Skip to Content
British universities & Colleges Sport

RESULTS

School of Oriental and African Studies
Thursday, 21 March 2019
Basketball
South Eastern 4A
X  
57 - 55
Fixture time: 18:15      Venue: Islington Arts and Media Scool
Wednesday, 20 March 2019
Rugby Union
South Eastern 6A
v w/o
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Ealing Trailfinders Sports Ground
Additional Notes: Our Rugby team couldn't field a team due to lack of availability and injuries and also agreed with SOAS
Badminton
South Eastern 4B
X  
4 - 4
Fixture time: 13:45      Venue: Christ Church Sports Centre
Friday, 15 March 2019
Basketball
South Eastern 4A
X  
56 - 64
Fixture time: 18:15      Venue: Sports Centre
Wednesday, 13 March 2019
Netball
South Eastern 9B
V - V
Fixture time: 18:30      Venue: SNC Sports Hall
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Basketball
South Eastern 4A
55 - 50
Fixture time: 17:30      Venue: Roehampton Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Middlesex University
Netball
South Eastern 11B
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Badminton
South Eastern 3B
X  
0 - 8
Fixture time: --:--     
Wednesday, 06 March 2019
Netball
South Eastern 11B
25 - 24
Fixture time: 16:45      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 4B
X  
5 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
2 - 10
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Clissold Park
Wednesday, 27 February 2019
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Tennis
South Eastern 5A
X  
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Parliament Hill Tennis Courts
Badminton
South Eastern 4B
X  
1 - 7
Fixture time: --:--     
Wednesday, 20 February 2019
Netball
South Eastern 9B
30 - 18
  X
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
32 - 26
Fixture time: 14:00      Venue: Hendon Rugby Club
Additional Notes: 
UCFB Mens 1st (Wembley): 3 trys, 3 conversions, 1 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 4 trys, 3 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 3B
8 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Clissold Park
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Wednesday, 13 February 2019
Rugby Union
South Eastern 6A
X  
0 - 38
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Additional Notes: 
King's College London Mens 4th (GKT): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 6 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 3B
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: SOAS were unable to field a team
Wednesday, 06 February 2019
Volleyball
South Eastern 3A
v w/o
Walkover awarded to Buckingham New 1st, reason: Other
Fixture time: 19:30      Venue: William Ellis School
Additional Notes: No longer have a team to compete
Netball
South Eastern 11B
18 - 39
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern 9B
30 - 29
Fixture time: 16:45      Venue: Highbury Fields
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
19 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
London School of Economics Mens 2nd: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 5A
12 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Clissold Park
Tennis
South Eastern 3B
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Lee Valley Tennis & Hockey Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
  X
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Badminton
South Eastern 4B
X  
0 - 8
Fixture time: --:--     
Friday, 01 February 2019
Basketball
South Eastern 4A
X  
59 - 67
Fixture time: 17:00     
Wednesday, 30 January 2019
Netball
South Eastern 11B
X  
v w/o
Walkover awarded to SOAS 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:30      Venue: Kings Rochester Sport Centre
Additional Notes: Unable to field team.
Badminton
South Eastern 4B
X  
7 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Netball
South Eastern 9B
45 - 32
Fixture time: 16:15      Venue: Mildmay Sports Hall
Volleyball
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to Roehampton 1st, reason: Other
Fixture time: 16:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Additional Notes: SOAS out of league
Rugby Union
South Eastern 6A
7 - 49
Fixture time: 14:00      Venue: Old Alleynains RFC
Additional Notes: 
London South Bank University Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 9 trys, 2 conversions, 0 penalties
Basketball
South Eastern 4A
76 - 69
Fixture time: 14:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: SOAS unable to field a team
Wednesday, 23 January 2019
Tennis
South Eastern 3B
X  
6 - 6
Fixture time: 16:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Netball
South Eastern 11B
X  
16 - 39
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Tennis
South Eastern 5A
2 - 10
Fixture time: 15:30      Venue: Tolworth Court
Rugby Union
South Eastern 6A
46 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 8 trys, 3 conversions, 0 penalties
King's College London Mens 4th (GKT): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Additional Notes: SOAS unable to field a team
Wednesday, 16 January 2019
Netball
South Eastern 11B
26 - 17
Fixture time: 17:15      Venue: Highbury Fields
Basketball
South Eastern 4A
X  
63 - 82
Fixture time: 16:30      Venue: Ethos Sports Centre
Badminton
South Eastern 4B
X  
7 - 1
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Wednesday, 12 December 2018
Basketball
South Eastern 4A
X  
v w/o
Walkover awarded to Portsmouth 2nd, reason: Unable to find venue
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Unable to find a facility for the fixture
Wednesday, 05 December 2018
Netball
South Eastern 9B
48 - 15
Fixture time: 18:30      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern 11B
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 4th, reason:
Fixture time: 17:15      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 3B
7 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Rugby Union
South Eastern 6A
19 - 26
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
University of Sussex Mens 3rd: 4 trys, 3 conversions, 0 penalties
Wednesday, 28 November 2018
Volleyball
South Eastern 3A
v w/o
Walkover awarded to Portsmouth 1st, reason: Unable to find venue
Fixture time: 19:30      Venue: William Ellis School
Additional Notes: Venue unavailability
Netball
South Eastern 9B
34 - 13
Fixture time: 18:30      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 3B
X  
6 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Badminton
South Eastern 4B
X  
4 - 4
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Leytonstone Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern 6A
7 - 19
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 5th: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
Basketball
South Eastern 4A
70 - 50
Fixture time: 13:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
V - V
Fixture time: --:--      Venue: New River Sports Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Wednesday, 21 November 2018
Tennis
South Eastern Conference Cup
0 - 12
Fixture time: 16:00      Venue: New River Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
v w/o
Walkover awarded to UCL 2nd (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: Player availability due to injuries and facility issues.
