Skip to Content
British universities & Colleges Sport

RESULTS

City, University of London
Wednesday, 29 May 2019
Cricket
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: Match not played/Result not entered prior to deadline.
Sunday, 26 May 2019
Cricket
South Eastern 3B
169 - 168
Fixture time: 12:00      Venue: Heston Sports Ground
Wednesday, 22 May 2019
Cricket
South Eastern 3B
X  
225 / AO - 101 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 225 / AO (40 overs)
City University London Mens 1st: 101 / AO (25 overs)
Wednesday, 15 May 2019
Volleyball
Premier South Playoffs
X  
V - V
Fixture time: 19:00      Venue: CitySport
Additional Notes: REG 13.5.6
Cricket
South Eastern 3B
X  
138 / 9 - 137 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Academy Cricket Ground
Additional Notes: 
University of Greenwich Mens 1st: 138 / 9 (21.4 overs)
City University London Mens 1st: 137 / AO (32.4 overs)
Wednesday, 01 May 2019
Volleyball
Premier South Playoffs
X  
3 - 0
Fixture time: 17:30      Venue: Indoor Sports Centre
Cricket
South Eastern 3B
104 / AO - 255 / 9
Fixture time: 13:00      Venue: Regents Park cricket club
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 104 / AO (24 overs)
King's College London Mens (GKT) 1st: 255 / 9 (35 overs)
Wednesday, 20 March 2019
Netball
South Eastern 7B
X  
29 - 45
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Volleyball
South Eastern 1A
0 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Badminton
South Eastern 2B
6 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
X  
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Chingford School of Tennis
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
0 - 7
Fixture time: --:--      Venue: Furzefield Centre
Sunday, 17 March 2019
Futsal
South Eastern 2B
14 - 11
Fixture time: 17:30      Venue: CitySport
Wednesday, 13 March 2019
Volleyball
South Eastern 1A
3 - 2
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
X  
84 - 47
Fixture time: 20:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Hockey
Tier 5 - North East London
4 - 2
Fixture time: 18:15      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
48 - 40
Fixture time: 18:00      Venue: WREN Academy
Netball
South Eastern 7B
47 - 27
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern 4B
X  
2 - 5
Fixture time: 16:30      Venue: Parkwood Astro
Volleyball
South Eastern 2A
2 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Football
South Eastern 6B
1 - 2
Fixture time: 14:15      Venue: Drapers Field
Squash
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: City unable to field a team
Fencing
South Eastern 2B
X  
135 - 61
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Tennis
South Eastern 2B
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Tennis
South Eastern 2B
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Wednesday, 06 March 2019
Basketball
South Eastern 2B
65 - 23
  X
Fixture time: 20:15      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern Conference Cup
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 18:00     
Additional Notes: BUCS Appeals Panel.
Volleyball
Trophy
0 - 3
  X
Fixture time: 17:30      Venue: CitySport
Netball
South Eastern 7B
X  
34 - 43
Fixture time: 16:30      Venue: Copper Box Arena
Hockey
Tier 5 - North East London
10 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
24 - 36
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Tennis
South Eastern 2B
v w/o
Walkover awarded to UCL 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Additional Notes: Unable to field a team
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
77 - 81
Fixture time: --:--     
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 5
Fixture time: --:--     
Sunday, 03 March 2019
Futsal
South Eastern 2B
8 - 6
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Wednesday, 27 February 2019
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
82 - 73
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 1A
3 - 1
Fixture time: 17:30      Venue: CitySport
Hockey
Tier 5 - North East London
5 - 1
Fixture time: 16:15      Venue: Ive Farm Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 5B
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: St Mary's Sports Village
Additional Notes: As per email
Netball
South Eastern 7B
33 - 40
Fixture time: 13:30      Venue: Heston Outdoor Courts
Badminton
South Eastern 3B
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Badminton
South Eastern 2B
6 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Whitechapel Sports Centre
Squash
South Eastern Conference Cup
1 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 5 games
London School of Economics Mens 1st: 14 games
Sunday, 24 February 2019
Futsal
South Eastern 2B
X  
6 - 7
Fixture time: 14:30      Venue: University of Essex Sports Arena
Wednesday, 20 February 2019
Basketball
South Eastern 2B
107 - 55
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Volleyball
Trophy
X  
2 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Jubilee Sports Hall
Fencing
South Eastern 2B
105 - 104
Fixture time: 17:00      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern 4B
1 - 7
Fixture time: 16:15      Venue: Ive Farm Sports Ground
Football
South Eastern 5D
2 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Drapers Field
Squash
South Eastern 2B
v w/o
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Other
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: Admin error, opposition were not able to reschedule to play again
Netball
South Eastern 7B
15 - 46
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 2A
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 6B
1 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
76 - 19
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Tennis
South Eastern 2B
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Outdoor Courts
Tennis
South Eastern 2B
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Islington Tennis Centre
Sunday, 17 February 2019
Futsal
South Eastern 2B
X  
5 - 10
Fixture time: 13:30      Venue: University of Essex Sports Arena
