Skip to Content
British universities & Colleges Sport

RESULTS

London Metropolitan University
Wednesday, 13 March 2019
Netball
South Eastern 6B
X  
43 - 46
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: As agreed via email.
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Additional Notes: Ravensbourne did not show and have had no explanation regarding this.
Basketball
South Eastern 3A
109 - 53
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Wednesday, 06 March 2019
Football
South Eastern 4B
X  
0 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Netball
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 3rd, reason: Other
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Additional Notes: .
Sunday, 24 February 2019
Futsal
South Eastern 3B
X  
0 - 11
Fixture time: 17:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Wednesday, 20 February 2019
Basketball
South Eastern 3A
X  
37 - 50
Fixture time: 20:15      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
43 - 56
Fixture time: 18:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
X  
26 - 47
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
1 - 5
Fixture time: 15:45      Venue: Melbourne Park 3G Pitch
Football
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Additional Notes: London Met were unable to field a team
Wednesday, 13 February 2019
Basketball
South Eastern 2B
X  
57 - 34
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Sunday, 10 February 2019
Futsal
South Eastern 3B
X  
3 - 6
Fixture time: --:--      Venue: Science Centre - Sports Centre
Saturday, 09 February 2019
Futsal
South Eastern 2A
w/o v
Walkover awarded to LSE 1st, reason: Other
Fixture time: 10:30      Venue: Leyton Score Centre
Additional Notes: .
Wednesday, 06 February 2019
Basketball
South Eastern 3A
X  
39 - 61
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
45 - 39
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern Conference Bowl
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Regent's Park
Sunday, 03 February 2019
Futsal
South Eastern 3B
7 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Mildmay Sports Hall
Wednesday, 30 January 2019
Basketball
South Eastern 2B
X  
44 - 38
Fixture time: 18:30      Venue: School 21
Basketball
South Eastern 3A
74 - 53
Fixture time: 16:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Beechings Cross
Sunday, 27 January 2019
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Reading 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Waingels College Sports Hall
Additional Notes: London Met unable to field team.
Wednesday, 23 January 2019
Basketball
South Eastern 3A
70 - 56
Fixture time: 17:30      Venue: Ethos Sports Centre
Wednesday, 05 December 2018
Basketball
South Eastern 3A
X  
63 - 78
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
42 - 58
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 7D
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Monday, 03 December 2018
Basketball
South Eastern 3A
61 - 39
Fixture time: 20:00      Venue: Kingston College Arena
Wednesday, 28 November 2018
Basketball
South Eastern 3A
X  
39 - 61
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
w/o v
Walkover awarded to Suffolk 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Gainsborough Sports Centre
Additional Notes: last minute cancellation
Football
South Eastern 7D
X  
1 - 4
Fixture time: --:--     
Sunday, 25 November 2018
Futsal
South Eastern 3B
4 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Futsal
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Science Centre - Sports Centre
Additional Notes: Medway unable to field team
Wednesday, 21 November 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: London Met unable to field a team
Football
South Eastern Conference Plate
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Football
South Eastern Conference Bowl
X  
1 - 2
Fixture time: --:--      Venue: Chislehurst Sports Ground
Saturday, 17 November 2018
Futsal
South Eastern 2A
8 - 3
Fixture time: 14:15      Venue: Mildmay Sports Hall
Wednesday, 14 November 2018
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 11
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 4th (GKT), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:45      Venue: Honor Oak Park
Additional Notes: Middlesex pulled out on the day
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Sunday, 11 November 2018
Futsal
South Eastern 3B
14 - 1
Fixture time: 12:30      Venue: Leyton Score Centre
Wednesday, 07 November 2018
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
54 - 81
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
48 - 29
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern Conference Cup
X  
1 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
3 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Tuesday, 06 November 2018
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
33 - 20
Fixture time: 19:15      Venue: Sports Centre
Wednesday, 31 October 2018
Basketball
South Eastern 2B
69 - 27
Fixture time: 18:00      Venue: CitySport
Football
South Eastern 4B
X  
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Copthall Playing fields
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Sunday, 21 October 2018
Futsal
South Eastern 3B
X  
8 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Saturday, 20 October 2018
Futsal
South Eastern 2A
X  
9 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Waingels College Sports Hall
Wednesday, 17 October 2018
Basketball
South Eastern 3A
X  
49 - 71
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
X  
74 - 14
Fixture time: 19:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Basketball
South Eastern 2B
X  
34 - 63
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
1 - 2
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 5
Fixture time: --:--     
Wednesday, 10 October 2018
Basketball
South Eastern 2B
w/o v
Walkover awarded to Middlesex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 20:00      Venue: Crest Academy
Additional Notes: Fixture details were confirmed but London Met unable to fulled the fixture.