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Additional Notes: SOAS failed to attend the fixture
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
X  
v w/o
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Other
Fixture time: --:--     
Additional Notes: We never entered the cup
Wednesday, 14 November 2018
Tennis
South Eastern 3B
X  
8 - 4
Fixture time: 18:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Netball
South Eastern 9B
X  
24 - 32
Fixture time: 15:30      Venue: Kings Rochester Sport Centre
Rugby Union
South Eastern 6A
41 - 14
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 6 trys, 4 conversions, 1 penalties
University of West London Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 0 penalties
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Medway 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Strood Sports Centre
Additional Notes: unable to field team
Netball
South Eastern 11B
X  
22 - 24
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Tennis
South Eastern 5A
X  
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Clissold Park
Wednesday, 07 November 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
77 - 73
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Tennis
South Eastern Conference Cup
1 - 11
Fixture time: 15:30      Venue: Tolworth Court
Netball
South Eastern Conference Bowl
36 - 23
Fixture time: 13:30      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Wednesday, 31 October 2018
Volleyball
South Eastern 3A
v w/o
Walkover awarded to Goldsmiths 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00      Venue: Deptford Green School
Additional Notes: Player availability and referee
Netball
South Eastern 9B
X  
39 - 30
Fixture time: 18:00      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Badminton
South Eastern 3B
X  
3 - 4
Fixture time: 18:00      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Basketball
South Eastern 4A
X  
55 - 57
Fixture time: 18:00      Venue: University of Westminster Harrow Sports Hall
Badminton
South Eastern 4B
3 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: The Castle Centre
Tennis
South Eastern 3B
0 - 12
Fixture time: 16:00      Venue: New River Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
19 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
University College London Mens 5th: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 11B
59 - 18
Fixture time: 14:00      Venue: Hawkshead Lane
Wednesday, 24 October 2018
Basketball
South Eastern 4A
71 - 56
Fixture time: 18:30      Venue: Ethos Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 18:00      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Netball
South Eastern Conference Bowl
18 - 30
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Chichester 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: University of Chichester
Additional Notes: SOAS 1st unable to field team.
Rugby Union
South Eastern 6A
68 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 12 trys, 4 conversions, 0 penalties
London South Bank University Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern Conference Cup
8 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
6 - 38
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Polo Farm
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Wednesday, 17 October 2018
Netball
South Eastern 11B
v w/o
  X
Walkover awarded to Medway 3rd, reason:
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern 9B
28 - 43
Fixture time: 17:30      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 3B
8 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: The Castle Centre
Badminton
South Eastern 4B
X  
3 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: Harrow Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern 6A
X  
12 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Additional Notes: 
University of Sussex Mens 3rd: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 6 trys, 2 conversions, 0 penalties
Wednesday, 10 October 2018
Rugby Union
South Eastern 6A
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Other
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: Internal disciplinary ruling - Imperial suspended for 3 matches.
Badminton
South Eastern 4B
X  
7 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Brixton Recreation Centre
Netball
South Eastern 9B
17 - 31
Fixture time: 13:45      Venue: Heston Outdoor Courts
Wednesday, 28 March 2018
Basketball
South Eastern 4A
66 - 52
Fixture time: 18:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Wednesday, 21 March 2018
Basketball
South Eastern 4A
V - V
Fixture time: 18:00      Venue: Kingston College Arena
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Badminton
South Eastern 4B
X  
4 - 4
  X
Fixture time: 16:00      Venue: John Orwell Sports centre
Tennis
Competitive Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Burgess Park
Additional Notes: SOAS unable to field a team for 24/03
Football
Intermediate Premier
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Monday, 19 March 2018
Football
Competitive Division 1
X  
V - V
Fixture time: 20:15      Venue: The Pavilion
Sunday, 18 March 2018
Badminton
Intermediate Premier
X  
2 - 7
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
Competitive Premier
40 - 54
Fixture time: 17:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Football
Intermediate Premier
2 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Badminton
South Eastern 4B
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Queensbridge Sports Centre
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Saturday, 17 March 2018
Tennis
Competitive Premier
X  
V - V
Fixture time: 11:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Basketball
Competitive Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Friday, 16 March 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
1 - 3
Fixture time: 18:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Wednesday, 14 March 2018
Netball
South Eastern 11B
X  
40 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Volleyball
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: SOAS were unable to field a team
Rugby Union
South Eastern 5A
X  
w/o v
Walkover awarded to Reading 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Reading University Sports Park
Additional Notes: As agreed with SOAS who were unable to field a team. Reading Win.
