Skip to Content
British universities & Colleges Sport

RESULTS

St George's, University of London
Monday, 03 June 2019
Cricket
South Eastern 4A
w/o v
Walkover awarded to Anglia Ruskin 2nd (Chelmsford), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Chelmer Park
Additional Notes: As agreed with BUCS Office and over email
Wednesday, 29 May 2019
Cricket
South Eastern 4A
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/Result not entered prior to deadline.
Wednesday, 22 May 2019
Cricket
South Eastern 4A
X  
151 / AO - 146 / 8
Fixture time: 12:00      Venue: Heston Sports Ground
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 3rd (Medics): 151 / AO (29 overs)
St George's, University of London Mens 1st: 146 / 8 (30 overs)
Wednesday, 15 May 2019
Cricket
South Eastern 4A
X  
90 / AO - 92 / 3
Fixture time: 13:00      Venue: Kings House School Sports Ground
Additional Notes: 
University of Westminster Mens 1st: 90 / AO (24 overs)
St George's, University of London Mens 1st: 92 / 3 (18 overs)
Wednesday, 08 May 2019
Cricket
South Eastern 4A
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/Result not entered prior to deadline.
Wednesday, 27 March 2019
Netball
South Eastern 3B
29 - 48
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Monday, 25 March 2019
Netball
South Eastern 10A
34 - 42
Fixture time: 20:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
X  
36 - 36
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Wednesday, 20 March 2019
Netball
South Eastern 3B
X  
37 - 18
Fixture time: 18:30      Venue: University of Essex Sports Arena
Football
South Eastern 5A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:15      Venue: University of Chichester
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
29 - 21
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 2nd: 3 trys, 3 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 6B
0 - 27
Fixture time: 14:00      Venue: St Albans RC
Netball
South Eastern 10A
v w/o
Walkover awarded to UCL 9th, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 14:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: St Georges breach REG 7.4
Badminton
South Eastern 5B
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 4th (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Additional Notes: St Georges were a no show, BUCS reg 10.2.3
Netball
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Additional Notes: St George's unable to field a team at short notice
Monday, 18 March 2019
Netball
South Eastern 8A
X  
34 - 20
Fixture time: 18:20      Venue: Highbury Fields Netball Courts
Wednesday, 13 March 2019
Badminton
South Eastern 5B
V - V
Fixture time: 19:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Badminton
South Eastern 2A
8 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 3B
42 - 32
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
8 - 56
Fixture time: 14:00      Venue: New River Sport, Tennis & Fitness
Additional Notes: 
Middlesex University Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 1 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 8 trys, 8 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 2B
X  
11 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern 5A
X  
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Netball
South Eastern 6B
47 - 43
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to Royal Holloway 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Additional Notes: St George's unable to field a team
Netball
South Eastern 10A
X  
w/o v
Walkover awarded to St George's 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:20      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: Greenwich were unable to field a team
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
v w/o
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Other
Fixture time: --:--     
Additional Notes: As discussed via email
Monday, 11 March 2019
Netball
South Eastern 6B
X  
37 - 21
Fixture time: 19:45      Venue: St Dunstans College
Wednesday, 06 March 2019
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
24 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 4 trys, 2 conversions, 0 penalties
London School of Economics Mens 1st: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Peter May Sports Hall
Additional Notes: As discussed via email, St Georges could not field a team and were a no show. They breached rules 10.2.1 and 10.7
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
31 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Netball
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 4th, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Additional Notes: St Georges breach REG 7.4
Netball
South Eastern 10A
v w/o
Walkover awarded to Kingston 3rd, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 14:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: St Georges breach REG 7.4
Wednesday, 27 February 2019
Badminton
South Eastern 5B
w/o v
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Other
Fixture time: 19:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: No advance info. given - team was waiting for 30 minutes and needed to post on their FB page to get a response saying that they weren't coming.
Rugby Union
South Eastern 3A
32 - 22
Fixture time: 17:20      Venue: 3G - Langstone
Additional Notes: 
Portsmouth University Mens 2nd: 5 trys, 2 conversions, 1 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 4 trys, 1 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 2A
X  
8 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Bucks New Uni Sports Hall
Netball
South Eastern 8A
51 - 25
Fixture time: 15:30      Venue: Ethos Sports Centre
Netball
South Eastern 10A
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 9th, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:15      Venue: Shenley Sports Ground
Additional Notes: As discussed via email
Netball
South Eastern 3B
39 - 20
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
37 - 36
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to Imperial 4th (Medics), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Sports Hall
Additional Notes: St George's contacted on 26/2 to confirm they were unable to field a team
Wednesday, 20 February 2019
Hockey
South Eastern 2B
v w/o
Walkover awarded to Kent 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:15      Venue: Surbiton Hockey Club
Additional Notes: St Georges unable to field a team.