American Football
2A South
X  
50 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Falmer Sports Complex
American Football
2A South
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: BNU could not field a team
Wednesday, 13 February 2019
Netball
South Eastern 7B
X  
62 - 9
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
0 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
70 - 85
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
0 - 7
Fixture time: 16:30      Venue: Southgate Hockey Centre
Fencing
South Eastern 2B
X  
51 - 135
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 4B
0 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: Drapers Field
Volleyball
South Eastern 1A
2 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Basketball
South Eastern Conference Cup
59 - 57
Fixture time: 15:00      Venue: Surrey Sports Park
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 1
Fixture time: 15:00     
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 0 games
University of Surrey Mens 2nd: 0 games
Badminton
South Eastern Conference Cup
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern Conference Plate
2 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: 
King's College London Mens 3rd: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
City University London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
12 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Falmer Sports Complex
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: Strood Sports Centre
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Sunday, 10 February 2019
Futsal
South Eastern 2B
18 - 11
Fixture time: 15:30      Venue: CitySport
Wednesday, 06 February 2019
Volleyball
Trophy
3 - 0
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Badminton
South Eastern Conference Cup
3 - 5
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 2A
1 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Basketball
South Eastern 2B
X  
72 - 58
Fixture time: 18:00      Venue: University of Westminster Harrow Sports Hall
Basketball
South Eastern 2B
X  
45 - 39
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 7B
50 - 17
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 5D
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Gainsborough Sports Centre
Squash
South Eastern 2B
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Dunhill Fitness Centre
Additional Notes: 
King's College London Mens 2nd: 9 games
City University London Mens 1st: 7 games
Football
South Eastern 6B
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
8 - 9
Fixture time: 14:00      Venue: Mandela Hall
Badminton
South Eastern Conference Cup
6 - 2
Fixture time: 13:30      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: City were unable to field a team for this match
Tennis
South Eastern 2B
X  
0 - 12
Fixture time: 12:00      Venue: Parliament Hill Tennis Courts
Sunday, 03 February 2019
Futsal
South Eastern 2B
21 - 2
  X
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
American Football
2A South
0 - 36
Fixture time: 11:00      Venue: East London RFC
Wednesday, 30 January 2019
Basketball
South Eastern 2B
47 - 37
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
X  
64 - 49
Fixture time: 16:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Netball
South Eastern 7B
47 - 15
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern 4B
X  
3 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Avery Hill Hockey Pitch
Squash
South Eastern 2B
0 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Football
South Eastern 5D
1 - 3
Fixture time: 15:45      Venue: Melbourne Park 3G Pitch
Fencing
South Eastern 2B
X  
133 - 125
Fixture time: 14:30      Venue: The Venue
Rugby Union
South Eastern 5B
0 - 55
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Essex Mens 2nd: 9 trys, 5 conversions, 0 penalties
Volleyball
South Eastern 2A
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Badminton
South Eastern 2B
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Redbridge Sports and Leisure
Football
South Eastern 6B
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 4B
X  
11 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Badminton
South Eastern 3B
7 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: CitySport
Table Tennis
South Eastern 3A
11 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Additional Notes: City did not turn up to the fixture
Tennis
South Eastern 2B
X  
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Tennis
South Eastern 2B
X  
10 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Chingford School of Tennis
Sunday, 27 January 2019
Futsal
South Eastern Conference Cup
7 - 7
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Additional Notes: 1-2 Penalties Result
American Football
2A South
34 - 6
Fixture time: 15:00      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Wednesday, 23 January 2019
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
0 - 5
Fixture time: 16:45      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
4 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Badminton
South Eastern 2B
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 6B
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Tennis
South Eastern Conference Cup
7 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Sunday, 20 January 2019
American Football
2A South
0 - 28
Fixture time: 14:15      Venue: Hertfordshire Sports Village
Wednesday, 05 December 2018
Basketball
South Eastern 2B
37 - 39
Fixture time: 18:30      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
83 - 72
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern 4B
0 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Fencing
South Eastern 2B
76 - 135
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Netball
South Eastern 7B
10 - 71
Fixture time: 15:30      Venue: MUGA, Froebel
Badminton
South Eastern 3B
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 5D
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 6B
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Tennis
