Skip to Content
British universities & Colleges Sport

BUCS Table Tennis 2018-19 - Trophy - Women's

BUCS Table Tennis 2018-19 - Trophy - Women's

link

Linked Leagues


Updated: 21/08/2019 03:58 P W D L GDPts
1 Edinburgh 1st 5 5 - 0 14 15
2 Edinburgh 2nd 5 4 - 1 6 12
3 Strathclyde 1st 4 2 - 2 -1 6
4 St Andrews 1st 4 1 - 3 -6 3
5 West of Scotland 1st 5 1 - 4 -11 3
6 Strathclyde 2nd 3 0 - 3 -2 -6


Updated: 21/08/2019 03:57 P W D L GDPts
1 Durham 1st 8 8 - 0 22 24
2 Northumbria 1st 8 5 - 3 8 15
3 Sheffield 1st 8 5 - 3 12 15
4 Manchester 1st 8 2 - 6 -24 6
5 Durham 2nd 8 0 - 8 -18 0


Updated: 21/08/2019 03:57 P W D L GDPts
1 Nottingham 1st 10 10 - 0 40 30
2 Nottingham 2nd 10 8 - 2 25 24
3 Nottingham Trent 1st 10 6 - 4 0 18
4 Warwick 1st 10 4 - 6 -17 12
5 Leicester 1st 10 2 - 8 -40 6
6 Anglia Ruskin 1st (Cambridge) 10 0 - 10 -8 -24


Updated: 21/08/2019 03:57 P W D L GDPts
1 LSE 1st 10 7 - 3 18 21
2 Reading 1st 10 7 - 3 12 21
3 King's College 1st 10 6 - 4 -7 18
4 Surrey 1st 10 5 - 5 3 15
5 UCL 1st 10 4 - 6 -9 9
6 Brunel 1st 10 1 - 9 -17 -9


Updated: 21/08/2019 03:57 P W D L GDPts
1 Bristol 1st 6 6 - 0 18 18
2 Southampton 1st 6 4 - 2 8 12
3 Exeter 1st 6 2 - 4 -13 6
4 Southampton Solent 1st 6 0 - 6 -13 -3

       
link

Last 32

1 Sheffield 1st v BYE 13/02/19
2 Leicester 1st v BYE 13/02/19
3 Brunel 1st 3v0 Southampton Solent 1st 13/02/19
14:00
Sports Centre
4 Exeter 1st v BYE 13/02/19
5 Nottingham Trent 1st v BYE 13/02/19
6 Surrey 1st v BYE 13/02/19
7 Anglia Ruskin 1st (Cambridge) v BYE 13/02/19
8 Durham 2nd w/ov West of Scotland 1st 13/02/19
15:00
St. Hild and St. Bede Gyms
9 Nottingham 2nd v BYE 13/02/19
10 Strathclyde 2nd v BYE 13/02/19
11 Edinburgh 2nd v BYE 13/02/19
12 King's College 1st 4v1 Warwick 1st 13/02/19
14:00
Fusion Table Tennis Club
13 Southampton 1st v BYE 13/02/19
14 Strathclyde 1st v BYE 13/02/19
15 UCL 1st 0v5 Manchester 1st 13/02/19
15:00
Somers Town Community Sports Centre
16 St Andrews 1st v BYE 13/02/19
       
link

Last 16

1 Sheffield 1st 5v0 Leicester 1st 20/02/19
15:45
Sheffield Wednesday Community Programme
2 Brunel 1st 1v4 Exeter 1st 20/02/19
13:00
Sports Centre
3 Nottingham Trent 1st 3v1 Surrey 1st 20/02/19
17:30
Lee Westwood Sports Centre
4 Anglia Ruskin 1st (Cambridge) vw/o Durham 2nd 20/02/19
5 Nottingham 2nd w/ov Strathclyde 2nd 20/02/19
13:00
DRSV David Ross Sports Village
6 Edinburgh 2nd 0v5 King's College 1st 20/02/19
14:00
Sport & Exercise St Leonard's
7 Southampton 1st 5v0 Strathclyde 1st 20/02/19
13:00
SUSU Activities Room
8 Manchester 1st w/ov St Andrews 1st 20/02/19
13:30
Armitage Site
       
link

Quarter Finals

1 Sheffield 1st 5v0 Exeter 1st 27/02/19
15:45
Sheffield Wednesday Community Programme
2 Nottingham Trent 1st 4v1 Durham 2nd 27/02/19
16:00
Lee Westwood Sports Centre
3 Nottingham 2nd 16v1 King's College 1st 27/02/19
14:00
DRSV David Ross Sports Village
4 Southampton 1st 3v2 Manchester 1st 27/02/19
15:30
SUSU Activities Room
       
link

Semi Finals

1 Sheffield 1st 1v3 Nottingham Trent 1st 13/03/19
13:15
Sheffield Wednesday Community Programme
2 Nottingham 2nd 5v0 Southampton 1st 13/03/19
16:00
DRSV David Ross Sports Village
       
Image description
Back to top