Football
South Eastern 5A
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Florence Road
Hockey
South Eastern 3B
10 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Badminton
South Eastern 5B
7 - 1
Fixture time: 13:15      Venue: Mildmay Sports Hall
Netball
South Eastern 8A
24 - 31
Fixture time: 13:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 10A
X  
60 - 13
Fixture time: 13:15      Venue: Honor Oak Park
Wednesday, 13 February 2019
Badminton
South Eastern 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Additional Notes: St George's were unable to field a team
Netball
South Eastern 3B
X  
33 - 29
Fixture time: 15:30      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
56 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 2nd: 10 trys, 3 conversions, 0 penalties
University of Kent Mens 4th: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 6B
47 - 43
Fixture time: 14:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 3B
2 - 5
Fixture time: 13:30      Venue: Harlington Astro-Turf
Football
South Eastern Conference Plate
2 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: New River Sport Centre
Badminton
South Eastern 5B
X  
0 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Medway Badminton Association
Wednesday, 06 February 2019
Badminton
South Eastern 5B
X  
4 - 4
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern 3A
X  
1 - 7
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 3B
X  
1 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Honor Oak Park
Hockey
South Eastern 2B
X  
12 - 2
Fixture time: 16:30      Venue: Chiswick rugby club
Football
South Eastern 5A
X  
7 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Netball
South Eastern 3B
33 - 41
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
32 - 41
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
12 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Old Alleynains RFC
Additional Notes: 
London South Bank University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 8A
18 - 66
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Monday, 04 February 2019
Football
South Eastern 5A
X  
w/o v
Walkover awarded to Reading 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Reading University Bulmershe
Additional Notes: St George applying for involuntary walkover.
Wednesday, 30 January 2019
Badminton
South Eastern 2A
8 - 0
Fixture time: 19:25      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern 3A
X  
4 - 4
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
X  
v w/o
Walkover awarded to LSE 1st, reason:
Fixture time: 15:15      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern 3B
50 - 33
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to Westminster 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Royal Parks (Regents Park)
Additional Notes: Agreed on the Phone
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
17 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: 
Brunel University Mens 2nd: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 3B
10 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern 10A
w/o v
Walkover awarded to Kingston 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Tolworth Court
Additional Notes: As agreed over email
Netball
South Eastern 8A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 5th, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: St Georges unable to field a team
Wednesday, 23 January 2019
Badminton
South Eastern 3A
X  
3 - 5
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Other
Fixture time: 14:30      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: The UCL team has been disbanded as of this year.
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
48 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 8 trys, 4 conversions, 0 penalties
Middlesex University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 10A
w/o v
Walkover awarded to Imperial 8th (Medics), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Heston Sports Hall
Additional Notes: St George's contacted and confirmed unable to field a team
Badminton
South Eastern 2A
w/o v
Walkover awarded to Portsmouth 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Additional Notes: St. George's unable to field a side for this match
Wednesday, 16 January 2019
Badminton
South Eastern 2A
8 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Wednesday, 05 December 2018
Badminton
South Eastern 3A
X  
8 - 0
Fixture time: 19:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern 2A
5 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 3B
X  
1 - 1
Fixture time: 16:30      Venue: Parkwood Astro
Hockey
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 2nd (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:30      Venue: Southgate Hockey Centre
Additional Notes: As discussed via email with Dhruv.
Netball
South Eastern 8A
27 - 33
Fixture time: 14:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
39 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 7 trys, 2 conversions, 0 penalties
University of Brighton Mens 2nd: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5A
X  
3 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Hockey
Tier 5 - South West London
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern 10A
19 - 28
Fixture time: 13:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Wednesday, 28 November 2018
Netball
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:30      Venue: University of Essex Sports Arena
Additional Notes: St George's had trouble with transport, so we arranged for the match to be a later start, but they decided not to travel by public transport and would rather forfeit the match.
Football
South Eastern 5A
X  
6 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Hockey
South Eastern 2B
1 - 11
Fixture time: 15:15      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern 10A
X  
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 2nd, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Additional Notes: St Georges breach REG 7.4
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Queen Mary Mens 3rd (Barts and the London SMD): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 8A
v w/o
Walkover awarded to Imperial 6th, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 14:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: St Georges breach REG 7.4
Hockey
South Eastern 3B
1 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Hockey
Tier 5 - South West London
w/o v
Walkover awarded to Imperial 4th (Medics), reason: Other
Fixture time: 13:30      Venue: Indian Gymkhana Club
Additional Notes: St George's had the time of fixture as 3pm, confirmation stated 1 30pm and ad no space to push back so confirmed in writing
Wednesday, 21 November 2018
Hockey
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Reading University Sports Park
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
10 - 36
Fixture time: 14:30      Venue: Ealing Trailfinders Sports Ground
Additional Notes: 
University of West London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to St George's 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: They were not able to bring a team to play
Badminton
South Eastern 3A
X  
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sussex Sports Centre
Hockey
South Eastern Conference Plate
v w/o
Walkover awarded to Reading 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Additional Notes: Unable to field team and not enough time to rearrange plate match.