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: City had drop outs the day of the fixture
Tennis
South Eastern 2B
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Badminton
South Eastern 2B
2 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Sports Hall
Squash
South Eastern 2B
0 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Additional Notes: 
University of Surrey Mens 4th: 0 games
City University London Mens 1st: 15 games
Sunday, 02 December 2018
Futsal
South Eastern Conference Cup
8 - 8
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Additional Notes: 9-8 AET
American Football
2A South
X  
16 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Shenley Sports Ground
Wednesday, 28 November 2018
Basketball
South Eastern 2B
71 - 74
Fixture time: 20:30      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
48 - 63
Fixture time: 18:30      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern 4B
21 - 1
Fixture time: 18:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Squash
South Eastern 2B
5 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Volleyball
South Eastern 2A
3 - 1
Fixture time: 15:40      Venue: CitySport
Football
South Eastern 5D
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Badminton
South Eastern 2B
X  
2 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Fencing
South Eastern 2B
X  
135 - 45
Fixture time: 14:00      Venue: Leon Paul Fencing Centre
Football
South Eastern 4B
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Additional Notes: Unable to filed a team due to University Commitments & Injuries
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: As agreed via email.
Volleyball
South Eastern 1A
3 - 0
Fixture time: 13:40      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
6 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Tennis
South Eastern 2B
w/o v
Walkover awarded to Imperial 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Outdoor Courts
Additional Notes: City unable to field a full team- considered postponing if weather was holding but other games played and unable to move game.
Sunday, 25 November 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
6 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: SCORE
American Football
2A South
X  
22 - 35
Fixture time: 13:30      Venue: Avery Hill - 3G Pitch
Wednesday, 21 November 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
71 - 46
  X
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 1
Fixture time: 18:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Additional Notes: Imperial win 3-2 on penalty drag-flicks
Basketball
South Eastern Conference Cup
55 - 35
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern Conference Cup
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: Other
Fixture time: 18:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Additional Notes: Lack of officials
Squash
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: Brunel emailed on the day and could not get a team out due to a last minute illness which left the team with only 2 players.
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
6 - 11
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Volleyball
Trophy
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Additional Notes: Swansea could not field a team.
Fencing
South Eastern Conference Cup
80 - 135
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Badminton
South Eastern Conference Cup
6 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Falmer Sports Complex
Badminton
South Eastern Conference Cup
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern Conference Plate
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Tennis
South Eastern Conference Cup
3 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Additional Notes: Tie Break CITY 2-0 LSE
Sunday, 18 November 2018
Futsal
South Eastern Conference Cup
7 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Wednesday, 14 November 2018
Netball
South Eastern 7B
66 - 8
Fixture time: 18:30      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
X  
58 - 33
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Tennis
South Eastern 2B
X  
8 - 4
Fixture time: 17:00      Venue: Parkwood Courts
Basketball
South Eastern 2B
X  
56 - 75
Fixture time: 16:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Fencing
South Eastern 2B
85 - 135
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
0 - 5
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Badminton
South Eastern 2B
X  
4 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Volleyball
South Eastern 2A
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Table Tennis
South Eastern 2A
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Table Tennis
South Eastern 3A
16 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 4B
1 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Rugby Union
South Eastern 5B
7 - 68
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
St Mary's University Mens 3rd: 10 trys, 9 conversions, 0 penalties
Volleyball
South Eastern 1A
X  
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sussex Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
2 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Redbridge Sports and Leisure
Squash
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: City unable to field a team for the fixture
Football
South Eastern 6B
4 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: New River Sport Centre
Tennis
South Eastern 2B
8 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Outdoor Courts
Hockey
South Eastern 4B
X  
3 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Falmer Sports Complex
Sunday, 11 November 2018
Futsal
South Eastern 2B
6 - 5
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Wednesday, 07 November 2018
Hockey
South Eastern Conference Plate
9 - 2
Fixture time: 18:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 12
Fixture time: 16:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Volleyball
South Eastern Conference Cup
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: CitySport