Netball
South Eastern 6B
X  
20 - 28
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3A
X  
57 - 45
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
11 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Fisher FC
Wednesday, 21 March 2018
Football
South Eastern 4B
4 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: Harlington 3G Pitch
Football
Intermediate Division 1
X  
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Tuesday, 20 March 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
0 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Monday, 19 March 2018
Basketball
South Eastern 3B
X  
49 - 26
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
Recreational Division 1
X  
30 - 34
Fixture time: 18:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Sunday, 18 March 2018
Badminton
Intermediate Division 1
8 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Roehampton Sports Centre
Thursday, 15 March 2018
Badminton
Intermediate Division 1
X  
0 - 8
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Wednesday, 14 March 2018
Basketball
South Eastern 3B
X  
88 - 18
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to Brighton 1st, reason: Other
Fixture time: 16:00      Venue: Eastbourne Sports Centre (EASTBOURNE)
Additional Notes: London Met didn't attend the fixture - went to a venue that wasn't on the fixture confirmation and didn't respond to chase phone calls on the day of the game
Netball
South Eastern 5B
54 - 13
Fixture time: 14:45      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
Intermediate Division 1
X  
0 - 11
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Monday, 12 March 2018
Basketball
South Eastern 3B
X  
45 - 53
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre- Sports Centre
Wednesday, 07 March 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Badminton
Intermediate Division 1
X  
0 - 9
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
Intermediate Division 1
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to London Met 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Monday, 05 March 2018
Netball
Recreational Division 1
41 - 11
Fixture time: 18:00     
Sunday, 04 March 2018
Futsal
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to Queen Mary 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Badminton
Intermediate Division 1
6 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: LSBU Sports Centre
Wednesday, 28 February 2018
Basketball
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to Surrey 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Surrey Sports Park
Monday, 26 February 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
1 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: William Ellis School
Wednesday, 21 February 2018
Netball
South Eastern 5B
X  
20 - 47
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
X  
35 - 36
Fixture time: 16:00      Venue: University of Westminster Harrow Sports Hall
Football
South Eastern 4B
X  
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Beechings Cross
Additional Notes: Withdrawn from BUCS
Football
South Eastern 7D
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
0 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Wednesday, 14 February 2018
Basketball
South Eastern 3A
X  
37 - 80
Fixture time: 17:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
Intermediate Division 1
X  
6 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Tuesday, 13 February 2018
Netball
Recreational Division 1
X  
36 - 24
  X
Fixture time: 17:45      Venue: Science Centre - Sports Centre
Monday, 12 February 2018
Netball
Recreational Division 1
X  
35 - 18
Fixture time: 18:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Volleyball
Intermediate Premier
X  
1 - 2
Fixture time: --:--     
Sunday, 11 February 2018
Futsal
South Eastern 3B
5 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: SportsDock
Wednesday, 07 February 2018
Basketball
South Eastern 3B
X  
52 - 50
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3A
X  
69 - 84
Fixture time: 18:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
15 - 63
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Wednesday, 31 January 2018
Futsal
South Eastern 3B
X  
5 - 11
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3A
75 - 62
Fixture time: 17:30      Venue: Ethos Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
0 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Football
South Eastern 7D
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Football
South Eastern 4B
1 - 9
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Netball
South Eastern 5B
X  
46 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Kennington Park
Football
Intermediate Division 1
X  
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Heston
Sunday, 28 January 2018
Badminton
Intermediate Division 1
w/o v
Walkover awarded to St Mary's 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: St Mary's Sports Village
Saturday, 27 January 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
0 - 3
Fixture time: 17:15      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Wednesday, 24 January 2018
Volleyball
Intermediate Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
51 - 54
Fixture time: 14:00      Venue: Osterley Sports & Athletics Centre
Football
South Eastern 7D
3 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: New River Sport Centre
Football
South Eastern 5D
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sparrows Farm