Football
South Eastern Conference Plate
X  
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Wednesday, 14 November 2018
Badminton
South Eastern 3A
X  
3 - 5
Fixture time: 19:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern 2A
8 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
X  
12 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Parkwood Astro
Hockey
South Eastern 3B
X  
0 - 7
Fixture time: 16:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Badminton
South Eastern 5B
X  
1 - 7
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
12 - 13
Fixture time: 14:30      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 2nd: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
University of Hertfordshire Mens 2nd: 2 trys, 0 conversions, 1 penalties
Netball
South Eastern 6B
21 - 20
Fixture time: 14:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
52 - 16
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 8 trys, 6 conversions, 0 penalties
Portsmouth University Mens 2nd: 2 trys, 0 conversions, 2 penalties
Football
South Eastern 5A
X  
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Netball
South Eastern 8A
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: St Mary's Sports Village
Additional Notes: Team no show
Wednesday, 07 November 2018
Badminton
South Eastern Conference Cup
1 - 7
Fixture time: 19:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
8 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: St Georges breach REG 7.4
Hockey
South Eastern Conference Cup
3 - 6
Fixture time: 16:30      Venue: Harlington Astro-Turf
Hockey
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Colchester Hockey Club
Additional Notes: St George's unable to field a team
Netball
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to Portsmouth 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: St Pauls Sports Centre
Additional Notes: Unable to Field a team
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Short notice of not enough players
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
X  
10 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: WUC Sports Grounds
Additional Notes: 
Writtle University College Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern Conference Plate
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Football
South Eastern Conference Plate
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Badminton
South Eastern 3A
5 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Wednesday, 31 October 2018
Badminton
South Eastern 5B
7 - 1
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
Tier 5 - South West London
0 - 10
Fixture time: 16:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern 8A
39 - 24
Fixture time: 16:15      Venue: St Mary's Sports Village
Hockey
South Eastern 2B
0 - 6
Fixture time: 15:15      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern 3B
X  
35 - 27
Fixture time: 15:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
7 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Additional Notes: 
London School of Economics Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 6 trys, 2 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 2A
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: St Mary's Sports Village
Hockey
South Eastern 3B
6 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Football
South Eastern 5A
1 - 5
Fixture time: 13:30      Venue: The Rye
Wednesday, 24 October 2018
Badminton
South Eastern Conference Cup
3 - 5
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern Conference Bowl
53 - 5
Fixture time: 15:00      Venue: St Mary's Sports Village
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
48 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 2nd: 8 trys, 4 conversions, 0 penalties
University of Westminster Mens 1st: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern Conference Bowl
4 - 48
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Wednesday, 17 October 2018
Hockey
South Eastern 2B
X  
7 - 0
Fixture time: 17:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Hockey
Tier 5 - South West London
0 - 10
Fixture time: 15:45      Venue: Surbiton Hockey Club
Hockey
South Eastern 3B
1 - 3
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
7 - 23
Fixture time: 14:30      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: 
University of Brighton Mens 2nd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 3 trys, 1 conversions, 1 penalties
Netball
South Eastern 6B
41 - 45
Fixture time: 14:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
South Eastern 5A
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Netball
South Eastern 8A
46 - 18
Fixture time: 13:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern 5B
X  
5 - 3
  X
Fixture time: --:--     
Wednesday, 10 October 2018
Badminton
South Eastern 3A
1 - 7
Fixture time: 18:00      Venue: Kingston College Arena
Badminton
South Eastern 2A
X  
5 - 3
Fixture time: 15:45      Venue: Reading University Sports Park
Hockey
Tier 5 - South West London
3 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: Bank of England
Badminton
South Eastern 5B
X  
6 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Netball
South Eastern 3B
25 - 35
Fixture time: 14:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 3B
7 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Rugby Union
South Eastern 6B
20 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary Mens 3rd (Barts and the London SMD): 4 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 2B
X  
3 - 5
Fixture time: --:--     
Wednesday, 30 May 2018
Cricket
South Eastern 4A
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Dulwich Sports Grounds
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Wednesday, 23 May 2018
Cricket
South Eastern 4A
119 / AO - 114 / AO
Fixture time: 12:00      Venue: Chelmer Park
Additional Notes: 
Anglia Ruskin University Mens 2nd (Chelmsford): 119 / AO (29.4 overs)
St George's, University of London Mens 1st: 114 / AO (35 overs)
Wednesday, 16 May 2018
Cricket
South Eastern 4A
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Oxshott Village Sports Club
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Wednesday, 09 May 2018
Cricket
South Eastern 4A
187 / AO - 189 / 7
Fixture time: 12:00      Venue: Dulwich Sports Grounds
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 187 / AO (36 overs)
University of Sussex Mens 2nd: 189 / 7 (34 overs)
Wednesday, 02 May 2018
Cricket
South Eastern 4A
X  
V - V
Fixture time: 12:00     
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Monday, 26 March 2018
Netball
Competitive Division 3
59 - 37
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Basketball
South Eastern 5A
61 - 49
Fixture time: --:--      Venue: Osterley Sports & Athletics Centre
Sunday, 25 March 2018
Badminton
Competitive Premier
v w/o
Walkover awarded to King's College 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: SGUL unable to field team for the match
Basketball
Competitive Premier
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Saturday, 24 March 2018
Football
Competitive Premier
2 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Imperial Fields
Football
Competitive Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Additional Notes: St Georges 2nd could not field a team
Wednesday, 21 March 2018
Badminton
South Eastern 2A
X  
6 - 2
Fixture time: 14:45      Venue: Reading University Sports Park
Hockey
South Eastern 2B
1 - 4
Fixture time: 14:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: Parkwood Astro
Additional Notes: Email to confirm above on 24.04.2018. JB
Rugby Union
South Eastern 2A
X  
92 - 12
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Additional Notes: 
University College London Mens 2nd : 17 trys, 6 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5A
X  
w/o v
Walkover awarded to Chichester 5th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Florence Road
Additional Notes: Opposition did not show for the fixture
Netball
South Eastern 3B
X  
46 - 44
Fixture time: 12:45      Venue: Furzedown
Sunday, 18 March 2018
Badminton
Competitive Premier
X  
4 - 5
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
Intermediate Premier
w/o v
Walkover awarded to Royal Holloway 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: RHUL MY 3G
Additional Notes: walkover awarded to Royal Holloway,
Football
Competitive Division 1
w/o v
Walkover awarded to St George's 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 11:00      Venue: Richard Evans Memorial Playing Fields
Additional Notes: Agreed by Hult
Hockey
Competitive Division 1
X  
V - V
Fixture time: 11:00      Venue: Honor Oak Park
Basketball
Competitive Premier
X  
41 - 82
Fixture time: 10:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Saturday, 17 March 2018
Basketball
Competitive Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to St George's 1st (LUSL), reason: Other
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: UCL did not attend the game
Football
Competitive Division 1
V - V
Fixture time: 17:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
Competitive Division 3
w/o v
Walkover awarded to St George's 3rd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Additional Notes: Birkbeck called up the morning of the game explaning how they could not field a team.
