Skip to Content
British universities & Colleges Sport

BUCS Badminton 2012-2013 - Trophy - Women's

BUCS Badminton 2012-2013 - Trophy - Women's

Sponsor Image
link

Linked Leagues


Updated: 02/01/2018 17:21 P W D L GDPts
1 Leeds 1st 10 10 0 0 56 30
2 Leeds Beckett 2nd 10 6 0 4 8 18
3 Keele 1st 10 6 0 4 6 18
4 Manchester 1st 10 5 1 4 -6 16
5 Sheffield 1st 10 2 0 8 -32 3
6 Sheffield Hallam 1st 10 0 1 9 -32 -5


Updated: 02/01/2018 17:21 P W D L GDPts
1 Loughborough 2nd 10 10 0 0 60 30
2 Staffordshire 1st 10 7 0 3 18 21
3 Warwick 1st 10 6 0 4 10 18
4 Nottingham Trent 1st 10 5 0 5 0 15
5 Cambridge 1st 10 2 0 8 -26 6
6 Warwick 2nd 10 0 0 10 -62 0


Updated: 02/01/2018 17:21 P W D L GDPts
1 Bath 2nd 10 10 0 0 56 30
2 Bristol 1st 10 8 0 2 37 24
3 Bath 3rd 10 5 1 4 -4 16
4 Swansea 1st 10 3 2 5 -5 8
5 Cardiff Met 1st 10 1 2 7 -30 2
6 USW 1st 10 0 1 9 -54 1


Updated: 02/01/2018 17:21 P W D L GDPts
1 Brighton 1st 10 9 1 0 52 28
2 Hertfordshire 1st 10 3 3 4 -2 12
3 King's GKT 1st 10 3 2 5 -16 11
4 Imperial 1st 10 3 2 5 -22 11
5 Sussex 1st 10 4 2 4 2 11
6 LSE 1st 10 2 2 6 -14 5


Updated: 21/08/2012 15:04 P W D L GDPts
1 Aberdeen 1st 0 0 0 0 0 0
2 Dundee 1st 0 0 0 0 0 0
3 Edinburgh 1st 0 0 0 0 0 0
4 Glasgow 1st 0 0 0 0 0 0
5 Strathclyde 1st 0 0 0 0 0 0

       
link

Last 32

1 Nottingham Trent 1st 8v0 Sheffield Hallam 1st 14/11/12
15:30
Lee Westwood Sports Centre
2 Leeds Beckett 2nd v BYE 14/11/12
3 Loughborough 2nd 8v0 Manchester 1st 14/11/12
13:00
Badminton Centre
4 Staffordshire 1st 3v5 Warwick 1st 14/11/12
14:30
YMCA Edinburgh House
5 Edinburgh 1st 5v3 Dundee 1st 14/11/12
13:00
Sport & Exercise St Leonard's
6 Strathclyde 1st v BYE 14/11/12
7 Glasgow 1st w/ov Aberdeen 1st 14/11/12
15:00
Kelvin Hall
8 Sheffield 1st 1v7 Leeds 1st 14/11/12
14:00
Mlynhurst Preparatory School and Nursery
9 Swansea 1st 6v2 USW 1st 14/11/12
14:30
Sketty Lane
10 Bath 2nd v BYE 14/11/12
11 Cardiff Met 1st vw/o Bristol 1st 14/11/12
13:00
Sports Hall
12 Bath 3rd 4v4 Keele 1st 14/11/12
13:00
Sports Training Village
13 Brighton 1st 6v2 Cambridge 1st 14/11/12
14:00
Virgin Active Club, Falmer Campus
14 Hertfordshire 1st 7v1 Imperial 1st 14/11/12
16:00
Hertfordshire Sports Village
15 King's GKT 1st 7v1 Warwick 2nd 14/11/12
14:00
Salmon Youth
16 LSE 1st 6v2 Sussex 1st 14/11/12
15:00
Queensbridge Sports Centre
       
link

Last 16

1 Nottingham Trent 1st 2v6 Leeds Beckett 2nd 28/11/12
13:30
Lee Westwood Sports Centre
2 Loughborough 2nd 8v0 Warwick 1st 28/11/12
13:00
Badminton Centre
3 Edinburgh 1st 6v6 Strathclyde 1st 28/11/12
13:00
Sport & Exercise Pleasance
4 Glasgow 1st 0v8 Leeds 1st 28/11/12
16:00
Kelvin Hall
5 Swansea 1st 2v6 Bath 2nd 28/11/12
14:30
Sketty Lane
6 Bristol 1st 7v1 Bath 3rd 28/11/12
14:00
Bradley Stoke Leisure Centre
7 Brighton 1st 8v0 Hertfordshire 1st 28/11/12
14:00
Virgin Active Club, Falmer Campus
8 King's GKT 1st 3v5 LSE 1st 28/11/12
14:00
Flaxman Sports Centre
       
link

Quarter Finals

1 Leeds Beckett 2nd 4v4 Loughborough 2nd 13/02/13
13:00
Blue Hall
2 Edinburgh 1st 3v5 Leeds 1st 13/02/13
16:30
Sport & Exercise St Leonard's
3 Bath 2nd 6v2 Bristol 1st 13/02/13
15:00
Sports Training Village
4 Brighton 1st w/ov LSE 1st 13/02/13
14:00
Virgin Active Club, Falmer Campus
       
link

Semi Finals

1 Loughborough 2nd 4v4 Leeds 1st 27/02/13
13:00
Badminton Centre
2 Bath 2nd 7v1 Brighton 1st 27/02/13
13:00
Sports Training Village
       
Image description
Back to top