Wednesday, 13 December 2017
Football
Intermediate Division 1
4 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Wednesday, 06 December 2017
Basketball
South Eastern 3A
X  
63 - 95
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
12 - 43
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
X  
30 - 47
Fixture time: 15:00      Venue: Medway Park Leisure Centre
Football
South Eastern 7D
10 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Peter May Sports Centre
Football
South Eastern 4B
1 - 14
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Football
South Eastern 5D
1 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Silver Jubilee Park
Tuesday, 05 December 2017
Netball
Recreational Division 1
X  
34 - 21
  X
Fixture time: 17:45      Venue: Science Centre - Sports Centre
Sunday, 03 December 2017
Futsal
South Eastern 3B
X  
12 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 7
Fixture time: 15:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Badminton
Cup
9 - 0
Fixture time: 12:30      Venue: Salmon Youth Centre
Wednesday, 29 November 2017
Basketball
South Eastern 3A
X  
63 - 56
Fixture time: 19:45      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
Recreational Division 1
X  
34 - 22
Fixture time: 18:15      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
22 - 27
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
Intermediate Division 1
X  
3 - 0
  X
Fixture time: --:--     
Sunday, 26 November 2017
Badminton
Intermediate Division 1
X  
V - V
Fixture time: 15:00      Venue: Ark Putney Academy
Futsal
South Eastern 3B
X  
13 - 6
Fixture time: 12:30      Venue: Brompton Academy
Wednesday, 22 November 2017
Volleyball
Intermediate Premier
X  
3 - 2
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Badminton
Intermediate Division 1
X  
3 - 6
Fixture time: 16:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern Conference Cup
53 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
X  
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Sunday, 19 November 2017
Badminton
Cup
X  
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Saturday, 18 November 2017
Tennis
Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Hult IBS 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Wednesday, 15 November 2017
Netball
South Eastern 5B
X  
50 - 8
Fixture time: 15:30      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Football
South Eastern 4B
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Football
South Eastern 7D
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Beechings Cross
Tuesday, 14 November 2017
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
15 - 46
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Sunday, 12 November 2017
Futsal
South Eastern 3B
X  
4 - 8
Fixture time: 13:30      Venue: Haringey Sixth Form College
Wednesday, 08 November 2017
Basketball
South Eastern Conference Cup
35 - 57
Fixture time: 16:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
X  
4 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Football
Intermediate Division 1
X  
4 - 4
Fixture time: --:--     
Monday, 06 November 2017
Netball
Recreational Division 1
X  
9 - 21
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields Courts
Wednesday, 01 November 2017
Volleyball
Intermediate Premier
X  
V - V
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3A
79 - 42
Fixture time: 18:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
46 - 7
Fixture time: 15:30      Venue: Heston Outdoor Courts
Football
South Eastern 5D
X  
4 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
1 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Monday, 30 October 2017
Netball
Plate
X  
55 - 3
Fixture time: 18:00      Venue: Highbury Fields Courts
Friday, 27 October 2017
Volleyball
Intermediate Premier
1 - 3
Fixture time: 18:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Wednesday, 25 October 2017
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
50 - 74
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
X  
4 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
X  
2 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 18 October 2017
Basketball
South Eastern 3A
X  
65 - 75
Fixture time: 20:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
5 - 53
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
3 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
Intermediate Division 1
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Monday, 16 October 2017
Netball
Recreational Division 1
16 - 16
Fixture time: 19:00      Venue: Reynolds Sports Centre
Sunday, 15 October 2017
Futsal
South Eastern 3B
3 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: UEL Sports Dock
Wednesday, 11 October 2017
Basketball
South Eastern 3B
X  
44 - 45
  X
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3A
X  
60 - 38
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
53 - 13
Fixture time: 16:35      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
8 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Saturday, 01 April 2017
Badminton
Division 1
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: St Mary's Sports Village
Tuesday, 28 March 2017
Volleyball
Premier
X  
0 - 3
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Volleyball
Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 17:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Monday, 27 March 2017
Volleyball
Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Badminton