Football
Competitive Premier
X  
2 - 3
Fixture time: --:--     
Wednesday, 14 March 2018
Badminton
South Eastern 3A
1 - 7
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 10A
v w/o
Walkover awarded to UCL 9th, reason: Unable to find venue
Fixture time: 17:30      Venue: Furzedown
Additional Notes: n/a
Hockey
Tier 5 - South East London
w/o v
Walkover awarded to Brighton 3rd (Eastbourne), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Eastbourne College (Beresford Astroturf)
Hockey
South Eastern 2B
X  
6 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Netball
South Eastern 8A
w/o v
Walkover awarded to Imperial 6th, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Heston Outdoor Courts
Additional Notes: Unable to field a team
Netball
South Eastern 6B
45 - 35
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
South Eastern 5A
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Imperial Fields
Badminton
South Eastern 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: St George's were unable to field a team
Football
Competitive Division 1
X  
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Netball
South Eastern 3B
X  
50 - 43
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 2A
38 - 34
Fixture time: --:--      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 6 trys, 4 conversions, 0 penalties
London School of Economics Mens 1st: 6 trys, 2 conversions, 0 penalties
Tennis
Competitive Premier
X  
6 - 4
Fixture time: --:--      Venue: Burgess Park
Monday, 12 March 2018
Football
Competitive Premier
1 - 3
  X
Fixture time: 20:00      Venue: Imperial Fields
Squash
Competitive Premier
X  
15 - 2
Fixture time: 20:00      Venue: Ethos Sports Centre
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 2nd (LUSL): 15 games
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 2 games
Sunday, 11 March 2018
Hockey
Competitive Division 1
X  
V - V
Fixture time: 14:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Rugby Union
Intermediate Premier
v w/o
Walkover awarded to UCL 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: nil
Badminton
Competitive Premier
w/o v
Walkover awarded to Imperial 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: St. John Bosco College
Additional Notes: St George's confirmed walkover and unable to get a team
Football
Competitive Division 1
v w/o
Walkover awarded to UCL 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Richard Evans Memorial Playing Fields
Additional Notes: Unable to field team after game had to be postponed twice due to weather in January.
Saturday, 10 March 2018
Football
Cup
X  
7 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Royal Holloway Sports Centre
Football
Competitive Division 3
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Badminton
Cup
X  
8 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Royal Holloway Sports Centre
Wednesday, 07 March 2018
Basketball
South Eastern 5A
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:45      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Discussed on email
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:30      Venue: Parkwood Astro
Additional Notes: Discussed on email
Hockey
South Eastern 1A
7 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Harlington Astro-Turf
Netball
South Eastern 6B
56 - 58
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
Competitive Premier
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Barn Elms Sports Centre
Hockey
Competitive Division 1
X  
V - V
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Tennis
Competitive Premier
X  
4 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: New River Sports Centre
Football
Competitive Division 1
1 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
South Eastern 5A
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: The Rye
Monday, 05 March 2018
Football
South Eastern Conference Plate
3 - 3
Fixture time: 20:00      Venue: Imperial Fields
Additional Notes: kings 2s won 4-3 on penalties
Netball
Competitive Division 3
V - V
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 1
X  
50 - 42
Fixture time: 18:30      Venue: St Dunstans
Sunday, 04 March 2018
Basketball
Competitive Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Rugby Union
Intermediate Premier
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Hawkshead Lane
Basketball
Competitive Premier
X  
40 - 39
Fixture time: 10:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Saturday, 03 March 2018
Football
Competitive Division 3
0 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
Competitive Premier
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Wednesday, 28 February 2018
Badminton
South Eastern 2A
X  
4 - 4
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
South Eastern 3A
4 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Netball
South Eastern 3B
39 - 40
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Netball
South Eastern 10A
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: University of Westminster Harrow Sports Hall
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Rugby Union
South Eastern 2A
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Reading University Sports Park
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Monday, 26 February 2018
Netball
Competitive Division 1
65 - 34
Fixture time: 20:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
v w/o
Walkover awarded to St Mary's 1st (LUSL), reason:
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
X  
16 - 46
Fixture time: 18:00      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Squash
Competitive Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 25 February 2018
Basketball
Competitive Premier
X  
81 - 36
Fixture time: 18:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Hockey
Competitive Division 1
X  
0 - 15
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Badminton
Cup
X  
4 - 5
Fixture time: 12:30      Venue: Salmon Youth Centre
Football
Competitive Division 1
1 - 8
Fixture time: 11:00      Venue: Richard Evans Memorial Playing Fields
Saturday, 24 February 2018
Football
Competitive Premier
1 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: Imperial Fields
Football
Competitive Division 3
10 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Wednesday, 21 February 2018
Netball
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: St Georges unable to field a team on the day
Netball
South Eastern 3B
X  
21 - 61
Fixture time: 17:15      Venue: Kings Rochester Sport Centre
Football
Competitive Division 1
0 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
2 - 2
Fixture time: 15:45      Venue: Surbiton Hockey Club
Football
South Eastern 5A
5 - 1
Fixture time: 15:10      Venue: 3G - Langstone
Hockey
South Eastern 2B
X  
3 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Football
Competitive Premier
X  
6 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: The Griffin
Netball
South Eastern 10A
6 - 32
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Outdoor Courts
Netball
South Eastern 8A
51 - 40
Fixture time: 13:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Tennis
Competitive Premier
10 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Magdalen Park Tennis Club
Rugby Union
South Eastern 2A
2 - 4
Fixture time: --:--      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 2 trys, 1 conversions, 1 penalties
Royal Holloway, University of London Mens 1st: 4 trys, 2 conversions, 0 penalties
Monday, 19 February 2018
Netball
Competitive Division 3
V - V
Fixture time: 18:45      Venue: St Mary's Sports Village
Squash
Competitive Premier
X  
2 - 3
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
King's College London Mens 2nd (LUSL): 11 games
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 10 games
Football
Competitive Division 3
1 - 5
Fixture time: --:--      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Sunday, 18 February 2018
Hockey
Competitive Division 1
10 - 3
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Rugby Union
Intermediate Premier
24 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Womens 1st (LUSL): 4 trys, 3 conversions, 0 penalties
Lil' Babas (LUSL): 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
Competitive Division 1
v w/o
Walkover awarded to Queen Mary 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 11:00      Venue: Richard Evans Memorial Playing Fields
Additional Notes: Unable to field team after game had to be postponed due to weather.