Netball
South Eastern 10B
X  
12 - 33
Fixture time: 13:30      Venue: Berrylands, New Malden
Badminton
South Eastern 3B
X  
6 - 2
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Badminton
South Eastern 4B
X  
8 - 0
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Monday, 12 March 2018
Netball
Intermediate Division 2
X  
27 - 11
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Sunday, 11 March 2018
Hockey
Intermediate Division 1
V - V
Fixture time: 15:30      Venue: Surbiton Hockey Club
Additional Notes: JB
Football
Competitive Division 1
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hawkshead Lane
Saturday, 10 March 2018
Badminton
South Eastern 3B
X  
2 - 3
Fixture time: 11:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 07 March 2018
Basketball
South Eastern 4A
V - V
Fixture time: 18:00      Venue: Enfield Powerleague
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Rugby Union
South Eastern 5A
15 - 50
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Sussex Mens 2nd: 8 trys, 5 conversions, 0 penalties
Tennis
Competitive Premier
X  
4 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: New River Sports Centre
Badminton
South Eastern 4B
3 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: LSBU Sports Centre
Netball
South Eastern 11B
X  
27 - 15
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Volleyball
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Team has collapsed
Monday, 05 March 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
3 - 1
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Squash
Competitive Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to Imperial Medics 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00      Venue: Heston
Additional Notes: Opposition could not get enough players
Netball
Intermediate Division 2
19 - 15
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Sunday, 04 March 2018
Badminton
Intermediate Premier
X  
3 - 6
Fixture time: 16:00     
Basketball
Cup
X  
54 - 44
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Hockey
Intermediate Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Additional Notes: JB
Saturday, 03 March 2018
Basketball
Competitive Division 1
X  
44 - 59
Fixture time: 17:00      Venue: Haverstock School
Football
Intermediate Division 2
X  
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Football
Intermediate Division 2
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Thursday, 01 March 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Wednesday, 28 February 2018
Netball
South Eastern Conference Bowl
25 - 29
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 3B
X  
6 - 2
Fixture time: 17:30      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Monday, 26 February 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
1 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Sunday, 25 February 2018
Basketball
Competitive Premier
24 - 25
Fixture time: 17:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Badminton
Intermediate Premier
X  
7 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Football
Intermediate Premier
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Additional Notes: LSE 2nd unable to field team and asked for the game to be cancelled rather than rearranged at a later occasion due to lack of players.
Saturday, 24 February 2018
Football
Intermediate Division 2
X  
2 - 3
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Market Road Football Pitches
Basketball
Competitive Division 1
54 - 72
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Football
Competitive Division 1
0 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
Intermediate Premier
X  
1 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
Intermediate Division 3
w/o v
Walkover awarded to Royal Holloway 4th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY 3G
Tennis
Competitive Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Wednesday, 21 February 2018
Netball
South Eastern 10B
X  
29 - 16
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:45      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Additional Notes: The opposing team sent an email to our sports director at 1409 the day before the match stating that they could not field a team. Our team has matches every week until the end of the season and therefore will not be able to fit in a home match with the other team this season.
Basketball
South Eastern 4A
37 - 59
Fixture time: 17:30      Venue: Enfield Powerleague
Badminton
South Eastern 4B
5 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Netball
South Eastern 11B
X  
21 - 20
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Rugby Union
South Eastern 5A
32 - 5
Fixture time: 15:00      Venue: Surrey Sports Park
Additional Notes: 
University of Surrey Mens 3rd: 6 trys, 1 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 5A
X  
6 - 6
Fixture time: 15:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Shortage of players
Monday, 19 February 2018
Squash
Competitive Division 1
V - V
Fixture time: 19:00      Venue: Sobell Centre
Netball
Intermediate Division 2
X  
40 - 19
Fixture time: 18:30      Venue: Highbury Fields
Saturday, 17 February 2018
Football
Competitive Division 1
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Wednesday, 14 February 2018
Badminton
South Eastern 3B
4 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Sunday, 11 February 2018
Badminton
Intermediate Premier
X  
6 - 3
Fixture time: 11:00      Venue: Deptford Green School
Hockey
Intermediate Division 1
V - V
Fixture time: 10:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Additional Notes: JB
Saturday, 10 February 2018
Basketball
Competitive Division 1
X  
42 - 52
Fixture time: 17:30      Venue: Islington Arts and Media Scool
Football
Intermediate Division 3
X  
V - V
Fixture time: 16:00      Venue: Whittington Park Football Pitch
Wednesday, 07 February 2018
Volleyball
South Eastern 3B
X  
0 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: Lilian Baylis Technology School
Basketball
South Eastern 4A
X  
60 - 40
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
0 - 8
Fixture time: 17:45      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Netball
South Eastern 11B
X  
12 - 21
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 4B
X  
7 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern 5A
45 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Langstone Pitches
Additional Notes: 
Portsmouth University Mens 4th: 6 trys, 6 conversions, 1 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 10B
X  
12 - 30
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Monday, 05 February 2018
Squash
Competitive Division 1
X  
3 - 1
Fixture time: 19:30      Venue: Ethos Sports Centre
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 3rd (LUSL): 11 games
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 3 games
Volleyball
Intermediate Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Squash
Intermediate Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 04 February 2018
Basketball
Cup
74 - 17
Fixture time: 18:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Hockey
Intermediate Division 1
2 - 5
Fixture time: 16:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Basketball
Competitive Division 1
X  
85 - 40
Fixture time: 15:15      Venue: QMotion Health and Fitness Centre
Saturday, 03 February 2018
Football
Cup
X  
1 - 2
Fixture time: 15:15      Venue: The Hive
Tennis
Competitive Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: New River Sports Centre
Additional Notes: LSE Unable to field team on the day
Wednesday, 31 January 2018
Basketball
South Eastern 4A
w/o v
Walkover awarded to Portsmouth 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: SCORE
Netball
South Eastern 10B
15 - 37
Fixture time: 14:00      Venue: WUC Sports Grounds
Rugby Union
South Eastern 5A
X  
5 - 24
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Royal Holloway, University of London Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 5A
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Ladywell Tennis Courts
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Monday, 29 January 2018