Division 1
X  
3 - 6
Fixture time: 19:00      Venue: Benwell Road Gym
Wednesday, 22 March 2017
Futsal
South Eastern 2A
X  
V - V
Fixture time: 20:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
X  
57 - 63
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
22 - 55
Fixture time: 17:15      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
0 - 4
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 15 March 2017
Basketball
South Eastern 3B
X  
81 - 36
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
32 - 42
  X
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
V - V
Fixture time: 16:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
1 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
3 - 4
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Monday, 13 March 2017
Futsal
South Eastern 2A
X  
13 - 7
Fixture time: 20:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
X  
30 - 50
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre- Sports Centre
Saturday, 11 March 2017
Badminton
Division 1
X  
3 - 6
Fixture time: 12:00      Venue: St. John Bosco College
Wednesday, 08 March 2017
Football
South Eastern 4B
X  
10 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Monday, 06 March 2017
Football
Division 2
X  
2 - 0
Fixture time: 17:15     
Sunday, 05 March 2017
Volleyball
Premier
1 - 3
Fixture time: 11:00      Venue: Britannia Leisure Centre
Wednesday, 01 March 2017
Basketball
South Eastern 2B
X  
55 - 57
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
5 - 1
Fixture time: 15:45      Venue: Melbourne Park 3G Pitch
Basketball
South Eastern 3B
30 - 64
Fixture time: 14:00      Venue: Osterley Sports & Athletics Centre
Football
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: London Met unable to field a team for this fixture
Netball
South Eastern 5B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 3rd (Barts and the London SMD), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Football
Division 2
X  
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Fisher FC
Monday, 27 February 2017
Volleyball
Premier
X  
3 - 2
Fixture time: 19:00      Venue: Britannia Leisure Centre
Wednesday, 22 February 2017
Volleyball
Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
w/o v
Walkover awarded to Hertfordshire 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Additional Notes: London Met didn't turn up for the fixture.
Sunday, 19 February 2017
Futsal
South Eastern 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Kingston 1st, reason: Other
Fixture time: 13:30      Venue: Tiffin Boys School
Additional Notes: London Met did not turn up.
Wednesday, 15 February 2017
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
52 - 62
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
Division 2
X  
4 - 0
  X
Fixture time: --:--     
Sunday, 12 February 2017
Badminton
Division 1
X  
2 - 7
Fixture time: 16:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Wednesday, 08 February 2017
Basketball
South Eastern 2B
X  
62 - 77
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
30 - 17
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
49 - 44
Fixture time: 17:30      Venue: Barking Abbey
Football
South Eastern 5D
X  
4 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 4B
11 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
South Eastern 7D
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Football
Division 2
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Monday, 06 February 2017
Football
Division 2
X  
3 - 0
Fixture time: --:--     
Wednesday, 01 February 2017
Basketball
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Additional Notes: The opposition turned up late and with no kit. London Met looked for a kit for the oppo to wear but couldnt. Friendly was played but team played in non basketball clothing.
Netball
South Eastern 5B
X  
52 - 8
Fixture time: 15:30      Venue: Kennington Park
Football
South Eastern 4B
X  
9 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 0
Fixture time: 14:15      Venue: Parkwood 3G
Football
Division 2
X  
3 - 0
Fixture time: --:--     
Sunday, 29 January 2017
Badminton
Division 1
X  
0 - 9
Fixture time: 13:00      Venue: Queen Mother Sports Centre
Wednesday, 25 January 2017
Football
South Eastern 5D
X  
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
7 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: New River Sport Centre
Wednesday, 18 January 2017
Football
South Eastern 7D
X  
5 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 14 December 2016
Futsal
South Eastern 2A
X  
5 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
w/o v
Walkover awarded to London South Bank 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: LSBU Sports Centre
Volleyball
Premier
X  
3 - 2
Fixture time: --:--     
Wednesday, 07 December 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
45 - 60
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
31 - 31
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
0 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
4 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 4B
X  
0 - 5
Fixture time: --:--     
Sunday, 04 December 2016
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Sportsdock
Badminton
Division 1
7 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Badminton
Cup
X  
v w/o
Walkover awarded to Queen Mary 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: We tried to rearrange several times but sadly we were unsuccessful. Good luck Queen Marys next round!!!
