Skip to Content
British universities & Colleges Sport

RESULTS

University of East London
Wednesday, 10 April 2019
Tennis
National Premier Playoff
8 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Nottingham Tennis Centre
Wednesday, 03 April 2019
Tennis
National Premier Playoff
X  
4 - 8
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Wednesday, 27 March 2019
Basketball
Championship
82 - 90
Fixture time: 20:00      Venue: David Ross Sports Centre (DRSV)
Sunday, 24 March 2019
Futsal
South Eastern 2B
X  
6 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: SCORE
Wednesday, 20 March 2019
Tennis
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 17:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Basketball
South Eastern 1A
87 - 63
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 2nd (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Additional Notes: As discussed via email
Football
South Eastern 4D
X  
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Sunday, 17 March 2019
Futsal
South Eastern 2B
11 - 7
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Wednesday, 13 March 2019
Volleyball
Championship
X  
3 - 0
Fixture time: 20:00      Venue: Queen's Campus Sport Centre
Basketball
South Eastern 1A
V - V
Fixture time: 19:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Additional Notes: Match not played/Result not entered prior to deadline
Basketball
South Eastern 3B
X  
63 - 40
Fixture time: 18:00      Venue: St Paul's Way Trust School
Badminton
South Eastern 3B
w/o v
  X
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Additional Notes: Canterbury Unable to Field a Team.
Volleyball
South Eastern 3B
3 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Hockey
Tier 5 - North East London
8 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Hockey
South Eastern 4B
X  
V - V
Fixture time: 14:30      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Football
South Eastern 6B
1 - 2
Fixture time: 14:15      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 4D
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Basketball
Championship
111 - 101
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Volleyball
Championship
1 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Additional Notes: Roehampton unable to field a team
Sunday, 10 March 2019
Futsal
South Eastern 2B
X  
10 - 11
Fixture time: 14:30      Venue: University of Essex Sports Arena
Wednesday, 06 March 2019
Volleyball
South Eastern Conference Cup
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 18:00     
Additional Notes: BUCS Appeals Panel.
Hockey
Tier 5 - North East London
4 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Hockey
South Eastern 4B
0 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Football
South Eastern 1A
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Tennis
South Eastern 1A
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Westway Sports Centre
Tennis
Championship
X  
8 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Training Village
Tennis
Championship
X  
10 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: David Lloyd Sunderland
Sunday, 03 March 2019
Futsal
South Eastern 2B
8 - 6
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
American Football
South Conference Cup
X  
26 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: The Moors
Wednesday, 27 February 2019
Basketball
Championship
X  
93 - 64
Fixture time: 18:00      Venue: Queen's Campus Sport Centre
Badminton
South Eastern 3B
5 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: The Castle Centre
Volleyball
Championship
3 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Rugby Union
South Eastern 4B
23 - 36
Fixture time: 15:00      Venue: Eton Manor RFC
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 3 penalties
Buckinghamshire New University Mens 1st: 6 trys, 3 conversions, 0 penalties
Basketball
South Eastern 1A
71 - 61
Fixture time: 15:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Table Tennis
South Eastern 3B
15 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 1A
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Football
South Eastern 1A
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Basketball
Championship
111 - 60
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Volleyball
Championship
3 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern Conference Cup
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Hockey
South Eastern 4B
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Furzefield Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Sunday, 24 February 2019
American Football
2A South East
28 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: East London Rugby Club
Wednesday, 20 February 2019
Football
Trophy
X  
2 - 1
Fixture time: 18:30      Venue: Coombe Dingle - 3G
Basketball
Championship
82 - 57
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 7B
15 - 46
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Additional Notes: ARU unable to field a team
Football
South Eastern 4D
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Copthall Playing fields
Football
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Additional Notes: UEL no longer have a team
Hockey
South Eastern 4B
X  
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
7 - 10
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 3B
52 - 49
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Football
Trophy
X  
1 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Limekiln Pitch
Tennis
Championship
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Clearview Virgin Active
Tennis
Championship
8 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South Eastern 3B
8 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: The Connaught Club
American Football
2A South East
v w/o
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Coldhams Common
Additional Notes: ARU unable to field a team
Sunday, 17 February 2019
Futsal
South Eastern 3B
15 - 3
  X
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Futsal
South Eastern 2B
X  
3 - 15
Fixture time: 11:30      Venue: University of Essex Sports Arena
American Football
2A South East
6 - 26
Fixture time: 11:00      Venue: East London Rugby Club