Squash
Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to LSE 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Sunday, 28 January 2018
Basketball
Competitive Division 1
X  
52 - 37
Fixture time: 18:00     
Basketball
Competitive Premier
51 - 62
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Football
Intermediate Premier
2 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Badminton
Intermediate Premier
X  
4 - 5
  X
Fixture time: --:--     
Saturday, 27 January 2018
Football
Competitive Division 1
1 - 7
Fixture time: 17:00      Venue: Tooting & Mitcham Community Sports Club
Tennis
Competitive Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Burgess Park
Football
Intermediate Division 2
X  
0 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Heston
Football
Intermediate Division 3
w/o v
Walkover awarded to Imperial 7th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Wednesday, 24 January 2018
Netball
Intermediate Division 2
30 - 12
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: SportsDock
Netball
South Eastern 11B
29 - 23
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Monday, 22 January 2018
Squash
Intermediate Premier
V - V
Fixture time: 19:00      Venue: Sobell Centre
Netball
Intermediate Division 2
X  
15 - 18
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Sunday, 21 January 2018
Hockey
Intermediate Division 1
V - V
Fixture time: 10:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Additional Notes: JB
Saturday, 20 January 2018
Football
Intermediate Division 2
X  
2 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Market Road Football Pitches
Football
Intermediate Division 3
X  
v w/o
Walkover awarded to LSE 7th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Whittington Park Football Pitch
Football
Competitive Division 1
X  
6 - 2
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Monday, 15 January 2018
Netball
Intermediate Division 2
X  
10 - 28
Fixture time: 18:15      Venue: St Paul's Way Trust School
Sunday, 14 January 2018
Hockey
Intermediate Division 1
X  
v w/o
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Additional Notes: rescheduled and failed to field team
Wednesday, 10 January 2018
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
21 - 45
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Wednesday, 13 December 2017
Volleyball
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to Queen Mary 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00      Venue: Islington Arts and Media Scool
Additional Notes: Players unavailable due to returning home at the end of term.
Badminton
South Eastern 4B
2 - 6
Fixture time: 17:30      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Netball
South Eastern 10B
23 - 24
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Monday, 11 December 2017
Volleyball
South Eastern 3B
X  
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Basketball
Competitive Division 1
X  
52 - 42
Fixture time: 18:00      Venue: Crest Academy
Sunday, 10 December 2017
Football
Intermediate Premier
v w/o
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road (N7 9PL)
Saturday, 09 December 2017
Football
Competitive Division 1
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: The Griffin
Football
Intermediate Division 2
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Wednesday, 06 December 2017
Netball
South Eastern 11B
X  
28 - 8
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern 10B
X  
23 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Rugby Union
South Eastern 5A
X  
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: Reading unable to get a full team together.
Tennis
South Eastern 5A
8 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Heston Outdoor Courts
Basketball
South Eastern 4A
X  
61 - 75
Fixture time: --:--     
Monday, 04 December 2017
Netball
Intermediate Division 2
X  
w/o v
Walkover awarded to Barts 3rd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:30      Venue: St Paul's Way School
Squash
Intermediate Premier
V - V
  X
Fixture time: 19:00      Venue: Sobell Centre
Volleyball
Intermediate Premier
0 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Sunday, 03 December 2017
Football
Cup
X  
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Badminton
Cup
X  
9 - 0
Fixture time: 12:30      Venue: Salmon Youth Centre
Hockey
Intermediate Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to Goldsmiths 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 10:00      Venue: Lee Valley Hockey centre
Additional Notes: SOAS unable to field side
Saturday, 02 December 2017
Basketball
Cup
80 - 59
Fixture time: 17:15      Venue: Somerstown Community Sports Centre
Football
Cup
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Football
Plate
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Wednesday, 29 November 2017
Netball
South Eastern 10B
X  
22 - 7
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 4B
X  
0 - 8
Fixture time: 17:30      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
3 - 5
Fixture time: 17:30      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Netball
South Eastern 11B
X  
9 - 22
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Tennis
South Eastern 5A
4 - 8
Fixture time: 12:00      Venue: Chingford School of Tennis
Monday, 27 November 2017
Volleyball
Intermediate Premier
X  
0 - 3
Fixture time: 20:00      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Netball
Intermediate Division 2
X  
V - V
Fixture time: 18:30      Venue: Highbury Fields
Sunday, 26 November 2017
Football
Intermediate Premier
X  
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Basketball
Competitive Premier
X  
18 - 54
Fixture time: 13:30      Venue: Deptford Green School
Hockey
Intermediate Division 1
V - V
  X
Fixture time: 10:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Additional Notes: JB
Badminton
Intermediate Premier
X  
9 - 0
Fixture time: --:--     
Saturday, 25 November 2017
Football
Competitive Division 1
X  
3 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Market Road Football Pitches
Football
Intermediate Division 3
X  
1 - 6
Fixture time: 16:00      Venue: Whittington Park Football Pitch
Football
Intermediate Division 2
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Tennis
Competitive Premier
X  
4 - 6
Fixture time: --:--     
Wednesday, 22 November 2017
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
16 - 11
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Football
Cup
X  
4 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Market Road Football Pitches
Tennis
South Eastern 5A
X  
12 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Badminton
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to Portsmouth 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Additional Notes: N/A
Monday, 20 November 2017
Squash
Competitive Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 19 November 2017
Basketball
Competitive Premier
22 - 49
Fixture time: 17:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Football
Cup
7 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Volleyball
Intermediate Premier
0 - 3
Fixture time: 11:00      Venue: Britannia Leisure Centre
Badminton
Cup
X  
9 - 0
Fixture time: --:--     
Saturday, 18 November 2017
Football
Plate
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Wednesday, 15 November 2017
Basketball
South Eastern 4A
63 - 50
Fixture time: 17:30      Venue: Ethos Sports Centre
Tennis
South Eastern 5A
X  
v w/o
Walkover awarded to Brunel 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Additional Notes: SOAS unable to field team
Rugby Union
South Eastern 5A
X  
45 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Additional Notes: 
University of Sussex Mens 2nd: 7 trys, 5 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 1 penalties
Netball
South Eastern 11B
8 - 17
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Volleyball
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to find venue
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Email on 24.04.2018 to confirm. JB
Monday, 13 November 2017
Squash
Cup
0 - 5
Fixture time: 19:00      Venue: Sobell Centre