Wednesday, 30 November 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
54 - 81
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
X  
32 - 46
Fixture time: 18:00      Venue: University of Westminster Harrow Sports Hall
Badminton
Division 1
X  
7 - 2
Fixture time: 17:00     
Netball
South Eastern 5B
X  
V - V
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
1 - 1
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern 7D
X  
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sport Centre
Sunday, 27 November 2016
Futsal
South Eastern 2A
X  
15 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Wednesday, 23 November 2016
Futsal
South Eastern 2A
X  
7 - 5
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
58 - 51
Fixture time: 18:15      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
26 - 22
Fixture time: 15:00      Venue: David Fussey Sports Hall
Football
South Eastern Conference Cup
X  
1 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 7D
X  
0 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
Division 2
X  
8 - 2
Fixture time: --:--     
Monday, 21 November 2016
Volleyball
Premier
X  
0 - 3
Fixture time: 20:00      Venue: UEL Sports Dock
Wednesday, 16 November 2016
Basketball
South Eastern 3B
X  
81 - 49
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
84 - 53
Fixture time: 19:00      Venue: Ethos Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
1 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Wednesday, 09 November 2016
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
53 - 78
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
X  
14 - 95
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern Conference Cup
0 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Ealing Trailfinders Sports Ground
Football
Division 2
X  
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: UCL Sports Ground (Shenley)
Monday, 07 November 2016
Volleyball
Premier
3 - 2
Fixture time: 20:00      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Wednesday, 02 November 2016
Basketball
South Eastern 2B
57 - 50
Fixture time: 15:30      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
0 - 9
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 26 October 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
75 - 80
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern Conference Cup
X  
18 - 28
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Wednesday, 19 October 2016
Basketball
South Eastern 3B
X  
47 - 28
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
9 - 41
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
X  
6 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
X  
0 - 8
Fixture time: 14:30      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Futsal
South Eastern 2A
X  
3 - 8
Fixture time: --:--      Venue: Science Centre - Sports Centre
Sunday, 16 October 2016
Futsal
South Eastern 2A
X  
5 - 9
Fixture time: 12:25      Venue: Rokeby school
Wednesday, 12 October 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
65 - 45
Fixture time: 20:30      Venue: CitySport
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Peter May Sports Centre
Wednesday, 23 March 2016
Basketball
South Eastern 2B
75 - 70
Fixture time: 16:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Queensbridge Sports Centre
Monday, 21 March 2016
Volleyball
Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
4 - 3
Fixture time: 19:30      Venue: Parkwood 3G
Saturday, 19 March 2016
Volleyball
Premier
V - V
Fixture time: 09:00      Venue: CitySport
Wednesday, 16 March 2016
Football
South Eastern 5D
1 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: Peter May Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
87 - 32
Fixture time: 16:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
27 - 0
Fixture time: 14:15      Venue: East London Rugby Club
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 5 trys, 1 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 6B
w/o v
Walkover awarded to Essex 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: London Met wereunable to attend
Netball
South Eastern 5B
X  
34 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Kennington Park
Wednesday, 09 March 2016
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Football
South Eastern 4A
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Sunday, 06 March 2016
Volleyball
Premier
X  
3 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Somerstown Sports Centre
Thursday, 03 March 2016
Volleyball
Premier
X  
3 - 1
Fixture time: 20:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Monday, 29 February 2016
Volleyball
Premier
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st (LUSL), reason: Unable to field team
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Wednesday, 24 February 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
67 - 55
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
43 - 25
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Other
Fixture time: 14:00      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: The referee didnt show up for the match. We rang him 18 times on the day and the time he answered he said he was off to hospital. We booked him through "Whostheref" and sadly this happened. Our captain also failed to let the opposition know about our request for uncontested scrums so having overcome this hurdle when the referee didnt turn up, it was only right for Essex to have the game....