Saturday, 17 February 2018
Football
Competitive Division 1
v w/o
Walkover awarded to Royal Veterinary 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Additional Notes: As agreed by the teams
Tennis
Cup
8 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Tolworth Court
Football
Cup
2 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Football
Competitive Division 3
X  
6 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Wednesday, 14 February 2018
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
v w/o
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: Aldershot Military Garrison Sports Centre - Polo Fields
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
35 - 26
Fixture time: 14:00      Venue: MUGA, Froebel
Football
Competitive Premier
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
South Eastern Conference Plate
4 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Imperial Fields
Tuesday, 13 February 2018
Netball
Competitive Division 3
X  
36 - 22
Fixture time: 19:30      Venue: Crest Academy
Monday, 12 February 2018
Netball
Competitive Division 1
50 - 51
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
41 - 49
Fixture time: --:--     
Sunday, 11 February 2018
Badminton
Competitive Premier
9 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
Intermediate Premier
5 - 67
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Womens 1st (LUSL): 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
King's College London GKT Womens 1st (LUSL): 9 trys, 4 conversions, 0 penalties
Saturday, 10 February 2018
Basketball
Competitive Premier
45 - 69
  X
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
Competitive Division 1
0 - 4
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Wednesday, 07 February 2018
Badminton
South Eastern 3A
3 - 5
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Basketball
South Eastern 5A
47 - 62
  X
Fixture time: 16:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
16 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Hockey
South Eastern 1A
V - V
Fixture time: 15:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Tennis
Cup
10 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Magdalen Park Tennis Club
Netball
South Eastern 3B
X  
31 - 33
Fixture time: 14:00      Venue: Kennington Park
Football
South Eastern 5A
X  
0 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Netball
South Eastern 8A
v w/o
Walkover awarded to UCL 7th (RUMS), reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 13:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: BUCS Appeals Panel.
Netball
South Eastern 10A
w/o v
Walkover awarded to Kingston 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Tolworth Court
Monday, 05 February 2018
Netball
Competitive Division 3
56 - 13
Fixture time: 20:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
25 - 35
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 1
38 - 35
Fixture time: 19:00      Venue: Reynolds Sports Centre
Squash
Competitive Premier
X  
3 - 2
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
King's College London Mens 1st (LUSL): 13 games
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 6 games
Sunday, 04 February 2018
Rugby Union
Intermediate Premier
61 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: 
King's College London Womens 1st (LUSL): 11 trys, 3 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Womens 1st (LUSL): 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Basketball
Cup
56 - 47
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Badminton
Cup
X  
4 - 5
Fixture time: 12:30      Venue: Salmon Youth Centre
Saturday, 03 February 2018
Football
Cup
X  
1 - 2
Fixture time: 15:15      Venue: The Hive
Wednesday, 31 January 2018
Basketball
South Eastern 5A
X  
V - V
Fixture time: 20:00      Venue: Weydon School
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Netball
South Eastern 8A
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: St Mary's Sports Village
Additional Notes: 
Badminton
South Eastern 2A
4 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Badminton
South Eastern 3A
6 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Football
Competitive Premier
2 - 7
Fixture time: 16:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
Competitive Division 1
3 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Hockey
South Eastern 1A
v w/o
Walkover awarded to Imperial 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Additional Notes: Exams
Netball
South Eastern 10A
17 - 41
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 7A
w/o v
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Football
South Eastern 5A
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Imperial Fields
Monday, 29 January 2018
Netball
Competitive Division 3
36 - 25
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 1
X  
44 - 38
Fixture time: 18:15      Venue: UCL Academy
Basketball
Competitive Premier
X  
42 - 43
Fixture time: 18:00      Venue: Crest Academy
Squash
Cup
X  
3 - 2
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
King's College London Mens 1st (LUSL): 13 games
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 6 games
Sunday, 28 January 2018
Football
Competitive Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Saturday, 27 January 2018
Football
Competitive Division 1
1 - 7
Fixture time: 17:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
Competitive Premier
2 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Basketball
Competitive Premier
X  
70 - 44
Fixture time: 12:30      Venue: Deptford Green School
Tennis
Competitive Premier
X  
10 - 0
Fixture time: --:--     
Wednesday, 24 January 2018
Badminton
South Eastern 3A
4 - 4
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
31 - 32
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Badminton
South Eastern 2A
4 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Monday, 22 January 2018
Netball
Competitive Division 3
37 - 28
Fixture time: 20:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Squash
Competitive Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Saturday, 20 January 2018
Football
Competitive Premier
2 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: Imperial Fields
Tennis
Competitive Premier
0 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: New River Tennis Centre
Rugby Union
Intermediate Premier
10 - 10
Fixture time: --:--      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Womens 1st (LUSL): 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Royal Veterinary College Womens 1st (LUSL): 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Wednesday, 17 January 2018
Badminton
South Eastern 2A
X  
4 - 4
Fixture time: 17:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 10A
X  
12 - 28
Fixture time: 14:45      Venue: Shenley Sports Ground
Netball
South Eastern 6B
X  
50 - 35
Fixture time: 13:30      Venue: Shenley Sports Ground
Tuesday, 16 January 2018
Netball
Competitive Division 3
X  
28 - 37
Fixture time: 19:30      Venue: Crest Academy
Monday, 15 January 2018
Netball
Competitive Division 1
X  
38 - 22
Fixture time: 20:00      Venue: JAGS Sports Club
Netball
Competitive Division 3
V - V
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Saturday, 13 January 2018
Football
Competitive Premier
X  
0 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Imperial Fields
Wednesday, 10 January 2018
Hockey
Competitive Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to Barts 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Badminton
South Eastern 3A
4 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Sports Hall
Sunday, 10 December 2017
Badminton
Cup
6 - 3
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Saturday, 09 December 2017
Football
Competitive Premier
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Wednesday, 06 December 2017
Netball
South Eastern 3B
26 - 44
Fixture time: 18:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Badminton
South Eastern 2A
X  
6 - 2
Fixture time: 18:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
4 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: Furzefield Centre
Hockey
South Eastern 1A