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 4 games
University College London Mens 4th (LUSL): 15 games
Netball
Plate
X  
20 - 16
Fixture time: 18:15      Venue: St Paul's Way School
Sunday, 12 November 2017
Badminton
Intermediate Premier
X  
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Intermediate Premier
X  
1 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Saturday, 11 November 2017
Basketball
Competitive Division 1
64 - 49
Fixture time: 19:30      Venue: Islington Arts and Media Scool
Football
Intermediate Division 2
5 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
Intermediate Division 3
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Wednesday, 08 November 2017
Netball
South Eastern Conference Bowl
4 - 39
Fixture time: 18:30      Venue: Weydon School
Badminton
South Eastern Conference Cup
4 - 4
Fixture time: 17:30      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Additional Notes: East London win 9-8 on games won
Badminton
South Eastern Conference Cup
6 - 2
Fixture time: 17:30      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
X  
v w/o
  X
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Tennis
South Eastern Conference Cup
4 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
v w/o
Walkover awarded to Buckingham New 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Monday, 06 November 2017
Squash
Competitive Division 1
1 - 4
Fixture time: 19:00      Venue: Sobell Centre
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 0 games
King's College London Mens 3rd (LUSL): 0 games
Sunday, 05 November 2017
Badminton
Intermediate Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Saturday, 04 November 2017
Basketball
Competitive Division 1
90 - 88
Fixture time: 19:30      Venue: Islington Arts and Media Scool
Football
Plate
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY 3G
Wednesday, 01 November 2017
Basketball
South Eastern 4A
58 - 50
Fixture time: 19:30      Venue: Islington Arts and Media Scool
Netball
South Eastern 10B
X  
20 - 9
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 4B
6 - 2
Fixture time: 17:30      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern 5A
20 - 22
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 4 trys, 0 conversions, 0 penalties
Portsmouth University Mens 4th: 4 trys, 1 conversions, 0 penalties
Monday, 30 October 2017
Netball
Plate
X  
36 - 2
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Sunday, 29 October 2017
Football
Intermediate Premier
X  
1 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road Football Pitches
Basketball
Competitive Premier
42 - 57
Fixture time: 10:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Badminton
Intermediate Premier
X  
8 - 1
Fixture time: --:--     
Saturday, 28 October 2017
Football
Intermediate Division 3
X  
v w/o
Walkover awarded to Imperial 7th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Market Road Football Pitches
Football
Intermediate Division 2
X  
0 - 9
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Football
Competitive Division 1
X  
2 - 2
Fixture time: --:--     
Wednesday, 25 October 2017
Volleyball
South Eastern 3B
X  
0 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: Lilian Baylis Technology School
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
3 - 44
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
28 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Rugby Union
South Eastern 5A
7 - 8
Fixture time: 16:00      Venue: RHUL MY 3G
Additional Notes: 
Royal Holloway, University of London Mens 2nd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 1 penalties
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
81 - 43
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Centre
Monday, 23 October 2017
Squash
Competitive Division 1
v w/o
  X
Walkover awarded to Barts 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00      Venue: Sobell Centre
Volleyball
Intermediate Premier
X  
0 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Netball
Intermediate Division 2
X  
25 - 30
  X
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Sunday, 22 October 2017
Basketball
Competitive Premier
64 - 15
Fixture time: 17:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Football
Intermediate Premier
6 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Hawkshead Lane
Badminton
Intermediate Premier
X  
7 - 2
Fixture time: 12:30      Venue: Sobell Leisure Centre
Saturday, 21 October 2017
Football
Intermediate Division 2
5 - 1
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Whittington Park Football Pitch
Football
Intermediate Division 3
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Basketball
Competitive Division 1
X  
58 - 38
Fixture time: --:--     
Wednesday, 18 October 2017
Basketball
South Eastern 4A
48 - 63
Fixture time: 19:30      Venue: Islington Arts and Media Scool
Netball
South Eastern 10B
X  
16 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern 11B
X  
27 - 10
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Tennis
South Eastern 5A
X  
0 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Potters Bar Tennis Club
Monday, 16 October 2017
Netball
Intermediate Division 2
X  
23 - 18
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields Courts
Squash
Intermediate Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Wednesday, 11 October 2017
Netball
South Eastern 10B
7 - 46
Fixture time: 16:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
South Eastern 4B
X  
6 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 11B
4 - 31
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 5A
19 - 22
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Surrey Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 5A
X  
6 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Monday, 29 May 2017
Cricket
Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to LSE 2nd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 12:30      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Saturday, 27 May 2017
Cricket
Division 1
X  
v w/o
Walkover awarded to Imperial 2nd (LUSL), reason:
Fixture time: 12:30      Venue: The Hub
Wednesday, 24 May 2017
Cricket
South Eastern 5A
X  
v w/o
Walkover awarded to Imperial 3rd (Medics), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Osterley Cricket Club
Saturday, 20 May 2017
Cricket
Division 1
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Regent's Park
Wednesday, 17 May 2017
Cricket
South Eastern 5A
X  
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Saturday, 06 May 2017
Cricket
Division 1
X  
217 - 116
Fixture time: 12:30      Venue: The Hub
Wednesday, 03 May 2017
Cricket
South Eastern 5A
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Osterley Cricket Club
Friday, 28 April 2017
Cricket
South Eastern 5A
X  
253 - 177
Fixture time: --:--      Venue: Osterley Cricket Club
Wednesday, 26 April 2017
Cricket
South Eastern 5A
X  
154 - 193
Fixture time: 12:00      Venue: Edmonton Cricket Club
Monday, 27 March 2017
Netball
Division 2
X  
38 - 31
Fixture time: 18:30      Venue: Highbury Fields
Wednesday, 22 March 2017
Volleyball
South Eastern 3A
X  
3 - 0
Fixture time: 18:20      Venue: Holloway school
Badminton
South Eastern 5B
6 - 2
Fixture time: 17:15      Venue: University of Chichester
Tennis
South Eastern 4B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Sunday, 19 March 2017
Football
Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Market Road
Badminton
Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Saturday, 18 March 2017
Basketball
Premier
57 - 67
Fixture time: 17:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Division 1
2 - 0
  X
Fixture time: 12:30      Venue: The Hive
Thursday, 16 March 2017
Volleyball
Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 20:00      Venue: St James School
Wednesday, 15 March 2017
Netball
South Eastern 11A
V - V
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Rugby Union
South Eastern 5A
19 - 31
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
University of Surrey Mens 2nd: 5 trys, 3 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Additional Notes: Team did not show up to the match.