Wednesday, 13 February 2019
Basketball
South Eastern 5A
71 - 46
Fixture time: 18:30      Venue: Clapton Girls' Academy
Basketball
South Eastern 1A
92 - 73
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3B
3 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Hockey
South Eastern 4B
1 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
12 - 40
Fixture time: 14:15      Venue: Hackney Marshes
Additional Notes: 
University College London Mens 4th (RUMS): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of East London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 1A
0 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Football
South Eastern 1A
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Football
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Table Tennis
South Eastern 3B
X  
8 - 9
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Football
South Eastern 6B
0 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Tennis
South Eastern Conference Cup
0 - 12
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Volleyball
South Eastern Conference Cup
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Sunday, 10 February 2019
Futsal
South Eastern 2B
18 - 11
Fixture time: 15:30      Venue: CitySport
American Football
2A South East
15 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: East London Rugby Club
Futsal
South Eastern 3B
X  
3 - 6
Fixture time: --:--      Venue: Science Centre - Sports Centre
Wednesday, 06 February 2019
Volleyball
South Eastern 3A
X  
0 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Bucks New Uni Sports Hall
Basketball
South Eastern 3B
X  
81 - 72
Fixture time: 16:30      Venue: Medway Park Leisure Centre
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
7 - 10
Fixture time: 16:30      Venue: Ethos Sports Centre
Basketball
Trophy
116 - 84
Fixture time: 15:00      Venue: Talbot Campus Sports Hall
Football
Trophy
7 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Football
Trophy
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Additional Notes: UEL Win 7-6 on penalties.
Hockey
South Eastern 4B
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Football
South Eastern 4D
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Hockey
Tier 5 - North East London
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Netball
South Eastern 7B
43 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Sports Hall
Football
South Eastern 6B
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Tennis
South Eastern 3B
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South Eastern 1A
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South A
4 - 8
Fixture time: 11:30      Venue: David Lloyd (Swansea)
Sunday, 03 February 2019
Futsal
South Eastern 2B
16 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Tennis
National
10 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: The Tennis Centre
Futsal
South Eastern 3B
11 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Saturday, 02 February 2019
Tennis
National
6 - 6
  X
Fixture time: 15:30     
Cricket (Indoor)
Southern Championship Qualifier - Group One
X  
90 - 89
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Southern Championship Qualifier - Group One
X  
84 - 91
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Southern Championship Qualifier - Group One
X  
v w/o
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Cardiff unable to travel
Wednesday, 30 January 2019
Basketball
Premier South
X  
79 - 82
Fixture time: 19:30      Venue: University of Essex Sports Arena
Basketball
Premier South
X  
63 - 81
Fixture time: 17:30      Venue: University of Essex Sports Arena
Volleyball
Premier South
0 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Main Hall - Far Side
Netball
South Eastern 7B
28 - 24
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 5A
53 - 87
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Additional Notes: East London unable to field a team
Basketball
South Eastern 3B
X  
58 - 64
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 1A
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Football
South Eastern 1A
6 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Volleyball
South Eastern 3B
X  
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
49 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Chiswick RFC
Additional Notes: 
Roehampton University Mens 1st: 7 trys, 7 conversions, 0 penalties
University of East London Mens 1st: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Table Tennis
South Eastern 3B
X  
6 - 11
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Football
South Eastern 4D
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 6B
X  
5 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Badminton
South Eastern 3B
1 - 7
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 1A
103 - 61
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern 3B
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Tennis
South A
X  
6 - 6
Fixture time: 12:00      Venue: White Horse Leisure and Tennis Centre
Tennis
National
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Football
South Eastern 4B
v w/o
Walkover awarded to UCL 3rd (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: UEL removed from League in November 2018
Sunday, 27 January 2019
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 4
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Wednesday, 23 January 2019
Volleyball
South Eastern 3B
1 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: Lilian Baylis Technology School
Volleyball
Premier South
0 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: University of Cambridge Sports Centre
Hockey
South Eastern 4B
1 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Volleyball
South Eastern 3A
1 - 3
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 7B
28 - 24
Fixture time: 15:30      Venue: MUGA, Froebel
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
3 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Honor Oak Park
Football
South Eastern 6B
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Tennis
South Eastern 1A
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Wimbledon Park