1 - 13
Fixture time: 14:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
5 - 53
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: 
King's College London Mens 5th: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 2nd: 9 trys, 5 conversions, 0 penalties
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Netball
South Eastern 8A
v w/o
Walkover awarded to Surrey 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: 
Tennis
Cup
X  
6 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Magdalen Park Tennis Club
Basketball
South Eastern 5A
X  
v w/o
Walkover awarded to King's College 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Monday, 04 December 2017
Netball
Competitive Division 3
38 - 14
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
40 - 17
Fixture time: 19:00      Venue: St Mary's Sports Village
Squash
Competitive Premier
V - V
Fixture time: 18:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 1
46 - 40
Fixture time: 18:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Sunday, 03 December 2017
Squash
Competitive Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Southbank Club
Hockey
Cup
4 - 2
Fixture time: 11:30      Venue: Furzefield Centre
Basketball
Cup
X  
96 - 16
Fixture time: 10:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
Intermediate Premier
X  
v w/o
Walkover awarded to Royal Holloway 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Football
Cup
X  
v w/o
  X
Walkover awarded to Royal Free (RUMS) 2nd (LUSL), reason: Other
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Miscommunication with rearrangement
Saturday, 02 December 2017
Football
Cup
X  
2 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: Imperial Fields
Football
Competitive Division 1
w/o v
Walkover awarded to Goldsmiths 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Basketball
Cup
X  
67 - 85
Fixture time: --:--     
Wednesday, 29 November 2017
Badminton
South Eastern 2A
8 - 0
Fixture time: 18:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
Competitive Premier
2 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Netball
South Eastern 3B
X  
34 - 20
Fixture time: 15:30      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Badminton
South Eastern 3A
7 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Virgin Active Club, Falmer Campus
Hockey
South Eastern 1A
w/o v
Walkover awarded to Portsmouth 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: Astro - Langstone
Additional Notes: St. George's unable to field team
Football
South Eastern 5A
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Imperial Fields
Rugby Union
South Eastern 2A
12 - 32
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Brighton Mens 1st: 5 trys, 2 conversions, 1 penalties
Hockey
Cup
21 - 2
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Hockey
Tier 5 - South East London
0 - 14
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
v w/o
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Other
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: Informed by Brunel. Match originally postponed, but has since been awarded as walkover.
Football
Competitive Division 1
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Barn Elms Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 8A
45 - 20
Fixture time: 13:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Monday, 27 November 2017
Netball
Cup
36 - 28
Fixture time: 19:00      Venue: Reynolds Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
X  
12 - 22
Fixture time: 18:00      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Squash
Cup
X  
5 - 0
Fixture time: --:--      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 15 games
University College London Mens 4th (LUSL): 3 games
Sunday, 26 November 2017
Football
Competitive Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to Hult IBS 1st (LUSL), reason: Unable to find venue
Fixture time: 14:00      Venue: Market Road Football Pitch
Additional Notes: Hult awarded Walkover
Basketball
Competitive Premier
X  
48 - 96
Fixture time: 10:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
Intermediate Premier
X  
15 - 27
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
University College London Womens 1st (LUSL): 3 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Womens 1st (LUSL): 4 trys, 0 conversions, 0 penalties
Saturday, 25 November 2017
Football
Competitive Division 3
4 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Basketball
Competitive Premier
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Wednesday, 22 November 2017
Badminton
South Eastern Conference Cup
2 - 6
Fixture time: 18:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
5 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Imperial Fields
Hockey
South Eastern Conference Plate
0 - 5
Fixture time: 15:45      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern Conference Plate
25 - 53
Fixture time: 15:30      Venue: St Pauls Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
6 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Virgin Active Club, Falmer Campus
Netball
South Eastern Conference Cup
41 - 45
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
X  
35 - 14
Fixture time: 14:30      Venue: Royal Parks (Regents Park)
Additional Notes: 
University of Westminster Mens 1st: 7 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 2nd: 2 trys, 2 conversions, 0 penalties
Hockey
Trophy
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: St Georges unable to field team
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
20 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: 
University of Brighton Mens 1st: 4 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
Competitive Premier
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hawkshead Lane
Football
Competitive Division 1
2 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Hockey
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 2nd (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Southgate Hockey Centre
Additional Notes: unable to field a team
Monday, 20 November 2017
Netball
Competitive Division 1
52 - 39
  X
Fixture time: 20:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
33 - 31
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Sunday, 19 November 2017
Badminton
Competitive Premier
1 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Football
Cup
8 - 3
  X
Fixture time: 11:00      Venue: Richard Evans Memorial Playing Fields
Saturday, 18 November 2017
Basketball
Competitive Premier
39 - 63
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
Cup
w/o v
Walkover awarded to St George's 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Imperial Fields
Additional Notes: St. Mary's unable to field a team
Football
Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Imperial Medics 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: St George's unable to field a team
Football
Cup
10 - 0
Fixture time: --:--      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Wednesday, 15 November 2017
Badminton
South Eastern 3A
8 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Basketball
South Eastern 5A
64 - 73
Fixture time: 16:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
0 - 21
Fixture time: 15:15      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern 6B
43 - 26
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
South Eastern 5A
5 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Imperial Fields
Rugby Union
South Eastern 2A
12 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
Reading University Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 1 penalties
Rugby Union
South Eastern 7A
w/o v
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Other
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Hockey
Tier 5 - South East London
w/o v
Walkover awarded to Sussex 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Additional Notes: Confirmation in email per regualtion
Netball
South Eastern 3B
w/o v
  X
Walkover awarded to St George's 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: Walkover in favour of St. George's due to Medway unable to field a team.