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
17 - 20
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Imperial College London Mens 4th (Medics): 4 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern Conference Plate
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Football
South Eastern Conference Plate
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Football
South Eastern Conference Cup
12 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Netball
South Eastern Conference Plate
40 - 33
Fixture time: 13:45      Venue: Heston Outdoor Courts
Basketball
South Eastern Conference Cup
16 - 75
Fixture time: 13:30      Venue: Vale Farm Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
1 - 7
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Tennis
South Eastern Conference Cup
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: Other
Fixture time: --:--      Venue: Potters Bar Tennis Club
Additional Notes: Quoted regulation 12.6.1
Wednesday, 31 October 2018
Basketball
South Eastern 2B
86 - 82
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
69 - 27
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 2A
X  
0 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: University of Chichester
Table Tennis
South Eastern 2A
5 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Ethos Sports Centre
Squash
South Eastern 2B
X  
3 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 9 games
King's College London Mens 2nd: 7 games
Volleyball
South Eastern 1A
3 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
19 - 37
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Football
South Eastern 4B
X  
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Football
South Eastern 6B
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Hockey
South Eastern 4B
X  
1 - 11
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Tennis
South Eastern 2B
X  
6 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Badminton
South Eastern 2B
5 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Fencing
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Additional Notes: City were unable to field a team
Badminton
South Eastern 3B
X  
2 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Wednesday, 24 October 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
66 - 30
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern 4B
X  
4 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Table Tennis
South Eastern 3A
14 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Ethos Sports Centre
Fencing
South Eastern 2B
X  
117 - 109
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 1A
0 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: SportsDock
Football
South Eastern Conference Plate
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Gainsborough Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Tolworth Court
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
5 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Sunday, 21 October 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
5 - 8
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 17 October 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
73 - 64
Fixture time: 20:15      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 2
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
5 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Squash
South Eastern 2B
X  
4 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Southbank Club
Additional Notes: 
London School of Economics Mens 1st: 12 games
City University London Mens 1st: 4 games
Badminton
South Eastern 3B
X  
7 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
X  
55 - 36
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Additional Notes: N/A
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
13 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 5D
X  
9 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Fencing
South Eastern 2B
132 - 125
Fixture time: 14:00      Venue: Leon Paul Fencing Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
70 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Additional Notes: 
University of Kent Mens 3rd: 12 trys, 5 conversions, 0 penalties
City University London Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 6B
3 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Volleyball
South Eastern 1A
3 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: Surrey Sports Park
Hockey
South Eastern 4B
X  
3 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Badminton
South Eastern 2B
X  
2 - 6
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Tennis
South Eastern 2B
X  
2 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Sunday, 14 October 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
6 - 1
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Wednesday, 10 October 2018
Volleyball
South Eastern 1A
X  
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
X  
36 - 51
Fixture time: 18:30      Venue: School 21
Hockey
Tier 5 - North East London
3 - 1
Fixture time: 18:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
44 - 60
Fixture time: 16:00      Venue: Brixton Recreation Centre
Squash
South Eastern 2B
X  
5 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Badminton
South Eastern 2B
X  
6 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: CitySport
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
0 - 58
  X
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 4B
8 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Hockey
South Eastern 4B
7 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Football
South Eastern 6B
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Badminton
South Eastern 3B
1 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Redbridge Sports and Leisure
Tennis
South Eastern 2B
8 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY Tennis Courts
Wednesday, 30 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 11:00      Venue: Regents Park cricket club
Additional Notes: Email from City advising of the walkover.