Football
South Eastern 5D
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
3 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 4A
X  
6 - 6
Fixture time: --:--     
Monday, 22 February 2016
Volleyball
Premier
X  
1 - 3
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Wednesday, 10 February 2016
Basketball
South Eastern 3B
X  
54 - 35
Fixture time: 19:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
36 - 32
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 4A
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Football
South Eastern 5D
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
1 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Friday, 05 February 2016
Volleyball
Premier
3 - 0
Fixture time: 19:00      Venue: Deptford Green School
Wednesday, 03 February 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
59 - 43
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
w/o v
Walkover awarded to Middlesex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: WREN Academy
Basketball
South Eastern 3B
63 - 51
Fixture time: 16:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
w/o v
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Well Hall
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Football
South Eastern 6B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Wednesday, 27 January 2016
Basketball
South Eastern 2B
X  
71 - 56
Fixture time: 16:00      Venue: Ethos Sports Centre
Football
South Eastern 5D
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Monday, 25 January 2016
Volleyball
Premier
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Wednesday, 20 January 2016
Football
South Eastern 5D
1 - 4
Fixture time: --:--      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
v w/o
  X
Walkover awarded to Canterbury CC 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 09 December 2015
Basketball
South Eastern 2B
80 - 71
Fixture time: 20:00      Venue: CitySport
Basketball
South Eastern 3B
X  
41 - 66
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
22 - 23
Fixture time: 16:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
19 - 32
Fixture time: 14:00      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: 
London Metropolitan University Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
University of East London Mens 1st: 6 trys, 1 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 6B
2 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 02 December 2015
Basketball
South Eastern 2B
X  
49 - 60
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
24 - 24
Fixture time: 16:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
v w/o
Walkover awarded to Imperial 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Bramley Sports Ground
Football
South Eastern 6B
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Football
South Eastern 4A
6 - 2
Fixture time: 13:45      Venue: Silver Jubilee Park
Wednesday, 25 November 2015
Basketball
South Eastern 3B
X  
36 - 64
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
62 - 45
Fixture time: 16:00      Venue: St Mary's Sports Village
Football
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 8
  X
Fixture time: --:--     
Monday, 23 November 2015
Volleyball
Premier
X  
3 - 0
Fixture time: --:--     
Wednesday, 18 November 2015
Football
South Eastern 6B
X  
8 - 2
Fixture time: 14:15      Venue: Quintin Hogg Memorial Sports Ground
Football
South Eastern 5D
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Football
South Eastern 4A
X  
11 - 1
Fixture time: --:--     
Wednesday, 11 November 2015
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
77 - 49
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
39 - 63
Fixture time: 18:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
X  
7 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: 
London Metropolitan University Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
City University London Mens 1st: 6 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 11
Fixture time: 14:00     
Football
South Eastern Conference Plate
X  
3 - 2
Fixture time: --:--     
Wednesday, 04 November 2015
Basketball
South Eastern 2B
X  
59 - 79
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 3B
X  
22 - 37
Fixture time: 18:30      Venue: Lilian Baylis Technology School
Netball
South Eastern 5B
X  
30 - 26
Fixture time: 15:15      Venue: Copper Box Arena
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
53 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: 
University of Essex Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 4A
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern Conference Plate
3 - 1
Fixture time: --:--      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
0 - 8
Fixture time: --:--      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 28 October 2015
Netball
South Eastern Conference Cup
X  
32 - 22
Fixture time: 14:30      Venue: Sussex Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
29 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: 
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Kent Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Wednesday, 21 October 2015
Basketball
South Eastern 2B
X  
73 - 69
Fixture time: 18:00      Venue: University of Westminster Harrow Sports Hall
Netball
South Eastern 5B
X  
40 - 50
Fixture time: 14:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
7 - 29
Fixture time: 14:00      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: 
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Greenwich Mens 1st: 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Wednesday, 14 October 2015
Basketball
South Eastern 2B
39 - 60
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
21 - 22
Fixture time: 15:30      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern 4A
X  
w/o v
Walkover awarded to UCL 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern 5D
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Football
South Eastern 6B
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
48 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 3rd: 8 trys, 4 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Wednesday, 18 March 2015
Football
South Eastern 6B
X  
0 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: The Hive
Netball
South Eastern 5B
X  
16 - 20
Fixture time: 15:15      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 5D
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Bramley Sports Ground
Friday, 13 March 2015
Basketball
South Eastern 1A
X  
V - V
Fixture time: 20:00      Venue: Sussex Sports Centre
Additional Notes: No result received by league deadline
Wednesday, 11 March 2015
Netball
South Eastern 5B
X  
16 - 28
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Wednesday, 04 March 2015
Basketball