Netball
South Eastern 8A
27 - 33
Fixture time: 13:30      Venue: Tolworth Court
Netball
South Eastern 10A
V - V
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Monday, 13 November 2017
Netball
Cup
X  
62 - 7
Fixture time: 19:45      Venue: St Dunstans
Netball
Cup
75 - 29
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Cup
48 - 31
Fixture time: 18:30      Venue: RHUL MY Tennis Courts
Netball
Cup
X  
59 - 7
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields Courts
Squash
Cup
5 - 0
  X
Fixture time: 14:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 15 games
Barts and The London Mens 3rd (LUSL): 0 games
Sunday, 12 November 2017
Hockey
Competitive Division 1
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Basketball
Competitive Premier
X  
36 - 83
Fixture time: --:--     
Saturday, 11 November 2017
Football
Competitive Division 1
1 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
Competitive Premier
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Tennis
Competitive Premier
X  
0 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Burgess Park
Basketball
Competitive Premier
X  
42 - 51
Fixture time: --:--     
Wednesday, 08 November 2017
Badminton
South Eastern Conference Cup
5 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Basketball
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to Portsmouth 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Additional Notes: St. George's simply did not turn up
Hockey
South Eastern Conference Cup
X  
1 - 7
Fixture time: 15:45      Venue: Surbiton Hockey Club
Hockey
South Eastern 1A
7 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Netball
South Eastern Conference Cup
45 - 33
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
X  
20 - 22
Fixture time: 14:30      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: 
King's College London Mens 5th: 4 trys, 0 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 2nd: 4 trys, 1 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to St George's 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
w/o v
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Football
Competitive Premier
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Football
Competitive Division 1
8 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
South Eastern Conference Plate
1 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: Gainsborough Sports Centre
Additional Notes: 5-4 on penalties to St Georges
Netball
South Eastern Conference Plate
41 - 30
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Monday, 06 November 2017
Netball
Competitive Division 1
50 - 42
Fixture time: 20:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
w/o v
Walkover awarded to St George's 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Sunday, 05 November 2017
Badminton
Competitive Premier
6 - 3
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
Intermediate Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Royal Parks (Regents Park)
Football
Competitive Division 1
7 - 9
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Saturday, 04 November 2017
Football
Competitive Division 1
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Wednesday, 01 November 2017
Badminton
South Eastern 3A
4 - 4
Fixture time: 18:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
8 - 0
Fixture time: 17:30      Venue: Liverpool Victoria Sports Ground
Basketball
South Eastern 5A
62 - 44
Fixture time: 16:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 8A
X  
42 - 29
Fixture time: 15:30      Venue: Kennington Park
Netball
South Eastern 10A
w/o v
Walkover awarded to St George's 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 2A
18 - 10
Fixture time: 14:30      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Additional Notes: 
London School of Economics Mens 1st: 3 trys, 0 conversions, 1 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 2B
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
0 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Football
Competitive Premier
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
South Eastern 5A
X  
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Reading University Bulmershe
Netball
South Eastern 6B
w/o v
Walkover awarded to St George's 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Monday, 30 October 2017
Squash
Competitive Premier
4 - 1
Fixture time: --:--      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 13 games
King's College London Mens 2nd (LUSL): 5 games
Sunday, 29 October 2017
Netball
Competitive Division 3
w/o v
Walkover awarded to St George's 4th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
Competitive Premier
5 - 4
Fixture time: 16:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
Competitive Division 3
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Regent's Park
Hockey
Competitive Division 1
w/o v
Walkover awarded to Royal Veterinary 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Furzefield Centre
Basketball
Competitive Premier
42 - 57
Fixture time: 10:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Rugby Union
Intermediate Premier
X  
41 - 18
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
King's College London GKT Womens 1st (LUSL): 7 trys, 3 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Womens 1st (LUSL): 3 trys, 0 conversions, 1 penalties
Saturday, 28 October 2017
Basketball
Competitive Premier
X  
57 - 24
Fixture time: 14:15      Venue: Mossbourne Victoria Park Academy
Tennis
Competitive Premier
X  
6 - 4
Fixture time: --:--     
Wednesday, 25 October 2017
Squash
Competitive Premier
X  
3 - 2
Fixture time: 17:30      Venue: Ethos Sports Centre
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 1st (LUSL): 13 games
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 6 games
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
w/o v
Walkover awarded to Chichester 5th, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: University of Chichester
Rugby Union
South Eastern 2A
30 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL MY 3G
Additional Notes: 
Royal Holloway, University of London Mens 1st: 4 trys, 2 conversions, 2 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
Competitive Premier
0 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Football