Friday, 25 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
X  
115 - 145
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Wednesday, 16 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
72 / AO - 74 / 0
Fixture time: 12:00      Venue: Regents Park cricket club
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 72 / AO (18 overs)
Imperial College London Mens 2nd: 74 / 0 (17 overs)
Wednesday, 09 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
X  
190 / 4 - 189 / 6
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
London South Bank University Mens 1st: 190 / 4 (25 overs)
City University London Mens 1st: 189 / 6 (19 overs)
Wednesday, 02 May 2018
Cricket
South Eastern 3B
V - V
Fixture time: 11:00      Venue: Regents Park cricket club
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Monday, 19 March 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
60 - 45
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 6B
X  
7 - 4
Fixture time: 18:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Sunday, 18 March 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
12 - 1
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Football
Intermediate Division 1
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Heston
Tennis
South Eastern 2B
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Heston Sports Ground
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Wednesday, 14 March 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
73 - 55
Fixture time: 19:00      Venue: CitySport
Badminton
South Eastern 2B
X  
7 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Squash
South Eastern 2B
X  
0 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Womens 1st: 1 games
University College London Womens 1st: 12 games
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
1 - 6
Fixture time: 15:00      Venue: Southgate Hockey Centre
Squash
South Eastern 2A
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Racquets & Fitness Club
Additional Notes: 
Roehampton University Mens 1st: 3 games
City University London Mens 1st: 9 games
Football
South Eastern 6B
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: New River Sport Centre
Football
South Eastern 5D
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Netball
South Eastern 7B
X  
28 - 21
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Tennis
South Eastern 2B
X  
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Tennis
South Eastern 2B
X  
6 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Basketball
South Eastern 2B
53 - 48
Fixture time: 13:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
w/o v
Walkover awarded to Imperial 4th (Medics), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Sports Hall
Additional Notes: City unable to send a team to Imperial
Tuesday, 13 March 2018
Badminton
South Eastern 3B
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Monday, 12 March 2018
Netball
Intermediate Division 3
w/o v
Walkover awarded to Royal School of Mines 1st (LUSL), reason: Other
Fixture time: 19:30      Venue: Reynolds Sports Centre
Additional Notes: Opposition did not attend the match. Home team attempted to contact the opposition but could not reach them before a walkover was awarded.
Sunday, 11 March 2018
Football
Intermediate Division 1
X  
2 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Drapers Field
Saturday, 10 March 2018
Football
South Eastern 6B
X  
8 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Wednesday, 07 March 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
52 - 46
Fixture time: 19:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 1A
X  
3 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Parkwood Pitches (3GX)
Netball
South Eastern 7B
23 - 34
Fixture time: 16:30      Venue: Heston Sports Hall
Tennis
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 2nd (Barts and the London SMD), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Additional Notes: City 1st unable to field a team
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Southbank Club
Additional Notes: 
London School of Economics Mens 1st: 12 games
City University London Mens 1st: 7 games
Volleyball
South Eastern 3A
0 - 3
Fixture time: 15:30      Venue: Mildmay Sports Hall
Badminton
South Eastern 2B
X  
3 - 5
Fixture time: 15:00      Venue: Queensbridge Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Goldsmiths 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Additional Notes: Walkover awarded to Goldsmiths, University of London Mens 1st due to City unable to field a team.
Fencing
South Eastern 2A
X  
75 - 135
Fixture time: 14:00      Venue: Sussex Sports Centre
Football
South Eastern 6B
X  
4 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: Unable to field team
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 6
Fixture time: 13:45      Venue: Reading University Sports Park
Fencing
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to King's College 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: CitySport
Fencing
South Eastern 2A
X  
135 - 75
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Squash
South Eastern 2A
X  
1 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Reading University Sports Park
Additional Notes: 
Reading University Mens 2nd: 5 games
City University London Mens 1st: 12 games
Fencing
South Eastern 2A
v w/o
Walkover awarded to Royal Holloway 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 11:00      Venue: CitySport
Fencing
South Eastern 2A
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Sunday, 04 March 2018
Futsal
South Eastern 2B
25 - 4
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Hockey
Competitive Division 1
X  
0 - 10
Fixture time: 14:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Wednesday, 28 February 2018
Badminton
South Eastern 2B
3 - 5
Fixture time: 20:00      Venue: Kingston College Arena
Squash
South Eastern 2B
3 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Ethos Sports Centre
Additional Notes: 
Imperial College London Womens 2nd: 9 games
City University London Womens 1st: 5 games
Table Tennis
South Eastern 3A
12 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Dunhill Fitness Centre
Additional Notes: 
King's College London Mens 1st: 8 games
City University London Mens 1st: 9 games
Squash
South Eastern 2A
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Dunhill Fitness Centre