Tennis
South Eastern 4A
X  
v w/o
Walkover awarded to Kingston 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Monday, 13 March 2017
Squash
Division 1
V - V
  X
Fixture time: 20:00      Venue: Sobell Centre
Netball
Division 2
X  
9 - 37
Fixture time: 18:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Squash
Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Squash
Division 1
X  
5 - 0
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 2nd (LUSL): 15 games
Royal Veterinary College Mens 1st (LUSL): 0 games
Sunday, 12 March 2017
Hockey
Division 1
X  
1 - 3
Fixture time: 17:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Basketball
Premier
V - V
Fixture time: 17:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Volleyball
Premier
v w/o
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 11:00      Venue: Sports Centre
Football
Premier
4 - 1
Fixture time: 10:00      Venue: Hawkshead Lane
Saturday, 11 March 2017
Basketball
Cup
53 - 68
Fixture time: 15:00      Venue: Royal Holloway Sports Centre
Football
Division 1
X  
1 - 3
Fixture time: 14:00     
Football
Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL Red Star 3rd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: was told that the opposition would be unable to field a team 1 hour before kick off
Wednesday, 08 March 2017
Volleyball
South Eastern 3A
X  
0 - 3
Fixture time: 17:30      Venue: University of Chichester
Tennis
South Eastern 4B
X  
8 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Tennis
South Eastern 4A
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Tuesday, 07 March 2017
Basketball
Premier
X  
31 - 50
Fixture time: --:--     
Monday, 06 March 2017
Squash
Premier
X  
2 - 3
  X
Fixture time: 20:00      Venue: Sobell Centre
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Womens 1st (LUSL): 0 games
Royal Free and University College Medical School Womens 1st (LUSL): 0 games
Netball
Division 2
X  
31 - 33
Fixture time: 19:30      Venue: Highbury Fields Courts
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Kingston 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: Kingston College Arena
Sunday, 05 March 2017
Basketball
Premier
X  
58 - 70
Fixture time: 16:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Basketball
Premier
w/o v
Walkover awarded to St George's 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Hockey
Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 10:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Badminton
Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Sobell Centre
Saturday, 04 March 2017
Football
Premier
6 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Vale Farm Sports Centre
Football
Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to King's GKT 5th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: The Griffin
Additional Notes: SOAS 2s unable to field a team
Football
Division 1
2 - 0
Fixture time: 12:30      Venue: The Hive
Wednesday, 01 March 2017
Basketball
South Eastern 5A
X  
52 - 71
Fixture time: 19:00      Venue: University of Chichester
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5A
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Football
Premier
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Market Road
Tennis
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 1st, reason: Other
Fixture time: 13:00      Venue: St Mary's Sports Village
Additional Notes: Did not turn up and no contact was made
Badminton
South Eastern 5B
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Sobell Centre
Monday, 27 February 2017
Volleyball
Premier
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Squash
Division 1
5 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: Heston
Additional Notes: 
Imperial College London Medics Mens 2nd (LUSL): 15 games
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 0 games
Squash
Premier
X  
4 - 1
Fixture time: 18:00      Venue: Bloomsbury Fitness
Additional Notes: 
University College London Womens 2nd (LUSL): 12 games
School of Oriental and African Studies Womens 1st (LUSL): 2 games
Squash
Division 1
X  
0 - 5
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 2nd (LUSL): 0 games
University College London Mens 3rd (LUSL): 15 games
Saturday, 25 February 2017
Basketball
Premier
46 - 69
Fixture time: 17:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Division 1
v w/o
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Football
Division 1
7 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: The Hive
Football
Premier
X  
5 - 2
Fixture time: --:--     
Friday, 24 February 2017
Basketball
Premier
V - V
Fixture time: 18:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Thursday, 23 February 2017
Hockey
Division 1
X  
3 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Wednesday, 22 February 2017
Volleyball
Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Tennis
South Eastern 4A
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Monday, 20 February 2017
Netball
Division 2
X  
18 - 30
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Squash
Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 19 February 2017
Basketball
Cup
54 - 20
Fixture time: 17:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Wednesday, 15 February 2017
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
26 - 31
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Rugby Union
South Eastern 5A
0 - 24
Fixture time: 16:00      Venue: RHUL Grass Pitches
Additional Notes: 
Royal Holloway, University of London Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: SOAS unable to field team.