Badminton
South Eastern 3B
X  
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Sunday, 20 January 2019
Futsal
South Eastern 2B
13 - 9
  X
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Wednesday, 16 January 2019
Basketball
Premier South
63 - 73
Fixture time: 19:30      Venue: Archers Arena
Tennis
National
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Wednesday, 12 December 2018
Basketball
South Eastern 3B
X  
54 - 56
Fixture time: 20:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Basketball
Premier South
66 - 55
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 6B
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Football
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 2nd, reason: Other
Fixture time: --:--     
Additional Notes: UEL Womens team have withdrawn themselves from the league
Sunday, 09 December 2018
Futsal
South Eastern 3B
11 - 7
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Futsal
South Eastern 2B
X  
3 - 11
Fixture time: 12:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 05 December 2018
Basketball
Premier South
58 - 77
Fixture time: 17:00      Venue: LSBU Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
7 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 5A
71 - 56
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
Premier South
X  
3 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Rugby Union
South Eastern 4B
36 - 10
Fixture time: 15:00      Venue: Eton Manor RFC
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 6 trys, 3 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Table Tennis
South Eastern 3B
11 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: Na
Football
South Eastern 6B
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Volleyball
South Eastern 3A
3 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 3B
49 - 89
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 7B
X  
62 - 15
Fixture time: 13:30      Venue: Copper Box Arena
Volleyball
Premier South
X  
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
81 - 83
Fixture time: 13:00      Venue: Centre for Sport
Tennis
South A
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South Eastern 3B
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: The Connaught Club
Tennis
South Eastern 1A
4 - 8
Fixture time: 12:00      Venue: Duke's Meadow Tennis Centre
Sunday, 02 December 2018
Futsal
South Eastern Conference Cup
10 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Saturday, 01 December 2018
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: UEL Withdrawn from competition
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
v w/o
Walkover awarded to Kent 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: UEL Withdrawn from competition
Wednesday, 28 November 2018
Basketball
Premier South
X  
78 - 68
Fixture time: 18:00      Venue: St Mary's Sports Hall
Basketball
South Eastern 5A
X  
82 - 55
Fixture time: 18:00      Venue: Mossbourne Victoria Park Academy
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
0 - 5
Fixture time: 16:30      Venue: Southgate Hockey Centre
Netball
South Eastern 7B
35 - 48
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
Premier South
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
92 - 27
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern 1A
X  
12 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: New River Sports and Fitness
Tennis
South A
X  
8 - 4
Fixture time: 14:30      Venue: Coombe Dingle
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
13 - 14
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Football
South Eastern 1A
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Football
South Eastern 1A
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Football
South Eastern 4B
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Additional Notes: Unable to filed a team due to University Commitments & Injuries
Table Tennis
South Eastern 3B
X  
7 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: QMotion Health and Fitness Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
5 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
52 - 65
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Volleyball
Premier South
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 4D
X  
5 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Silver Jubilee Park
Tennis
South Eastern 3B
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Sunday, 25 November 2018
Futsal
South Eastern 3B
4 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
American Football
2A South East
X  
42 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Wednesday, 21 November 2018
Volleyball
Premier South
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
84 - 59
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Trophy
X  
38 - 101
Fixture time: 16:00      Venue: Founders Hall
Volleyball
South Eastern Conference Cup
1 - 3
Fixture time: 15:30      Venue: Hertfordshire Sports Village
Hockey
South Eastern Conference Plate
7 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Football
Trophy
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Football
Trophy
X  
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Test Park
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 11
Fixture time: 14:00      Venue: Mandela Hall
Football
South Eastern Conference Cup
6 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Badminton
South Eastern Conference Cup
0 - 6
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
65 - 59
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern Conference Cup
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
Trophy
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: The Connaught Club
Tennis
National
X  
10 - 2
Fixture time: 11:00      Venue: Indoor Courts
Sunday, 18 November 2018
Futsal
South Eastern Conference Cup
5 - 10
Fixture time: 17:00      Venue: Bucks New Uni Sports Hall
Futsal
South Eastern Conference Cup
0 - 13
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
American Football
2A South East
26 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Coldhams Common (Abbey Pools)
Wednesday, 14 November 2018
Volleyball
Premier South
X  
3 - 2