Additional Notes: 
King's College London Mens 1st: 8 games
City University London Mens 1st: 9 games
Basketball
South Eastern 2B
71 - 53
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Monday, 26 February 2018
Netball
Intermediate Division 3
X  
v w/o
Walkover awarded to UCL 6th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Sunday, 25 February 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
4 - 8
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
American Football
2A South
36 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Hockey
Competitive Division 1
X  
0 - 15
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Football
Intermediate Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: Drapers Field
Wednesday, 21 February 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
97 - 64
Fixture time: 20:15      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
X  
55 - 52
Fixture time: 20:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Netball
South Eastern 7B
X  
37 - 35
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 3A
X  
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Squash
South Eastern 2A
X  
3 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 9 games
Reading University Mens 2nd: 7 games
Squash
South Eastern 2B
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Dunhill Fitness Centre
Additional Notes: 
King's College London Womens 1st: 9 games
City University London Womens 1st: 3 games
Football
South Eastern 6B
X  
3 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 5D
1 - 1
Fixture time: 13:15      Venue: Silver Jubilee Park
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
X  
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Monday, 19 February 2018
Netball
Intermediate Division 3
X  
v w/o
  X
Walkover awarded to Barts 5th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Sunday, 18 February 2018
Volleyball
South Eastern 1A
2 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Hockey
Competitive Division 1
X  
0 - 19
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
American Football
2A South
X  
18 - 0
Fixture time: 13:15      Venue: University of Chichester
Futsal
South Eastern 2B
X  
9 - 14
Fixture time: 12:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Wednesday, 14 February 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
75 - 42
Fixture time: 19:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern Conference Cup
63 - 60
Fixture time: 18:30      Venue: Raines Foundation Upper School
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: SportsDock
Table Tennis
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: QMotion Health and Fitness Centre
Additional Notes: Advised by Queen Mary of walkover. Emailed both universities to confirm
Rugby Union
South Eastern 4B
w/o v
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: East London Rugby Club
Additional Notes: City Unable to field team
Squash
South Eastern Conference Cup
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Racquets & Fitness Club
Additional Notes: As per email
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
12 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: QMotion Health and Fitness Centre
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: City unable to field a team
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Sunday, 11 February 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
7 - 6
  X
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Wednesday, 07 February 2018
Volleyball
South Eastern 1A
X  
2 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
X  
65 - 44
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
5 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Ethos Sports Centre
Squash
South Eastern 2B
X  
3 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Womens 1st: 12 games
University of Essex Womens 1st: 3 games
Squash
South Eastern 2A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 9 games
City University London Mens 1st: 1 games
Badminton
South Eastern Conference Cup
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 6B
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Rugby Union
South Eastern 4B
50 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 3rd: 8 trys, 5 conversions, 0 penalties
City University London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 2B
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Monday, 05 February 2018
Netball
Intermediate Division 3
V - V
Fixture time: 19:00      Venue: Tolworth Court
Sunday, 04 February 2018
Hockey
Competitive Division 1
X  
0 - 10
  X
Fixture time: 17:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Futsal
South Eastern 2B
X  
2 - 7
  X
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Football
Cup
13 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
American Football
2A South
9 - 7
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL Grass Pitch Eastfields
Wednesday, 31 January 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
58 - 40
Fixture time: 20:15      Venue: CitySport
Netball
South Eastern 7B
X  
29 - 36
Fixture time: 18:30      Venue: CitySport
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
2 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Tennis
South Eastern 2B
X  
5 - 8
Fixture time: 16:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Volleyball
South Eastern 1A
X  
3 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Squash
South Eastern 2B
X  
4 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Womens 1st: 12 games
University of Essex Womens 3rd: 0 games
Football
South Eastern 5D
X  
0 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Badminton
South Eastern 3B
X  
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Redbridge Sports and Leisure
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
12 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Mandela Hall
Tennis
South Eastern 2B
X  
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Badminton
South Eastern 2B
X  
5 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Table Tennis
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Other
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Additional Notes: Essex players arrived 45 minutes late. Neither player was wearing appropriate clothing or footwear. Therefore the Operations Manager at CitySport did not allow them to play.