South Eastern 1A
69 - 62
Fixture time: 16:00      Venue: Surrey Sports Park
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Bramley Sports Ground
Football
South Eastern 6B
X  
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 25 February 2015
Netball
South Eastern 5B
X  
11 - 25
Fixture time: 15:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
6 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: St Peters Recreation Ground
Wednesday, 18 February 2015
Netball
South Eastern 5B
19 - 28
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 6B
1 - 6
Fixture time: 14:00     
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
X  
27 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: High Wycombe Rugby Club
Additional Notes: 
Buckinghamshire New University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Wednesday, 11 February 2015
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Beechings Cross
Football
South Eastern 6B
X  
2 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Shenley Sports Ground
Wednesday, 04 February 2015
Basketball
South Eastern 1A
65 - 76
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: Bramley Sports Ground
Netball
South Eastern 5B
X  
28 - 19
Fixture time: 14:20      Venue: Ferndale Centre (Brixton Sports Centre)
Wednesday, 28 January 2015
Basketball
South Eastern 1A
44 - 68
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
19 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Additional Notes: 
University of Hertfordshire Mens 2nd: 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Wednesday, 10 December 2014
Football
South Eastern 5D
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 03 December 2014
Netball
South Eastern 5B
23 - 26
Fixture time: 15:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
12 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: WUC Sports Grounds
Additional Notes: 
Writtle University College Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 6B
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: No result received by overall league deadline
Wednesday, 26 November 2014
Volleyball
South Eastern Conference Cup
w/o v
Involuntary walkover awarded to Buckingham New 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Bucks New Uni Sports Hall
Additional Notes: London Met have completely withdrawn, therefore Bucks New will progress automatically
Basketball
Trophy
w/o v
Walkover awarded to Cardiff Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: National Indoor Athletics Centre (NIAC)
Netball
South Eastern 5B
X  
29 - 22
Fixture time: 14:00     
Wednesday, 19 November 2014
Basketball
South Eastern 1A
80 - 52
Fixture time: 19:00      Venue: Bow School Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 6B
w/o v
  X
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: Bramley Sports Ground
Football
South Eastern 6B
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Wednesday, 12 November 2014
Basketball
South Eastern 1A
62 - 76
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
10 - 21
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary Mens 3rd (Barts and the London SMD): 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 3 trys, 3 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to UCL 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Shenley Sports Ground
Wednesday, 05 November 2014
Basketball
South Eastern 1A
X  
79 - 55
Fixture time: 16:00      Venue: LSBU Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
24 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 3rd (Barts and the London SMD), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: London Met (John Mc Bennett) informed us that London Met were unable to field team as they did not have enough players on Wed morning
Wednesday, 29 October 2014
Netball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: London Met were unable to field a team
Football
South Eastern Conference Plate
0 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern Conference Plate
7 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Basketball
South Eastern 1A
X  
78 - 42
Fixture time: --:--     
Wednesday, 22 October 2014
Basketball
South Eastern 1A
53 - 85
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
X  
0 - 59
Fixture time: 14:30      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary Mens 4th (Barts and the London SMD): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 11 trys, 2 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 5B
23 - 26
Fixture time: 14:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 6B
0 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 3
Fixture time: --:--     
Wednesday, 15 October 2014
Basketball
South Eastern 1A
78 - 84
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
47 - 8
Fixture time: 15:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 6B
37 - 7
Fixture time: 15:00      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: 
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Hertfordshire Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5D
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Memorial Park
Wednesday, 07 May 2014
Cricket
South Eastern 4B
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Wednesday, 26 March 2014
Rugby Union
South Eastern 4B
v w/o
Walkover awarded to Greenwich 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Bramley Sports Ground
Football
South Eastern 5D
X  
w/o v
Walkover awarded to Medway 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Snodhurst Bottom
Football
South Eastern 5D
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Tuesday, 25 March 2014
Volleyball
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Wednesday, 19 March 2014
Volleyball
South Eastern 2B
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: London Met agreed to concede fixture as they could not make the 5pm time slot
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
10 - 26
Fixture time: 15:00      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: 
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of East London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5D
X  
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 6B
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Additional Notes: No result received by overall BUCS deadline
Wednesday, 12 March 2014
Football
South Eastern 6B
X  
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Memorial Park
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Kent 4th, reason:
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Football
South Eastern 3B
v w/o
Walkover awarded to King's College 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 05 March 2014
Basketball
South Eastern 1A
X  
84 - 53
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2B