Fixture time: 19:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Hockey
South Eastern 4B
0 - 3
Fixture time: 18:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Netball
South Eastern 7B
66 - 8
Fixture time: 18:30      Venue: CitySport
Basketball
Premier South
X  
74 - 82
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
Premier South
X  
3 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: University of Essex Sports Arena
Volleyball
South Eastern 3A
1 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: St Mary's Sports Village
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Mildmay Sports Hall
Basketball
South Eastern 1A
72 - 63
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern 3B
X  
0 - 12
Fixture time: 15:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Football
South Eastern 1A
X  
0 - 4
Fixture time: 14:30      Venue: Parkwood Pitches (3GX)
Rugby Union
South Eastern 4B
40 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: High Wycombe Rugby Club
Additional Notes: 
Buckinghamshire New University Mens 1st: 6 trys, 5 conversions, 0 penalties
University of East London Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 1 penalties
Football
South Eastern 4D
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Badminton
South Eastern 3B
w/o v
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Additional Notes: LSBU unable to field a team, agreed via email.
Table Tennis
South Eastern 3B
6 - 11
Fixture time: 13:15      Venue: Mildmay Sports Hall
Tennis
South A
8 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
National
X  
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: David Lloyd Sunderland
Tennis
South Eastern 1A
X  
6 - 6
Fixture time: 12:00      Venue: The Connaught Club
Football
South Eastern 4B
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Mabley Green (3G)
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Sunday, 11 November 2018
Futsal
South Eastern 2B
13 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Futsal
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: unable to field team
Wednesday, 07 November 2018
Netball
South Eastern Conference Bowl
w/o v
Walkover awarded to Suffolk 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:30      Venue: SNC Sports Hall
Additional Notes: UEL Unable to field team.
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: University of Chichester
Netball
South Eastern Conference Plate
14 - 45
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
Premier South
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
84 - 62
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Hockey
South Eastern Conference Plate
1 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
X  
22 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Well Hall
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 1 penalties
University of East London Mens 1st: 3 trys, 0 conversions, 1 penalties
Football
South Eastern Conference Cup
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington 3G Pitch
Football
South Eastern 1A
1 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Football
South Eastern 1A
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: University of Chichester
Football
South Eastern Conference Cup
X  
20 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Hockey
South Eastern Conference Plate
0 - 4
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Volleyball
Premier South
3 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 1A
79 - 44
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South A
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South Eastern 1A
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Tennis Dome
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: --:--     
Wednesday, 31 October 2018
Hockey
South Eastern 4B
1 - 0
Fixture time: 17:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South Eastern 3B
0 - 12
Fixture time: 16:00      Venue: New River Sports Centre
Volleyball
Premier South
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
62 - 73
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 3B
68 - 62
  X
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Hockey
Tier 5 - North East London
5 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
22 - 5
Fixture time: 15:00      Venue: Eton Manor RFC
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 4 trys, 1 conversions, 0 penalties
University College London Mens 4th (RUMS): 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Basketball
South Eastern 5A
X  
50 - 47
Fixture time: 15:00      Venue: Deptford Green School
Volleyball
South Eastern 3B
X  
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: SportsDock
Table Tennis
South Eastern 3B
w/o v
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: SportsDock
Additional Notes: Essex team did not confirm they did not have a team to their Administrator so it was not confirmed until 10 minutes before the game was due to be played.
Football
South Eastern 4D
X  
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Football
South Eastern 1A
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Football
South Eastern 1A
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Football
South Eastern 6B
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Netball
South Eastern 7B
23 - 26
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
86 - 67
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South A
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South Eastern 1A
X  
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Westway Sports Centre
Sunday, 28 October 2018
Tennis
National
X  
10 - 2
Fixture time: --:--      Venue: National Tennis Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
104 - 75
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
77 - 75
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
110 - 80
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Team didn't turn up on time
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
105 - 86
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
80 - 110
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
v w/o
Walkover awarded to LSE 1st, reason: Other
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: .