Monday, 13 February 2017
Squash
Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to Barts 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00     
Netball
Division 2
20 - 9
Fixture time: 19:00      Venue: Reynolds Sports Centre
Squash
Division 1
X  
5 - 0
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 2nd (LUSL): 15 games
Royal Veterinary College Mens 2nd (LUSL): 0 games
Sunday, 12 February 2017
Hockey
Division 1
X  
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Badminton
Premier
X  
4 - 5
Fixture time: 11:00      Venue: Sobell Leisure Centre
Saturday, 11 February 2017
Football
Division 1
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
Premier
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: The Hive
Football
Division 1
w/o v
Walkover awarded to LSE 6th (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Basketball
Premier
X  
67 - 64
Fixture time: 12:00      Venue: Deptford Green School
Wednesday, 08 February 2017
Netball
South Eastern 11A
X  
16 - 31
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 3B
3 - 5
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern 4B
X  
0 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Rugby Union
South Eastern 5A
10 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: 
University of Brighton Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Basketball
South Eastern 5A
X  
w/o v
Walkover awarded to Richmond Int. (London) 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Monday, 06 February 2017
Netball
Division 2
X  
54 - 8
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Squash
Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Squash
Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 05 February 2017
Basketball
Cup
X  
76 - 50
Fixture time: 18:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Basketball
Cup
28 - 77
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Wednesday, 01 February 2017
Netball
South Eastern 11A
X  
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields
Tennis
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Middlesex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Middlesex University
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:30      Venue: Sobell Centre
Rugby Union
South Eastern 5A
X  
w/o v
Walkover awarded to Surrey 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Volleyball
South Eastern 3A
X  
V - V
  X
Fixture time: --:--     
Monday, 30 January 2017
Volleyball
Premier
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Netball
Plate
X  
32 - 18
Fixture time: 18:30      Venue: St Dunstans
Squash
Cup
X  
3 - 2
Fixture time: 18:00      Venue: Bloomsbury Fitness
Additional Notes: 
University College London Womens 2nd (LUSL): 12 games
School of Oriental and African Studies Womens 1st (LUSL): 6 games
Squash
Cup
X  
5 - 0
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 1st (LUSL): 15 games
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 1 games
Sunday, 29 January 2017
Badminton
Premier
X  
V - V
Fixture time: 17:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
Premier
36 - 60
Fixture time: 17:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Football
Premier
X  
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Saturday, 28 January 2017
Basketball
Premier
56 - 36
Fixture time: 17:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Division 1
v w/o
  X
Walkover awarded to Royal Free (RUMS) 3rd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: The Hive
Football
Division 1
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 12:30      Venue: The Hive
Additional Notes: Royal Holloway informed us an hour before kick-off that they were unable to field a team. We therefore had to pay the referee and couldn't cancel our pitch booking, as well as travel costs for our players being wasted, since we were already at the pitch when their captain phoned.
Wednesday, 25 January 2017
Badminton
South Eastern 5B
X  
8 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Sobell Centre
Tennis
South Eastern 4B
X  
4 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Rugby Union
South Eastern 5A
17 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Langstone Pitches
Additional Notes: 
Portsmouth University Mens 4th: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 3 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tuesday, 24 January 2017
Squash
Division 1
X  
w/o v
Walkover awarded to St George's 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Monday, 23 January 2017
Squash
Division 1
X  
2 - 3
  X
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 2nd (LUSL): 8 games
Royal Free and University College Medical School Mens 2nd (LUSL): 13 games
Sunday, 22 January 2017
Football
Premier
X  
7 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road
Badminton
Premier
X  
5 - 4
Fixture time: --:--     
Monday, 16 January 2017
Netball
Division 2
20 - 19
Fixture time: 20:00      Venue: JAGS Sports Club
Squash
Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Saturday, 14 January 2017
Volleyball
Premier
X  
V - V
Fixture time: 14:00     
Wednesday, 14 December 2016
Tennis
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Parkwood Courts
Monday, 12 December 2016
Squash
Division 1
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 11 December 2016
Badminton
Premier
X  
5 - 4
Fixture time: 11:30      Venue: Sobell Centre
Saturday, 10 December 2016
Football
Division 1
X  
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Thursday, 08 December 2016
Basketball
South Eastern 5A
60 - 46
  X
Fixture time: 18:30      Venue: Islington Arts and Media Scool
Wednesday, 07 December 2016
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5A
49 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Reading University Mens 4th: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Tennis
South Eastern 4A
X  
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: St Mary's Sports Village
Monday, 05 December 2016
Squash
Division 1
w/o v
Walkover awarded to Royal Holloway 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00      Venue: Kingswood
Netball
Division 2
X  
34 - 10
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Squash
Premier
X  
5 - 0
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
University College London Womens 1st (LUSL): 0 games
School of Oriental and African Studies Womens 1st (LUSL): 0 games
Sunday, 04 December 2016
Basketball
Cup
X  
15 - 66
Fixture time: 18:15      Venue: Bow School
Football
Cup
8 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Badminton
Cup
X  
0 - 9
Fixture time: --:--      Venue: Sobell Centre
Saturday, 03 December 2016
Basketball
Cup
X  
50 - 42
Fixture time: 17:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Wednesday, 30 November 2016
Volleyball