Sunday, 28 January 2018
Hockey
Competitive Division 1
X  
13 - 0
Fixture time: 11:30      Venue: Honor Oak Park
Wednesday, 24 January 2018
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
9 - 8
Fixture time: 15:00      Venue: CitySport
Badminton
South Eastern 3B
X  
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
X  
v w/o
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Other
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Additional Notes: City students were still in january exams and not able to field a team
Monday, 22 January 2018
Netball
Intermediate Division 3
X  
v w/o
Walkover awarded to St Mary's 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Monday, 15 January 2018
Netball
Intermediate Division 3
X  
16 - 25
  X
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Wednesday, 06 December 2017
Basketball
South Eastern 2B
X  
41 - 51
Fixture time: 19:30      Venue: CitySport
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
9 - 0
Fixture time: 18:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Table Tennis
South Eastern 2B
5 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Ethos Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
57 - 62
Fixture time: 16:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Squash
South Eastern 2A
X  
2 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 6 games
University of Sussex Mens 1st: 9 games
Badminton
South Eastern 3B
2 - 6
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 7B
X  
27 - 49
Fixture time: 15:15      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 2B
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Fencing
South Eastern 3A
X  
135 - 109
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Table Tennis
South Eastern 3A
X  
14 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 6B
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 5D
1 - 4
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Tennis
South Eastern 2B
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Monday, 04 December 2017
Netball
Intermediate Division 3
X  
35 - 14
Fixture time: 19:30      Venue: St Paul's Way School
Sunday, 03 December 2017
Football
Cup
0 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Heston
Hockey
Cup
X  
8 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Honor Oak Park
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 7
  X
Fixture time: 10:00      Venue: CitySport
Wednesday, 29 November 2017
Basketball
South Eastern 2B
X  
57 - 46
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Netball
South Eastern 7B
X  
28 - 31
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: City unable to field a team
Volleyball
South Eastern 3A
0 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Squash
South Eastern 2A
X  
2 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 6 games
Roehampton University Mens 1st: 9 games
Basketball
South Eastern 2B
75 - 58
Fixture time: 16:00      Venue: Brixton Recreation Centre
Fencing
South Eastern 3A
X  
124 - 134
Fixture time: 15:00      Venue: Colchester Leisure World
Football
South Eastern 5D
X  
0 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Squash
South Eastern 2B
X  
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Bloomsbury Fitness
Additional Notes: 
University College London Womens 1st: 7 games
City University London Womens 1st: 6 games
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
7 - 36
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University College London Mens 4th (RUMS): 6 trys, 0 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 2B
X  
1 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
South Eastern 6B
X  
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Table Tennis
South Eastern 2B
X  
0 - 5
Fixture time: 13:30      Venue: CitySport
Badminton
South Eastern 3B
X  
1 - 7
Fixture time: 13:00      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Sunday, 26 November 2017
American Football
2A South
X  
16 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: East London RFC
Futsal
South Eastern 2B
17 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Football
Intermediate Division 1
X  
4 - 2
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Drapers Field
Wednesday, 22 November 2017
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
63 - 37
Fixture time: 20:30      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
53 - 23
Fixture time: 18:30      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern Conference Plate
5 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: RHUL MY Astro
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
15 - 2
Fixture time: 15:15      Venue: Surrey Sports Park
Volleyball
Trophy
3 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Cardiff University Sports Training Village Talybont
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
X  
v w/o
Walkover awarded to Kingston 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Additional Notes: City did not have enough players
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
29 - 35
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Fencing
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Leon Paul Fencing Centre
Additional Notes: unable to field a team
Table Tennis
South Eastern 2B
X  
1 - 4
Fixture time: 13:45      Venue: CitySport
Football
South Eastern Conference Plate
8 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Berrylands, New Malden
Fencing
South Eastern Conference Cup
135 - 47
Fixture time: 13:30      Venue: Ethos Sports Centre
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
12 - 0
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
Portsmouth University Mens 2nd: 1 games
City University London Mens 1st: 9 games
Monday, 20 November 2017
Netball
Intermediate Division 3
9 - 24
Fixture time: 18:30      Venue: Walworth Academy
Sunday, 19 November 2017
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
12 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: CitySport
Football
Cup
X  
1 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
American Football
2A South
X  
20 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Greenwich 3G
Hockey
Cup
X  
12 - 0
Fixture time: 11:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Saturday, 18 November 2017
Netball
Intermediate Division 3
X  
74 - 6
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Wednesday, 15 November 2017
Basketball
South Eastern 2B
X  
58 - 67
Fixture time: 20:30      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 2B
39 - 31
Fixture time: 18:30      Venue: Raines Foundation Upper School
Volleyball
South Eastern 1A
X  
3 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 3A
X  
3 - 0
  X
Fixture time: 16:00      Venue: CitySport
Squash
South Eastern 2B
X  
0 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Womens 1st: 1 games
King's College London Womens 1st: 12 games
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
65 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Additional Notes: 
Goldsmiths, University of London Mens 1st: 11 trys, 5 conversions, 0 penalties