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
100 - 101
  X
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Saturday, 27 October 2018
Tennis
National
0 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: National Tennis Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Other
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: UEL did not compete in the weekend fixtures. Will compete in the next RR weekend.
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
V - V
  X
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Neither team attended weekend. W/O is not applicable.
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
v w/o
Walkover awarded to Portsmouth 1st, reason: Other
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: UEL did not compete in the weekend fixtures. Will compete in the next RR weekend.
Wednesday, 24 October 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
67 - 55
Fixture time: 20:00      Venue: Tiffin Boys School
Volleyball
Premier South
X  
0 - 3
Fixture time: 20:00      Venue: Oxford University Sport - Sports Hall
Basketball
Premier South
X  
32 - 55
Fixture time: 18:00      Venue: Oxford University Sport - Acer Nethercott Sports Hall
Volleyball
Premier South
X  
0 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Oxford University Sport - Sports Hall
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 18:00      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Basketball
South Eastern 1A
X  
98 - 95
Fixture time: 17:00      Venue: LSBU Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3A
X  
2 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
7 - 38
Fixture time: 15:00      Venue: Eton Manor RFC
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Roehampton University Mens 1st: 6 trys, 4 conversions, 0 penalties
Table Tennis
South Eastern 3B
14 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 7B
X  
47 - 15
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern 1A
X  
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern 1A
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern Conference Cup
1 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Netball
South Eastern Conference Bowl
v w/o
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: MUGA, Froebel
Additional Notes: As per discussion with opposition.
Football
South Eastern Conference Plate
9 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Sports Ground
Basketball
South Eastern Conference Cup
96 - 53
Fixture time: 13:30      Venue: Roehampton Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Middlesex University
Basketball
Premier South
59 - 43
  X
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Tennis
South A
X  
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Training Village
Sunday, 21 October 2018
Futsal
South Eastern 3B
4 - 4
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Saturday, 20 October 2018
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
170 - 80
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
83 - 82
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
108 - 102
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
92 - 93
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
108 - 105
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 17 October 2018
Basketball
Premier South
X  
53 - 86
Fixture time: 18:00      Venue: Capital City Academy
Football
South Eastern 1A
X  
2 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: South Reading Leisure Centre 3G Pitch
Badminton
South Eastern 3B
0 - 8
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3A
0 - 3
  X
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 3B
48 - 57
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Table Tennis
South Eastern 3B
X  
1 - 16
Fixture time: 14:30      Venue: UCA Students' Union Glasshouse
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
8 - 18
Fixture time: 14:00      Venue: Rectory FIeld
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 1 penalties
University of East London Mens 1st: 3 trys, 0 conversions, 1 penalties
Football
South Eastern 1A
X  
7 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Basketball
Premier South
74 - 64
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Football
South Eastern 4D
X  
2 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern 4B
0 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 6B
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Volleyball
Premier South
3 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: Talbot Campus Sports Hall
Basketball
South Eastern 1A
78 - 52
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
1 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
  X
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South A
0 - 12
Fixture time: 12:00      Venue: Westway Sports Centre
Tennis
National
X  
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Training Village
Tennis
South Eastern 1A
4 - 8
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Volleyball
Premier South
1 - 3
Fixture time: 11:00      Venue: Talbot Campus Sports Hall