South Eastern Conference Plate
0 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Rugby Union
South Eastern 7A
17 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 6th: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
46 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Kennington Park
Tuesday, 24 October 2017
Netball
Competitive Division 3
X  
21 - 12
Fixture time: 19:15      Venue: Crest Academy
Monday, 23 October 2017
Netball
Competitive Division 3
19 - 32
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Squash
Competitive Premier
X  
0 - 5
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st (LUSL): 0 games
King's College London Mens 1st (LUSL): 15 games
Sunday, 22 October 2017
Badminton
Competitive Premier
3 - 6
Fixture time: 15:45      Venue: Finsbury Leisure Centre
Rugby Union
Intermediate Premier
17 - 48
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Womens 1st (LUSL): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
King's College London Womens 1st (LUSL): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Saturday, 21 October 2017
Basketball
Competitive Premier
70 - 64
Fixture time: 17:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
Competitive Division 1
X  
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: The Griffin
Wednesday, 18 October 2017
Badminton
South Eastern 2A
8 - 0
Fixture time: 18:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
South Eastern 10A
X  
30 - 15
Fixture time: 18:00      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Hockey
South Eastern 2B
7 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Hockey
South Eastern 1A
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 1st (GKT), reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Honor Oak Park
Rugby Union
South Eastern 7A
22 - 29
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 3B
X  
58 - 29
Fixture time: 14:45      Venue: Berrylands, New Malden
Rugby Union
South Eastern 2A
3 - 29
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 1 penalties
University College London Mens 2nd : 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
Competitive Premier
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Barn Elms Sports Centre
Football
Competitive Division 1
X  
6 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 6B
X  
54 - 27
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Badminton
South Eastern 3A
X  
0 - 8
Fixture time: 13:45      Venue: Reading University Sports Park
Basketball
South Eastern 5A
w/o v
Walkover awarded to East London 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Additional Notes: St George's were unable to field a team and pulled out on Wednesday morning.
Netball
South Eastern 8A
32 - 41
Fixture time: 13:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Monday, 16 October 2017
Netball
Competitive Division 3
36 - 32
Fixture time: 20:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 1
38 - 38
Fixture time: 19:30      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Netball
Competitive Division 3
41 - 17
Fixture time: 19:00      Venue: Furzedown
Netball
Competitive Division 3
X  
18 - 31
Fixture time: 18:00      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Wednesday, 11 October 2017
Netball
South Eastern 10A
15 - 6
Fixture time: 17:30      Venue: Furzedown
Hockey
South Eastern 1A
0 - 18
Fixture time: 16:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Hockey
South Eastern 2B
2 - 8
Fixture time: 15:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Hockey
Tier 5 - South East London
0 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Netball
South Eastern 8A
X  
34 - 23
Fixture time: 15:00      Venue: Surrey Sports Park
Netball
South Eastern 6B
25 - 22
Fixture time: 14:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Football
South Eastern 5A
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Imperial Fields
Rugby Union
South Eastern 2A
26 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: 
University of Brighton Mens 1st: 4 trys, 3 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 2A
X  
2 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Virgin Active Club, Falmer Campus
Netball
South Eastern 3B
60 - 35
Fixture time: 13:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Basketball
South Eastern 5A
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Wednesday, 24 May 2017
Cricket
South Eastern 4A
216 / AO - 244 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Chelmer Park
Additional Notes: 
Anglia Ruskin University Mens 2nd (Chelmsford): 216 / AO (47.5 overs)
St George's, University of London Mens 1st: 244 / AO (49.2 overs)
Wednesday, 17 May 2017
Cricket
South Eastern 4A
v w/o
Walkover awarded to Sussex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Dulwich Sports Grounds
Wednesday, 10 May 2017
Cricket
South Eastern 4A
X  
w/o v
Walkover awarded to Reading 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: Reading University Sports Park
Wednesday, 03 May 2017
Cricket
South Eastern 4A
111 - 126
Fixture time: 13:30      Venue: Dulwich Sports Grounds
Wednesday, 26 April 2017
Cricket
South Eastern 4A
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 02 April 2017
Basketball
Premier
X  
V - V
Fixture time: 10:30      Venue: Deptford Green School
Sunday, 26 March 2017
Badminton
Premier
X  
5 - 4
Fixture time: 17:30      Venue: Salmon Youth Centre
Hockey
Division 1
V - V
Fixture time: 16:00      Venue: Surbiton Hockey Club
Football
Division 3
w/o v
Walkover awarded to King's College 4th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Football
Premier
0 - 11
Fixture time: 12:00      Venue: Richard Evans Memorial Playing Fields
Friday, 24 March 2017
Football
Division 1
V - V
Fixture time: --:--     
Wednesday, 22 March 2017
Basketball
South Eastern 5A
V - V
Fixture time: 16:45      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Basketball
Premier
X  
43 - 62
Fixture time: 16:30     
Hockey
Division 1
X  
2 - 6
Fixture time: 16:00      Venue: Honor Oak Park
Netball
South Eastern 8A
9 - 46
Fixture time: 15:00      Venue: Kingsmead Recreational Netball ground
Rugby Union
South Eastern 7B
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: St Mary's Sports Village
Image description
Back to top