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to East London 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Tennis
South Eastern 4A
4 - 8
Fixture time: 16:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Monday, 28 November 2016
Netball
Plate
X  
31 - 24
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Squash
Cup
X  
2 - 3
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
King's College London Mens 3rd (LUSL): 0 games
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 0 games
Sunday, 27 November 2016
Hockey
Division 1
1 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Harlington Sports Ground
Basketball
Premier
48 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: Globe Venue (part of the Globe Academy)
Badminton
Premier
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Premier
1 - 8
Fixture time: 12:00      Venue: RHUL MY 3G
Saturday, 26 November 2016
Basketball
Premier
X  
62 - 81
Fixture time: 17:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Division 1
4 - 5
  X
Fixture time: 14:30      Venue: The Hive
Football
Premier
2 - 7
Fixture time: 14:30      Venue: The Hive
Football
Division 1
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Wednesday, 23 November 2016
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
24 - 21
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
5 - 7
Fixture time: 14:30      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Portsmouth University Mens 3rd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Monday, 21 November 2016
Squash
Premier
0 - 5
Fixture time: 20:00      Venue: Sobell Centre
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Womens 1st (LUSL): 1 games
University College London Womens 2nd (LUSL): 15 games
Squash
Division 1
X  
5 - 0
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
University College London Mens 3rd (LUSL): 15 games
School of Oriental and African Studies Mens 2nd (LUSL): 0 games
Sunday, 20 November 2016
Basketball
Premier
X  
77 - 52
Fixture time: 19:00      Venue: Kensington Aldridge Academy
Hockey
Division 1
X  
1 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Football
Cup
X  
4 - 0
  X
Fixture time: 12:00      Venue: Market Road
Saturday, 19 November 2016
Football
Plate
1 - 0
Fixture time: 14:15      Venue: Hackney Marshes
Football
Cup
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: The Hive
Football
Plate
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL Red Star 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Thursday, 17 November 2016
Basketball
South Eastern 5A
41 - 39
Fixture time: 18:30      Venue: Islington Arts and Media Scool
Wednesday, 16 November 2016
Volleyball
South Eastern 3A
3 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Holloway School
Badminton
South Eastern 5B
X  
3 - 5
Fixture time: 18:00      Venue: Kingston College Arena
Netball
South Eastern 11A
X  
35 - 4
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern 3B
X  
1 - 7
  X
Fixture time: 16:30      Venue: Sobell Centre
Tennis
South Eastern 4A
w/o v
Walkover awarded to Roehampton 2nd, reason: Other
Fixture time: 13:00      Venue: Wimbledon Park
Additional Notes: SOAS did not show for the fixture with no contact from SOAS
Monday, 14 November 2016
Squash
Cup
X  
4 - 1
Fixture time: 20:00      Venue: Sobell Centre
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 12 games
Royal Veterinary College Mens 2nd (LUSL): 3 games
Netball
Plate
X  
23 - 28
Fixture time: 19:15      Venue: Westway Sports Centre
Squash
Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 3rd (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Sunday, 13 November 2016
Hockey
Division 1
X  
3 - 3
Fixture time: 10:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Saturday, 12 November 2016
Basketball
Premier
X  
48 - 67
Fixture time: 17:20      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Football
Division 1
0 - 4
Fixture time: 14:30      Venue: The Hive
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
Division 1
4 - 3
Fixture time: 12:30      Venue: The Hive
Football
Premier
X  
4 - 1
Fixture time: --:--     
Wednesday, 09 November 2016
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 2
Fixture time: 18:00      Venue: University of Chichester
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
37 - 19
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Chichester 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: University of Chichester
Basketball
South Eastern Conference Cup
66 - 60
Fixture time: 16:30      Venue: Eastbourne Sports Centre (EASTBOURNE)
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Middlesex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Middlesex University
Additional Notes: SOAS called to confirm. E-mail notification has been sent.
Monday, 07 November 2016
Squash
Division 1
X  
2 - 3
Fixture time: 20:00      Venue: Sobell Centre
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 7 games
Imperial College London Medics Mens 2nd (LUSL): 9 games
Volleyball
Premier
3 - 1
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Netball
Division 2
X  
14 - 27
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Sunday, 06 November 2016
Badminton
Premier
X  
v w/o
Walkover awarded to Arts 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 18:30      Venue: Sobell Centre
Saturday, 05 November 2016
Football
Plate
3 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: The Hive
Wednesday, 02 November 2016
Netball
South Eastern 11A
7 - 4
Fixture time: 18:30      Venue: Weydon School
Rugby Union
South Eastern 5A
27 - 12
Fixture time: 14:30      Venue: The Hub
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Royal Holloway, University of London Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Tennis
South Eastern 4B
X  
4 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Monday, 31 October 2016
Squash
Division 1
X  
0 - 5
Fixture time: 20:20      Venue: Flaxman Sports Centre
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 2nd (LUSL): 0 games
University College London Mens 4th (LUSL): 15 games
Squash
Division 1
4 - 1
Fixture time: 20:00      Venue: Sobell Centre
Additional Notes: 
School of Oriental and African Studies Mens 1st (LUSL): 0 games
King's College London Mens 3rd (LUSL): 0 games
Netball
Plate
X  
w/o v
Walkover awarded to SOAS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:45      Venue: Highbury Fields
Sunday, 30 October 2016
Basketball
Premier
29 - 56
Fixture time: 18:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Badminton
Premier
X  
4 - 5
Fixture time: 15:30      Venue: Sobell Centre
Football
Premier
X  
6 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Harlington Sports Ground
Saturday, 29 October 2016
Basketball
Premier
46 - 40
Fixture time: 18:15      Venue: Rob Lowe Sports Centre
Image description
Back to top