Tennis
South Eastern 3B
V - V
  X
Fixture time: --:--      Venue: The Connaught Club
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Sunday, 14 October 2018
Futsal
South Eastern 3B
4 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Mildmay Sports Hall
Wednesday, 10 October 2018
Hockey
South Eastern 4B
7 - 0
Fixture time: 17:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Basketball
South Eastern 1A
X  
60 - 59
Fixture time: 17:00      Venue: Surrey Sports Park
Volleyball
Premier South
3 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
43 - 63
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Hockey
Tier 5 - North East London
3 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
19 - 19
Fixture time: 15:00      Venue: Eton Manor RFC
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
Goldsmiths, University of London Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
Basketball
South Eastern 3B
X  
89 - 68
Fixture time: 15:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Table Tennis
South Eastern 3B
11 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 1A
14 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 1A
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 4D
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Netball
South Eastern 7B
31 - 34
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Volleyball
Premier South
3 - 2
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
99 - 63
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 6B
0 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: New River Sport Centre
Tennis
South A
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Clearview Virgin Active
Tennis
National
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South Eastern 1A
0 - 12
Fixture time: 12:00      Venue: The Connaught Club
Basketball
South Eastern 5A
X  
76 - 35
Fixture time: --:--     
Wednesday, 03 October 2018
Volleyball
Premier South
X  
0 - 3
Fixture time: 17:30      Venue: Indoor Sports Centre
Volleyball
Premier South
X  
0 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Indoor Sports Centre
Wednesday, 06 June 2018
Cricket
South Eastern 2B
X  
166 / AO - 205 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Wastead & Snaresbrook Cricket Club- Nutter Lane
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 166 / AO (36 overs)
University of Essex Mens 1st: 205 / AO (47 overs)
Wednesday, 30 May 2018
Cricket
South Eastern 2B
X  
280 - 340
Fixture time: 12:00      Venue: Cheam Cricket Club
Wednesday, 23 May 2018
Cricket
South Eastern 2B
X  
197 / AO - 146 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Wastead & Snaresbrook Cricket Club- Nutter Lane
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 197 / AO (40 overs)
University of Kent Mens 1st: 146 / AO (42 overs)
Wednesday, 16 May 2018
Cricket
South Eastern 2B
X  
279 / 7 - 92 / AO
  X
Fixture time: 12:30      Venue: Wastead & Snaresbrook Cricket Club- Nutter Lane
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 279 / 7 (40 overs)
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 92 / AO (26 overs)
Wednesday, 09 May 2018
Cricket
South Eastern 2B
X  
225 / 9 - 183 / AO
Fixture time: 13:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary Mens 1st (Barts and the London SMD): 225 / 9 (50 overs)
University of East London Mens 1st: 183 / AO (43 overs)
Wednesday, 02 May 2018
Basketball
Premier South Playoffs
73 - 61
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
National Playoffs
4 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Wednesday, 25 April 2018
Basketball
Premier South Playoffs
X  
53 - 64
Fixture time: 16:30      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Tennis
National Playoffs
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
National Playoffs
X  
6 - 6
Fixture time: 11:00      Venue: Indoor Courts
Additional Notes: 3-0 win in tiebreak shootout
Wednesday, 11 April 2018
Football
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: --:--     
Wednesday, 28 March 2018
Basketball
South Eastern 4B
w/o v
Walkover awarded to East London 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: SportsDock
Additional Notes: Richmond pulled out on the day due to lack of players.
Friday, 23 March 2018
Football
South Eastern Conference Cup
0 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: 3G - Langstone
Wednesday, 21 March 2018
Volleyball
Championship
X  
3 - 0
Fixture time: 17:30     
Basketball
South Eastern 2B
40 - 80
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
South Eastern 5A
72 - 59
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
0 - 31
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Additional Notes: 
University College London Mens 4th (RUMS): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of East London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Basketball
South Eastern 4B
X  
58 - 54
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
South Eastern 4D
w/o v
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Additional Notes: Anglia Ruskin unable to fill a team.
