saturday, 19 January 2019
Badminton
Scottish 1A
9 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Badminton
Scottish 4A
2 - 10
Fixture time: 14:30      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Gaelic Football
Scotland B
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Maiden Castle Grass
Additional Notes: REG 12.5.5
Gaelic Football
Scotland B
X  
v w/o
Walkover awarded to Edinburgh 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Maiden Castle Grass
Additional Notes: withdrawn from league
Wednesday, 16 January 2019
Water Polo
Scottish 1A
X  
8 - 11
Fixture time: 20:15      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Water Polo
Scottish 1A
X  
8 - 7
Fixture time: 19:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Badminton
Scottish 1A
X  
2 - 10
Fixture time: 18:00      Venue: ASV Sports Hall
Hockey
Scottish 1A
3 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: Garscube Sports Complex
Wednesday, 05 December 2018
Water Polo
Premier North
X  
12 - 5
Fixture time: 20:00      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Basketball
Premier North
110 - 66
Fixture time: 16:20      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Hockey
North B
4 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, Water Based
Rugby Union
North A
23 - 23
Fixture time: 14:00      Venue: Sport & Exercise Peffermill, 3G 1
Additional Notes: 
University of Edinburgh Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 3 penalties
Durham University Mens 2nd: 3 trys, 1 conversions, 2 penalties
Squash
Premier Crossover: North 2nd vs South 3rd
X  
4 - 1
Fixture time: 12:30      Venue: Sport & Exercise Pleasance
Additional Notes: 
University of Edinburgh Womens 1st: 12 games
Cardiff University Womens 1st: 4 games
Monday, 03 December 2018
Fencing
Scottish 1A
X  
135 - 55
Fixture time: --:--      Venue: Sport & Exercise St Leonard's
Image description
Back to top