City University London Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 3B
X  
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 6B
X  
7 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 5D
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Netball
South Eastern 7B
X  
54 - 46
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Badminton
South Eastern 2B
X  
8 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: CitySport
Tennis
South Eastern 2B
X  
8 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Tennis
South Eastern 2B
6 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Outdoor Courts
Monday, 13 November 2017
Netball
Plate
X  
75 - 14
Fixture time: 19:30      Venue: Highbury Fields Courts
Sunday, 12 November 2017
Futsal
South Eastern 2B
X  
7 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Hockey
Competitive Division 1
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Football
Intermediate Division 1
0 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY 3G
Wednesday, 08 November 2017
Volleyball
South Eastern 1A
X  
3 - 1
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
4 - 2
Fixture time: 18:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
30 - 26
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern Conference Cup
34 - 74
Fixture time: 15:30      Venue: Heston Sports Hall
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: CitySport
Additional Notes: only 1 player for Queen Mary showed up at CitySport
Football
South Eastern Conference Plate
X  
3 - 2
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
1 - 4
Fixture time: 13:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: 
University of Essex Mens 1st: 4 games
City University London Mens 1st: 12 games
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 4
Fixture time: 13:15      Venue: New River Sports and Fitness
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Sunday, 05 November 2017
Football
Intermediate Division 1
X  
0 - 24
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
American Football
2A South
X  
6 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Shenley Sports Ground
Wednesday, 01 November 2017
Basketball
South Eastern 2B
X  
48 - 44
  X
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Netball
South Eastern 7B
X  
37 - 24
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Badminton
South Eastern 2B
X  
5 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Squash
South Eastern 2B
X  
2 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: 
University of Essex Womens 1st: 6 games
City University London Womens 1st: 6 games88-77 to Essex
Volleyball
South Eastern 3A
0 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: St Mary's Sports Village
Squash
South Eastern 2A
X  
4 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 12 games
Brunel University Mens 1st: 7 games
Volleyball
South Eastern 1A
X  
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Sussex Sports Centre
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
0 - 11
Fixture time: 15:00      Venue: Southgate Hockey Centre
Football
South Eastern 5D
X  
4 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
19 - 76
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of East London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 3B
X  
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 6B
X  
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Tennis
South Eastern 2B
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Monday, 30 October 2017
Netball
Plate
X  
23 - 5
Fixture time: --:--     
Sunday, 29 October 2017
Football
Intermediate Division 1
X  
15 - 0
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Drapers Field
Hockey
Competitive Division 1
X  
0 - 14
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Wednesday, 25 October 2017
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 3
Fixture time: 20:00      Venue: Crest Academy
Netball
South Eastern 7B
X  
45 - 26
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern Conference Cup
56 - 65
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Table Tennis
South Eastern 3A
7 - 10
Fixture time: 14:30      Venue: SportsDock
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
47 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
King's College London Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 2B
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Ethos Sports Centre
Fencing
South Eastern 3A
X  
135 - 89
Fixture time: 14:00      Venue: Downside Fisher Youth Club
Football
South Eastern Conference Plate
X  
w/o v
Walkover awarded to City 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Table Tennis
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Volleyball
South Eastern 1A
X  
3 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: The Castle Centre
Tennis
South Eastern 2B
8 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY Tennis Courts
Sunday, 22 October 2017
Futsal
South Eastern 2B
X  
10 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Brompton Academy
Football
Intermediate Division 1
0 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Hockey
Competitive Division 1
25 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Furzefield Centre
Wednesday, 18 October 2017
Basketball
South Eastern 2B
X  
29 - 41
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 1A
X  
0 - 3
Fixture time: 17:40      Venue: CitySport
Squash
South Eastern 2B
X  
0 - 4
Fixture time: 16:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: 
University of Essex Womens 3rd: 0 games
City University London Womens 1st: 0 games
Basketball
South Eastern 2B
59 - 49
Fixture time: 16:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Squash
South Eastern 2A
X  
1 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 7 games
King's College London Mens 1st: 13 games
Fencing
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to Royal Holloway 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: CitySport
Hockey
Tier 5 - North East London
X  
0 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Netball
South Eastern 7B
X  
30 - 27
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
0 - 59
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Additional Notes: 
City University London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Imperial College London Mens 3rd: 11 trys, 2 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 2B
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Table Tennis
South Eastern 2B
X  
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern Conference Plate
X  
5 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Badminton
South Eastern 3B
X  
4 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Redbridge Sports and Leisure
Tennis
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Parkwood Courts
Additional Notes: City 1st unable to field team. (Contacted on 17/10/17) JH
Tennis
South Eastern 2B
X  
3 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Monday, 16 October 2017
Netball
Intermediate Division 3
9 - 11
Fixture time: 18:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Image description
Back to top