Football
South Eastern 6B
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Netball
South Eastern 11B
23 - 40
Fixture time: 14:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 0
Fixture time: --:--     
Monday, 19 March 2018
Netball
South Eastern 10B
32 - 41
Fixture time: 18:30      Venue: SportsDock
Sunday, 18 March 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
12 - 1
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Rugby Union
South Eastern 4B
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Saturday, 17 March 2018
Futsal
South Eastern 1A
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Wednesday, 14 March 2018
Volleyball
Championship
3 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 6B
27 - 23
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 1A
59 - 45
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Football
South Eastern 2B
9 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 7D
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: WUC Sports Grounds
Football
South Eastern 4D
4 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Volleyball
Championship
2 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 11B
27 - 14
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern 2B
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Football
South Eastern 6B
X  
2 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Sunday, 11 March 2018
American Football
South Conference Cup
X  
39 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Oxford Brookes University Wheatley Campus
Wednesday, 07 March 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
52 - 46
Fixture time: 19:00      Venue: CitySport
Volleyball
Championship
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 1A
85 - 37
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 4B
39 - 71
Fixture time: 15:30      Venue: Hertfordshire Sports Village
Football
South Eastern 1A
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
X  
32 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Allianz Park - Saracens
Additional Notes: 
Middlesex University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of East London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern Conference Cup
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Football
South Eastern 4D
X  
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Football
South Eastern 6B
3 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 7D
1 - 6
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Volleyball
Championship
3 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
Championship
71 - 76
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3B
X  
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern Conference Cup
0 - 12
Fixture time: 12:00      Venue: Westway Sports Centre
Wednesday, 28 February 2018
Basketball
Trophy
X  
49 - 39
Fixture time: 19:00      Venue: Indoor Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
6 - 2
Fixture time: 17:30      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Badminton
South Eastern 3B
6 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 2B
71 - 53
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Tennis
Championship
X  
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: David Lloyd Sunderland
Tennis
Championship
X  
12 - 0
Fixture time: 09:00      Venue: National Tennis Academy
Volleyball
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: The Westminster Volleyball team has been unable to field a team since a significant number of it members left at Christmas
Sunday, 25 February 2018
Hockey
Tier 5 - North East London
3 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
American Football
2A South East
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Saturday, 24 February 2018
Futsal
South Eastern 1A
23 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Wednesday, 21 February 2018
Netball
South Eastern 10B
X  
29 - 16
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern 11B
X  
21 - 20
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
0 - 8
Fixture time: 16:30      Venue: Southgate Hockey Centre
Badminton
South Eastern 3B
7 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Trophy
55 - 54
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
66 - 69
Fixture time: 16:00      Venue: Brixton Recreation Centre
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
8 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Barking RFC
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Reading University Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 2B
X  
1 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Football
South Eastern 7D
v w/o
Walkover awarded to East London 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: New River Sport Centre
Additional Notes: Emailed on 23.04.2018 to confirm above.
Football
South Eastern 6B
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Tennis
Championship
12 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Hockey
Tier 5 - North East London
1 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Basketball
South Eastern 4B
99 - 39
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 6B
X  
54 - 26
Fixture time: 13:30      Venue: Honor Oak Park
Tennis
South Eastern 2B
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY Tennis Courts
Tennis
Championship
8 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Sunday, 18 February 2018
Futsal
South Eastern 3B
9 - 5
Fixture time: 13:30      Venue: Haringey Sixth Form College
Futsal
South Eastern 2B
5 - 9
  X
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Wednesday, 14 February 2018
Basketball
South Eastern 4B
64 - 90
Fixture time: 18:15      Venue: Mildmay Sports Hall
Badminton
South Eastern 3B
4 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
X  
97 - 71
Fixture time: 16:00      Venue: St Mary's Sports Hall
Basketball
South Eastern Conference Cup
81 - 61
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Hockey
Tier 5 - North East London
1 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Football
Trophy
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Rugby Union
South Eastern 4B
w/o v
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: East London Rugby Club
Additional Notes: City Unable to field team
Football
South Eastern Conference Cup
1 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Basketball
Trophy
76 - 42
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 12
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Park
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
12 - 5
Fixture time: --:--     
Sunday, 11 February 2018
Futsal
South Eastern 2B
15 - 13
Fixture time: 14:15      Venue: Mildmay Sports Hall
American Football
2A South East
X  
7 - 18
Fixture time: 13:00      Venue: East London Rugby Club
Futsal
South Eastern 3B
5 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Saturday, 10 February 2018
Futsal
South Eastern 1A
v w/o
Walkover awarded to St Mary's 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Additional Notes: UEL unable to field team due to injuries.