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Rugby Union
South Eastern 4B
V - V
Fixture time: 14:15      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: No result received before BUCS overall deadline
Football
South Eastern 6B
X  
2 - 6
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 5D
v w/o
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Netball
South Eastern 6B
40 - 36
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Football
South Eastern Conference Plate
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: University of Chichester
Football
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Basketball
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Middlesex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Wednesday, 19 February 2014
Basketball
South Eastern 1A
V - V
Fixture time: 20:00      Venue: Kingston College Arena
Additional Notes: No result received before BUCS overall deadline
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
15 - 25
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Bramley Sports Ground
Additional Notes: 
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Astro
Additional Notes: 2013/14 season - past the deadline
Wednesday, 12 February 2014
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
50 - 71
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
X  
V - V
Fixture time: 15:15      Venue: Honor Oak Park
Additional Notes: No result received before BUCS overall deadline
Football
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
100 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Wednesday, 05 February 2014
Basketball
South Eastern 2B
X  
v w/o
Walkover awarded to Hertfordshire 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
X  
35 - 30
Fixture time: 15:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 6B
0 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: The Hub
Football
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 1st (GKT), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: The Griffin
Wednesday, 29 January 2014
Basketball
South Eastern 1A
X  
61 - 49
Fixture time: 19:00      Venue: City of London Academy, Islington
Volleyball
South Eastern 2B
X  
V - V
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Additional Notes: No result received before BUCS overall deadline
Netball
South Eastern 6B
29 - 29
Fixture time: 18:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
w/o v
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Football
South Eastern 6B
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Wednesday, 22 January 2014
Basketball
South Eastern 2B
X  
V - V
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Additional Notes: No result received before overall BUCS deadline
Football
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Rugby Union
South Eastern 4B
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: London Met were unable to field a team
Football
South Eastern 6B
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 11 December 2013
Football
South Eastern 5D
X  
2 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Basketball
South Eastern 1A
X  
84 - 66
Fixture time: 14:00      Venue: Sussex Sports Centre
Football
South Eastern 3B
X  
12 - 1
Fixture time: 14:00     
Rugby Union
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 4th (GKT), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Football
South Eastern 6B
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Jacky Bakers
Wednesday, 04 December 2013
Volleyball
South Eastern 2B
3 - 0
Fixture time: 18:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 1A
65 - 78
Fixture time: 16:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 2B
X  
79 - 35
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Football
South Eastern 3B
v w/o
Walkover awarded to Hertfordshire 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 4B
5 - 25
Fixture time: 14:00      Venue: East London Rugby Club
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
London Metropolitan University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Football
South Eastern 6B
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 27 November 2013
Basketball
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
Trophy
X  
65 - 64
Fixture time: 19:00      Venue: University of Cambridge Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 1st , reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Football
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Luton Recreation Ground
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Writtle 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Football
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Football
South Eastern Conference Plate
X  
8 - 2
Fixture time: --:--     
Wednesday, 20 November 2013
Basketball
South Eastern 2B
53 - 65
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2B
X  
0 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern 6B
X  
54 - 42
Fixture time: 14:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Football
South Eastern 5D
X  
w/o v
Walkover awarded to London Met 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Football
South Eastern 3B
X  
7 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Football
South Eastern Conference Plate
2 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Tuesday, 19 November 2013
Football
South Eastern Conference Plate
X  
4 - 4
Fixture time: 19:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Wednesday, 13 November 2013
Volleyball
South Eastern 2B
X  
3 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Haberdasher's Askes Sports Ground
Basketball
South Eastern 1A
X  
60 - 95
Fixture time: 14:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Basketball
South Eastern 2B
w/o v
Walkover awarded to Hertfordshire 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Football
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Douglas Eyre Sports Centre
Additional Notes: No result received before BUCS overall deadline
Football
South Eastern 5D
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Netball
South Eastern 6B
31 - 35
Fixture time: 13:30      Venue: Teddington Sports Ground
Wednesday, 06 November 2013
Basketball
South Eastern 1A
74 - 69
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Netball
South Eastern Conference Cup
X  
45 - 34
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
v w/o
Involuntary walkover awarded to London Met 1st, reason: Other
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Kent RFU Men's Withdrawn from Cups
Wednesday, 30 October 2013
Basketball
South Eastern 2B
69 - 22
Fixture time: 19:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
South Eastern 1A
86 - 85
Fixture time: 17:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Image description
Back to top