Cricket (Indoor)
Super 8s Trophy Final Group 2
119 - 45
Fixture time: 12:00      Venue: Edgbaston Cricket Centre
Cricket (Indoor)
Super 8s Trophy Final Group 2
X  
78 - 108
Fixture time: 12:00      Venue: Edgbaston Cricket Centre
Cricket (Indoor)
Super 8s Trophy Final Group 2
X  
115 - 55
Fixture time: 12:00      Venue: Edgbaston Cricket Centre
Friday, 09 February 2018
Basketball
Trophy
39 - 48
Fixture time: 18:30      Venue: University of Cambridge Sports Centre
Wednesday, 07 February 2018
Volleyball
Premier South
3 - 1
Fixture time: 19:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Basketball
South Eastern 1A
32 - 58
Fixture time: 17:30      Venue: Ethos Sports Centre
Volleyball
Premier South
3 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Hockey
Tier 5 - North East London
0 - 4
Fixture time: 16:30      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Netball
South Eastern 6B
27 - 41
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
Premier South
81 - 71
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 4B
60 - 51
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 4B
X  
v w/o
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Beechings Cross
Football
South Eastern 2B
w/o v
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Additional Notes: Royal Holloway unable to field team.
Football
South Eastern 1A
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
w/o v
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: East London Rugby Club
Football
South Eastern 4D
10 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Volleyball
South Eastern 3B
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Football
South Eastern 6B
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 7D
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Netball
South Eastern 10B
57 - 25
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 5A
64 - 72
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern 2B
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Sunday, 04 February 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
5 - 7
Fixture time: 16:15      Venue: Christ Church Sports Centre
American Football
2A South East
0 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: East London Rugby Club
Wednesday, 31 January 2018
Basketball
Premier South
X  
60 - 85
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
Premier South
X  
2 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
92 - 69
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 4B
75 - 51
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 11B
v w/o
  X
Walkover awarded to Canterbury CC 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Additional Notes: UEL Unable to field a team on Tuesday.
Table Tennis
South Eastern 3A
17 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 2B
0 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 1A
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Badminton
South Eastern 3B
X  
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Redbridge Sports and Leisure
Football
South Eastern 6B
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Netball
South Eastern 10B
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 7th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: UEL unable to field a team
Badminton
South Eastern 3B
5 - 3
  X
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 1A
80 - 24
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3B
w/o v
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Additional Notes: Westminster Pulled out Weds Morning due to not having a full team
Basketball
South Eastern 5A
49 - 53
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 6B
X  
42 - 6
Fixture time: 13:30      Venue: Shenley Sports Ground
Volleyball
Premier South
X  
0 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Indoor Sports Centre
Tennis
South A
0 - 12
Fixture time: 12:00      Venue: Tennis Dome
Tennis
South A
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South Eastern 2B
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Westway Sports Centre
Sunday, 28 January 2018
Futsal
South Eastern 2B
15 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: SportsDock
Futsal
South Eastern Conference Cup
3 - 11
Fixture time: 15:00      Venue: SportsDock
American Football
2A South East
X  
2 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Wednesday, 24 January 2018
Netball
South Eastern 6B
31 - 32
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Basketball
South Eastern 5A
36 - 15
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 4D
X  
3 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Badminton
South Eastern 3B
X  
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern Conference Cup
12 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Tennis
South Eastern 2B
X  
v w/o
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Other
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Additional Notes: City students were still in january exams and not able to field a team
Badminton
South Eastern 3B
5 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Sports Hall
Tennis
South A
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Tennis
South A
X  
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Training Village
Sunday, 21 January 2018
American Football
2A South East
X  
7 - 18
Fixture time: 13:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Saturday, 20 January 2018
Futsal
South Eastern 1A
23 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Wednesday, 17 January 2018
Basketball
South Eastern 1A
47 - 55
Fixture time: 20:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Netball
South Eastern 6B
20 - 15
Fixture time: 18:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Volleyball
Premier South
X  
0 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Oxford University Sport - Sports Hall
Basketball
South Eastern 4B
X  
57 - 66
Fixture time: 16:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Football
South Eastern 4D
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Badminton
South Eastern 3B
2 - 6
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South A
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Wednesday, 13 December 2017
Basketball
South Eastern 5A
X  
77 - 50
Fixture time: 18:00      Venue: University of Westminster Harrow Sports Hall
Tennis
South A
X  
2 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Exeter Tennis Centre
Netball
South Eastern 10B
23 - 24
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Monday, 11 December 2017
Volleyball
South Eastern 3B
X  
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Wednesday, 06 December 2017
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
9 - 0
Fixture time: 18:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Image description
Back to top